FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-05-17 11:30  [G] Tobruk, Modelik 1/100
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam,
Przedstawiam galerię gotowego modelu. Druk cyfrowy - miałem z nim styczność pierwszy raz, trzeba przyznać, że początki były trudne i delikatnie go uszkodziłem, ale przy odpowiedniej obróbce ładnie się klei.
Sam model prosty i przyjemny, w sam raz na rozruszanie paluchów ;-)



--
Pozdrawiam, Sony :)

 
12-05-17 12:37  Odp: [G] Tobruk, Modelik 1/100
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Witam
Bardzo ładnie wykonany model . Zapytam, czy nie miałeś problemów
z wycieraniem się druku oraz jakiego kleju używałeś .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
12-05-17 13:15  Odp: [G] Tobruk, Modelik 1/100
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Przyjemnie się to ogląda. Gratuluję.
Jak i z czego zrobiłeś relingi ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
12-05-17 13:41  Odp: [G] Tobruk, Modelik 1/100
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetnie się prezentuje. U mnie leży jeszcze stare opracowanie z MM-a.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
12-05-17 14:40  Odp: [G] Tobruk, Modelik 1/100
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Dzięki za miłe słowa.
piotter
Relingi to dedykowany zestaw laserowy. Reling od śródokręcia do rufy jest za krótki po obu stronach, więc końcówkę ( 4 przęsła ) sam dorabiałem - słupki z blaszki od trapów fototrawionych, poręcze z pasków tektury od relingów. Natomiast napisałem do Pana Janusza i obiecał to poprawić.

pablos
Szczerze obawiałem się druku po przeczytaniu wielu nieprzychylnych opinii, jednak nie mogę ich potwierdzić. Jak odpowiednio się z nim obchodzisz to nic mu nie będzie. Owszem, druk się ściera, ale trzeba było dość mocno trzeć paluchem, aby zaczął odłazić. Problemem są części zaginane. Z początku zrobiłem jak radzono w instrukcji, czyli nacinałem części od strony nie zadrukowanej - niestety nie wiele to dało i druk pękał w miejscu gięcia. Idealnym rozwiązaniem okazało się 1 nacięcie w miejscu gięcia i drugie odrobinkę z boku, a papier pomiędzy nacięciami należy delikatnie wyskrobać. Rozwiązanie to zajmuje trochę więcej czasu, ale przynajmniej druk jest cały.
A klej jakim kleje nazywa się RED - kupiłem na mojehobby.pl na próbę. Skleiłem nim już dwa modele i póki co stwierdzam, że lepszego kleju w ręce nie miałem. Nawet dawnym hermolem nie kleiło mi się tak dobrze - klej łapie momentalnie, ale daje możliwość korekty.
A ponieważ jest podobny do wikolowatych, nie reaguje z drukiem.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
12-05-17 16:09  Odp: [G] Tobruk, Modelik 1/100
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Jakbyś nie napisał, że to Modelik to bym się spierał że jest to stary MM.
Sklejałem tegoż MM-a 2 razy i widzę, że ten model jest nowym poprawionym wydaniem. Podział części poszycia jest identyczny i tak samo ubogo na pokładzie co przy tej skali...

Poza tym świetnie sklejony Tobruk. Brawo!!!

--

Post zmieniony (12-05-17 16:10)

 
12-05-17 16:42  Odp: [G] Tobruk, Modelik 1/100
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Witaj.
Model pięknie sklejony, czysto, kleiłem go w 2011. Miałem wtedy kłopot z dobraniem farbki do retuszu, Można porównać stare wykonanie a nowe w galerii 50 lat MM.
Pozdrawiam MAREK.

 
12-05-17 19:58  Odp: [G] Tobruk, Modelik 1/100
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witaj przyjemny model , fajnie wygląda. Ale faktycznie niewiele różni sie z wydania MM, mało szczegółów. Na Twoim miejscu pokusiłbym sie o zrobienie relingów z drutów, laserówki w tej skali są płaskie. ale Twój wybór. Pzdr.

 
13-05-17 19:09  Odp: [G] Tobruk, Modelik 1/100
Prof. Volta   

Dobry wieczór.

Model bardzo ładnie wykonany. Gratuluję. Stary znajomy z dawnych czasów. Szkoda tylko, że nie ma relacji z budowy. Będzie mi miło zobaczyć następne modele. Życzę sukcesów w ulubionym hobby.

 
14-05-17 09:45  Odp: [G] Tobruk, Modelik 1/100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wykonany model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024