FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-05-17 21:41  [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To tak na wstępie bo jestem tu nowy, krotko się przedstawię. Nazywam się Maciek i mam 15 lat. W swoim życiu już trochę bawiłem się z modelami, aczkolwiek po przejrzeniu tego forum uznałem, że czas wziąć się na poważnie. A więc bez zbędnego przedłużania, przejdźmy już do modelu.

Model to japoński bombowiec nurkujący Yokosuka D4Y4 z wydawnictwa Mały modelarz (nr 12/93)



Model składa się, póki co całkiem przyjemnie elementy pasują (jak na mój gust), no może poza tym że część wewnętrzna kokpitu była za krótka o dobre 0,5cm a to całkiem sporo. Niestety nie posiadam zdjęci tego defektu. Od następnego postu wszystko będzie dokładniej Oto efekty tworzenia kabiny pilota.



Za ewentualne porady serdecznie dziękuję, ponieważ chciałbym się nauczyć jak robić to co robię porządnie. Jeśli w poście będą błędy (mam nadzieję że ich nie zrobiłem) przy następnym się poprawię.

--

Post zmieniony (18-05-17 22:04)

 
18-05-17 22:09  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do fotelu może masz rację, że minimalnie mi się przesunął ale jeszcze spróbuję to poprawić. No i na prośbę o zdjęcia z większej odległości: proszę bardzo


Tam wewnątrz kabiny koło pedałów widać wnętrze segmentu przylegającego, ale ten segment będzie pomalowany dla tego nie stanowi to problemu. Problemem była natomiast niesforna wręga która okazała się za wysoka o 1 mm. skróciłem ją i wyszlifowałem, więc samolot nie stracił na kształcie kadłuba

Post zmieniony (18-05-17 22:30)

 
19-05-17 06:36  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Może to mój błąd ale jescze nie mam w tym wprawy. Kiedyś będzie lepiej.

 
19-05-17 13:39  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za obecne porady nastepne segemnty będę już sklejał poprawnie i faktycznie będzie to wyglądać lepiej. No i znowu się czegoś nauczyłem, ale jeszcze dużo brakuje do perfekcji. ;)

 
19-05-17 17:15  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i teraz się zastanawiam czy nie spróbować rozkleic tego segmentu. Z jednej strony na pewno wyglądał by lepiej, ale boję się że mogę go zniszczyć a nie mam skanów zapasowych, więc trudny wybór...

 
19-05-17 20:56  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie przeczytałem tego postu i zacząłem rozklejać...


Na szczęście udało się i obecnie niweluję istniejące wcześniej "schodki". Serce biło jak szalone przy każdym ruchu noża ale jestem zadowolony z efektu. Czas się odstresować . Jak wszystko wyschnie wstawię zdjęcia i sami uznacie czy było warto tyle zachodu .

 
19-05-17 22:58  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolejny dzień zmagań, rozklejanie itp i to co dzisiaj udało mi się uzyskać to kolejny segment i poprawa poprzednich. Nadal łączenia segmentów są do poprawy, ale to chyba kwestia wprawy. Dobra już bez zbędnego przedłużania wstawiam zdjęcia:






Pozdrawiam
Maciej

 
19-05-17 23:21  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z chęcią je obejrze w wolnej chwili.

 
20-05-17 10:30  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Te które widać to nożykiem do papieru.

 
21-05-17 22:06  Odp: [R] MM Yokosuka D4Y4
Mopsik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj nie zdążyłem wstawić fotek a teraz trochę czasu nie będę miał dostępu do kompa, więc najwcześniej mozna spodziewać się zdjęć w środę.
Pozdrawiam
Maciek

Post zmieniony (21-05-17 22:15)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024