FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-05-17 21:41  [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To tak na wstępie bo jestem tu nowy, krotko się przedstawię. Nazywam się Maciek i mam 15 lat. W swoim życiu już trochę bawiłem się z modelami, aczkolwiek po przejrzeniu tego forum uznałem, że czas wziąć się na poważnie. A więc bez zbędnego przedłużania, przejdźmy już do modelu.

Model to japoński bombowiec nurkujący Yokosuka D4Y4 z wydawnictwa Mały modelarz (nr 12/93)



Model składa się, póki co całkiem przyjemnie elementy pasują (jak na mój gust), no może poza tym że część wewnętrzna kokpitu była za krótka o dobre 0,5cm a to całkiem sporo. Niestety nie posiadam zdjęci tego defektu. Od następnego postu wszystko będzie dokładniej Oto efekty tworzenia kabiny pilota.



Za ewentualne porady serdecznie dziękuję, ponieważ chciałbym się nauczyć jak robić to co robię porządnie. Jeśli w poście będą błędy (mam nadzieję że ich nie zrobiłem) przy następnym się poprawię.

--

Post zmieniony (18-05-17 22:04)

 
18-05-17 22:06  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Witaj na forum. Ciekawy model wybrałeś - nie przypominam sobie żebym oglądał jakąś relację z klejenia tej wycinanki.

Co do rad, to na początek byłoby fajnie zobaczyć zdjęcia zrobione z nieco większej odległości, tak żeby można było zobaczyć nie tylko zbliżenia na szczegóły ale również całość tego co do tej pory ulepiłeś. Zastanawia mnie to, że fotel pilota zdaje się być wychylony na bok od osi symetrii, tzn. nie jest idealnie w pionie tylko jakoś tak przechylony na bok.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-05-17 22:09  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do fotelu może masz rację, że minimalnie mi się przesunął ale jeszcze spróbuję to poprawić. No i na prośbę o zdjęcia z większej odległości: proszę bardzo


Tam wewnątrz kabiny koło pedałów widać wnętrze segmentu przylegającego, ale ten segment będzie pomalowany dla tego nie stanowi to problemu. Problemem była natomiast niesforna wręga która okazała się za wysoka o 1 mm. skróciłem ją i wyszlifowałem, więc samolot nie stracił na kształcie kadłuba

Post zmieniony (18-05-17 22:30)

 
18-05-17 22:22  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witaj u nas.
Zacząłeś całkiem prawidłowo.
Jednak od razu namówię Cię do większej staranności i cierpliwości w formowaniu części .
Pilnuj symetrii i prawidłowej geometrii tego co sklejasz na każdym etapie. Już teraz to lekko kuleje...
Ale nikt od razu nie sklejał dobrze ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-05-17 00:40  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

pasuje miałem kiedyś 2 ,ale nie wiem co się z nimi stało -żadnych z nim problemów nie było

 
19-05-17 06:36  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Może to mój błąd ale jescze nie mam w tym wprawy. Kiedyś będzie lepiej.

 
19-05-17 07:17  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Witaj na forum i cieszę się że jest ktoś młody zarażony tym hobby.
Na wstępie muszę Cię zmartwić tym że niestety nic z tego modelu nie wyjdzie. Te białe paski łączące segmenty powinny być odcięte i wklejone do wewnątrz to znaczy że z segmentu powinny wystawać tylko ząbki i w środek trzeba dopiero wpasować wręgi. No chyba że chcesz mieć model na zakładkę :-). Pozdrawiam i walcz dalej.

 
19-05-17 09:40  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witaj na forum.
Jeśli mogę coś poradzić to: nie spiesz się, powoli i starannie wycinaj i kształtuj części, 3 razy przymierz i dopiero przyklej - to takie w zasadzie główne zasady tego hobby.
Zbin ma rację z tymi białymi paskami, w tych sklejonych segmentach zostaw je jak są, ale w następnych zrób tak jak napisał Zbin.
I pamiętaj - klejenie ma przede wszystkim sprawiać Ci radość i satysfakcję, tylko klejąc zdobywa się doświadczenie i każdy następny model jest lepszy od poprzedniego.
Ja kleję już prawie 30 lat i ciągle popełniam błędy, ale w ten sposób się czegoś uczę i zdobywam w tym doświadczenie.
Powodzenia i jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, bądź potrzebował pomocy to na pewno ktoś tutaj Ci pomoże.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
19-05-17 10:08  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Przyjemnie widzieć młodzież w naszym kole. W żadnym wypadku nie rzucaj podjęte - nawet krzywo zebrane ono ci potrafi być jak treningiem, tak i etapem otrzymania doświadczenia.
Więcej tego - potem, kiedy poziom mistrzostwa będzie wysoki, ci będzie przyjemnie popatrzeć na twoje pierwsze modele.
O paskach ci już wyjaśniły. Lecz na przyszłość - spróbuj NAJPIERW na paski łączące skleić dwa sąsiednie segmenty, A POTEM już wstawić tam wręgę. Na następnym etapie już będziesz wałkował styk łyżką :))


Jeśli wręga będzie źle siadała - jej prościej podtoczyć, aniżeli patrzyć na żebra w modelu.
A jeśli na pasek chociażby flamasterem potrzebnego koloru zarysować linię łączenia, to to pomoże schować możliwą zły styk, szparę.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
19-05-17 11:29  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Fotogrimes   

Haha. To był mój pierwszy model jaki skleiłem. Miałem wtedy z 14 lat. Nawet nie pamiętam jak to wyszło, ale raczej słabo.
Model nie jest zbyt fajnie opracowany, więc potraktuj go treningowo bo cudów z tego nie zrobisz.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024