FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
18-05-17 13:42  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,

czasu na klejenie jak na lekarstwo, ale że coś tam przybyło to wypada zaktualizować stan prac w relacji.

Nadbudówka dziobowa już przyklejona do kadłuba, w sumie pozostało kilka drobiazgów i stoczniowcy zejdą z nadbudówki dziobowej bo będzie skończona.
W miejsce oryginalnych namalowanych drabinek po ich zaklejeniu wkleiłem drabinki cięte laserem.



Przybyła też podstawa pod dziobową wyrzutnię torped. Chyba konstruktorzy w tą podstawę wkomponowali jakieś kanały wentylacyjne, bo nie sądzę aby jej kształt był tylko radosną twórczością jakiegoś inżyniera ;-)



Odpowiadając na zadaną słuszną uwagę – farbka już mi trochę wyschła i staram się ją rozcieńczać ale też nie przesadzając z rozpuszczalnikiem, tak to jest jak się klei model miesiącami, prędzej z farby zrobi się kamień niż skończę model.
To tyle na razie, pozdrawiam wszystkich odwiedzających.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
27-08-17 20:29  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam po dłuższej przerwie.

Przerwa była też w klejeniu, ale ostatnimi czasy coś tam pokleiłem, więc wypada pokazać postęp prac.
Praktycznie z większych elementów oprócz drugiej wyrzutni torped i szalup to wszystko jest już sklejone, pozostała drobnica pokładowa.
Może uda mi się przed rocznicą zaczęcia prac nad modelem go skończyć ;-)

Dość pisania czas coś pokazać:



Od wyrzutni torpedowej w kierunku rufy elementy nie są przyklejone do pokładu, a ponieważ wiatr co chwilę mi przesuwał je czasem na zdjęciach widać białe plamy pod elementami.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
27-08-17 22:53  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajnie sobie radzisz z tym modelem. Z rzeczy, nad którymi można popracować, to trochę retusz, który gdzieniegdzie, że tak powiem, za bardzo rzuca się w oczy. Nie jest to jakiś poważny problem, bo dotyczy niektórych elementów. Druga sprawa to drut, którego używasz. Jest za gruby. Szczególnie poręcze, drabinki klamrowe i kratownice na kominach. Sugerowałbym 0,2 mm i tak pewnie jest w instrukcji. Pod dostatkiem takiego drutu znajdziesz w kablu od jakiegoś sprzętu AGD. No, ale to już w następnym modelu.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-10-17 14:41  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam już w galerii końcowej.
Budowa zajęła mi rok i 2 dni.

Parę słów o samym modelu:
model kleiło się przyjemnie i ma dość ładną (wg mnie) sylwetkę.
Zważywszy na rok jego wydania – 1999, to model jest bardzo dobrze opracowany i zdetalizowany na tyle na ile pokazują plany w/g których został opracowany, a które udało mi się znaleźć. Spasowany jest bardzo dobrze, mi zabrakło 4 mm poszycia dna, ale to dlatego, że obcinałem linie konturowe, gdybym je zostawił to poszycie było by na styk, pozostałe elementy nie sprawiały problemów.
Jedynym mankamentem tego opracowania, jest ubogość rysunków montażowych i rozrzucenie elementów po arkuszach.

Starałem się nieco ubogacić to co oferuje opracowanie dodając od siebie laserowo cięte drabinki, brezenty na relingach, tory na pokładzie, dzwon okrętowy, koła ratunkowe rozmieszczone na podstawie zdjęć oraz dorobiłem 10 wózków z minami – w opracowaniu było tylko 6.
Moim zdaniem dużo do sylwetki dodaje wykonanie brezentów na relingach nadbudówek.

Zapraszam do galerii, niestety pogoda kiepska na robienie zdjęć, doświetlałem 2 lampkami, postaram się popodmieniać zdjęcia na lepszej jakości jak tylko będzie słoneczna pogoda i czas na pofotografowanie.







Działa artylerii głównej, 76-tki plot, wyrzutnie torped i główny dalocelownik zrobiłem obracane:



Trochę zbliżeń:




Oraz zdjęcia mojej rodzinki niszczycieli:



Model tydzień temu na Szczecińskim Festiwalu Modelarskim PAPRYKARZ został jednym z wyróżnionych na wystawie tematycznej „Wojna zimowa i front wschodni 1939-1945” w kategorii okręty.



Trzeci puzzel z paprykarzowej mapy świata mobilizuje do sklejenia czegoś na przyszły rok, a więc do zobaczenia w kolejnej relacji z budowy niemieckiego niszczyciela Narvik Z-32 ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
14-10-17 16:10  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję modelu i kolejnej blachy do kolekcji.
Zdobycie Atlantyku jest teraz obowiązkiem!
Powodzenia

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
14-10-17 17:33  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam gratuluję skończenia okrętu, model jest trudny w budowie i dosyć skomplikowany (mam wycinankę) więc jeszcze raz gratuluje.

 
14-10-17 18:08  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

I ja parę słów napiszę bo wypada. Model oglądałem na Paprykarzu, i wydawać by sie mogło ze z tak starej wycinanki
nic ciekawego się nie zrobi. Baku jest przykładem że mozna. Wykonanie równiez bardzo dobre i to w rok!.
Brawo Njger! Gratuluję kolejnej blachy tym bardziej żę są to blachy za okręty a więć nie w kij dmuchał.Wstęga Atlantyku to juz formalność.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
15-10-17 08:44  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładny model i ciekawa kolekcja.
Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-10-17 15:17  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gratuluję modelu i kolekcji,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-10-17 14:23  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przyłączam się do gratulacji! Mogę wiedzieć z czego powstały miny?

--
Pozdrawiam Tomek C.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024