FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-04-17 14:44  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to cieszy mnie,że Kolega się nie obraził bo ja tylko przekornie
motywacji dodać chciałem :)
Pytanka małe do Kolegi mam:
Czy ta łódeczka będzie miała armatki robione czy kupione?
I czy są one podobne kształtem i wielkością do tych z np. Victory w tej skali?
Była jakaś różnica (taka zauważalna) pomiędzy francuskimi a brytyjskimi działami?
Czy da się je stosować zamiennie?
Pozdrawiam - Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
20-04-17 21:31  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Łooooo Panieee takie pytania to nie do mnie a na Kogę!!! :) Jedyne co jestem w stanie odpowiedzieć to to, że armatki będą robione, nie kupne :) Czy podobne wielkością do tych na Victory t nie wiem, porównam.

--
54323031

 
21-04-17 10:02  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Kolegę. Pogmerałem trochę na Kodze i wychodzi na to,
że w tej skali Twoja "francuzeczka" może mieć takowe armatki,ba nawet lawety
jak jej koleżanki "brytyjki".
W każdym razie koledzy z Kogi nie mają oporów w stosowaniu takowych i tu i tam :)
Moja propozycja jest taka: mam pewien zapas dział i lawet w skali Twojego modelu,
przerzucam je z kąta w kąt od kilku lat i już mnie to denerwuje :/
więc chętnie zobaczyłbym je na jakimś ładnym modelu w wykonaniu Szanownego Kolegi (niech cieszą oczyska) :)
Napisz tylko ile tych armatek potrzebujesz,a podeślę je za friko*
* warunek to galeria końcowa modelu na tym zacnym forum :)
Pozdrawiam Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
25-04-17 22:20  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Przyłączam się i ja. Po prawdzie wiedziałem że "kurę" sklejasz, ale zobaczyć relację, to szczęście do kwadratu. Czuj się obserwowany ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
26-04-17 09:43  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zapraszam, jest jeszcze dużo wolnych miejsc :)

--
54323031

 
09-05-17 10:58  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dokleiłem ostatnimi czasy trochę dziobu oraz kupra. Oczywiście plan był zrobić to lepiej. Ale jest jak jest i inaczej nie będzie. W ogólnym rozrachunku jestem póki co w miarę zadowolony. Jednakże jakby tak rozłożyć model na czynniki pierwsze, to z każdego poszczególnego elementu zadowolony jestem bardzo umiarkowanie :)



--
54323031

 
15-05-17 12:28  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Kolegę.
Całkiem zgrabny ten kuper :) a i kosz dziobowy niczego sobie.
Pytanko tylko małe mam. Czy te szparki na burtach to Kolega zamaskuje jakoś
czy takie zostaną?
Można by go szpachlą i farbą potraktować,albo zeszlifować i "listewkami"
z czarnego brystolu okleić. Ot taka moja mała sugestia :)
ale mogę się nie znać na temacie,więc...
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (12-10-18 15:29)

 
15-05-17 23:26  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ano właśnie w wycinance, były trzy takie szerokie listwy. Czy to zgodne z prawdą, czy nie, nie wiem, zrobiłem jak w planach. Są to nalepione już paski tektury, gdyż to co wyczyniłem właśnie ze szpachlą, wołało o pomstę do niebios. Zwróciłeś uwagę na jeden z elementów, przez który byłem bliski wyrzuceniu modelu do kosza :) Ale udało mi się jako tako to naprawić, tak więc zostawię już jak jest... Tam w sumie szpar żadnych wielkich nie ma, tak jak wspomniałem, są to trzy szerokie listwy, właśnie bez udziwnień. Twój pomysł (grafika) jest fajny, ale nie wiem, czy chce mi się jeszcze tam grzebać. Boję się, że sknocę coś jeszcze bardziej. Do poprawki za to na pewno pójdą jeszcze rzeźby i postaram się ciut uplastycznić kosz oraz podmalować go czarnym, bo prześwity widać (Mariaszek był uprzejmy zauważyć :) )

--
54323031

 
25-05-17 11:15  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mała aktualizacja, choć roboty sporo...

Po pierwsze, poprawiłem rzeźby na rufie, ładując kolejną warstwę wikolu i podmalowując bardziej złocistą farbą. Mówią, że wygląda to teraz lepiej...



Poprawiłem również trochę elementy kosza dodając nazwijmy to "listwy". Mówią, że wygląda to lepiej...



Zabrałem się też pomalutku za "dziobanie" miedzi - mówią, że wygląda lepiej...



Tak więc przychodzi czas na uzbrojenie fregaty... Dzięki uprzejmości Kolegi Lepica, stałem się posiadaczem drewnianych lawet i gotowych luf (pomalowane na czarno, następnie przetarte gunmetalem), za co Mu jeszcze raz - tym razem publicznie - serdecznie dziękuję! Zaoszczędziłem jakiś miesiąc pracy :) Inna sprawa, że dzięki uprzejmości Kolegi Mariaszka, stałem się posiadaczem schematu francuskiego wiązania lawet, co skutkuje wykręceniem około 100 haczyków, 200 oczek, montażu ich do lawet celem uskutecznienia skomplikowanego wiązania i zabawy z bloczkami - czyli pewnie przeznaczeniem na to ten zaoszczędzonego miesiąca :P



--
54323031

 
25-05-17 11:24  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Koszyk z tymi listwami wygląda naprawdę dobrze.
Cóż, skoro bierzesz dużą jednostkę z dużą ilością armat, to będziesz się "męczył" miesiąc z olinowaniem tego "badziewia":-))) Przewidujesz pełne olinowanie lawet, czy tylko "breeching line" (ta grubaśna lina, w jednostkach kontynentalnych zwykle przechodząca przez otwory w lawecie)?
Trzymam kciuki za harmatki.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024