FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-05-17 14:34  [Technika] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Niedługo po praz pierwszy będę montował gąsienice wycinane laserowo. Może podzielicie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem jak je poprawnie uformować. Pomyślałem o namoczeniu wodą aby były bardziej elastyczne ale może podsuniecie inne pomysły?

 
04-05-17 15:57  Odp: [P] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Po co woda? Takie gąsienice bardzo ładnie wyginają się po prostu pod naciskiem palców - można bez problemu wygiąć zgrabny półłuk na przednie i tylne koła.

,

--

 
04-05-17 15:59  Odp: [P] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Z mojego doświadczenia elastyczność gąsienic i to czy przełamują się tam gdzie powinny zależy od tego jak są zaprojektowane, ale pomijając to to gąski zawsze mi się lepiej układają krótko po malowaniu, zanim do końca wyschną, zaznaczam, że nie mam na myśli nakładania od razu po malowaniu bo wtedy gąska jest za miękka. zaznaczam, że maluję akrylami firmy Pactra i to co napisałem to moje subiektywne odczucia..

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-05-17 19:03  Odp: [P] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Akra dzięki za odpowiedź. Uważam jak LuZaK że wszystko zależy od konstrukcji gąsek. W przypadku moich przy zginaniu urywa się kawałek sąsiedniej gąski więc albo je trochę zwilżę albo zaimpregnuję caponem. Z drugiego problemu raczej nie wybrnę, gąski są na jedną stronę bez podziału na lewe i prawe, trochę słabo.

 
04-05-17 19:40  Odp: [P] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

W takiej sytuacji lepiej zwilż, bo Capon raczej tylko je utwardzi.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-05-17 10:44  Odp: [P] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Skąd masz takie gąsienice że się przy kształtowaniu urywają? Możesz dać ich fotkę?

 
12-05-17 22:38  Odp: [P] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Nie chodzi o to że się urywają tylko lekko nadrywają z wierzchu jednak to nie problem bo zachowując więcej ostrożności można tego uniknąć. Natomiast tego że gąski są tylko na jedną stronę nie da się już obejść :(

 
13-05-17 10:32  Odp: [P] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Gąski od Tygrysa jak widzę. miałem ten sam problem/dylemat. zajrzyj do mojej relacji, tam mi chłopaki wyjaśnili o co chodzi z lewą i prawą gąsienicą. Link jest w stopce.

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
13-05-17 14:46  Odp: [P] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

A ja kaponuje prosto z puszki i do bólu by wypiły co się da. Dlaczego by właśnie usztywnić strukturę wafla. by sie na łamały przy tak szerokich jak w tygrysie w miejscu zagięcia nacinam miejsca łączeń by ładnie ogniwo załamywało się w miejscu zagięcia-łączenia. Pazur dokleić wówczas najlepiej po założeniu gąski (na zagięciach) na powierzchniach płaskich łatwiej to wykonać wcześniej. Przy węższych gąskach można to zrobić po malowaniu jak już farba dobrze podeschnie faktycznie wilgoć wówczas będzie naszym sprzymierzeńcem. Gąska bez kaponowania w swej strukturze jest bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić. Ot mój sposób w tym temacie.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
15-05-17 21:23  Odp: [P] Montaż gąsienic wycinanych laserowo
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

TheSnake wielkie dzięki za wyjaśnienie sprawy z gąskami.

Krystian dzięki za poradę, chyba też tak zrobię ale dopiero po uformowaniu, jeszcze się zobaczy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024