FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-07-10 20:35  [R][G]PzKpfw III Ausf.J
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie,będzie to moja pierwsza relacja z budowy modelu tak jak i moje że tak powiem objawienie w internecie.Na temat wybrałem Panzera III Ausf. J z wydawnictwa GPM,model zakupiłem już jakiś czas temu,to tej pory zbudowałem kadłub wraz z drążkami,amortyzatorami,odbijaczami.
Proszę jednak o wyrozumiałość,zdjęcia pewnie nie będą pierwszej klasy dopiero się uczę robić zdjęcia oraz je obrabiać,na kompie też szału nie robię jestem bardziej skupiony na klejeniu,ale będę się starał aby ta relacja była w miarę treściwa i na temat.
Parę zdjęć z budowy




Proszę Szanownych Moderatorów o usunięcie tego samego postu z działu testy-pytania-uwagi,trochę nie trafiłem,przepraszam,oj kręcę się kręcę :-) :-/
Pozdrawiam

Post zmieniony (11-06-17 22:54)

 
12-07-10 21:18  Odp: [R]PzKpfw III Ausf.J
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witamy nowego Kolegę na forum . Spokojnie poćwicz różne ustawienia i zdjęcia "będą się same robiły" ;-) . Patrząc na puste wnętrze i pozostawione zaślepione otwory włazów wnioskuję ,że zrezygnowałeś z "wyposażenia" tego M4. Może to i dobry ruch na początek, tym bardziej ,że uproszczenia wymagaja upgradu,a to już skomplikowana zabawa.
Życzę powodzenia w dalszych zmaganiach i będę tu zaglądał.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-07-10 22:31  Odp: [R]PzKpfw III Ausf.J
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Z chęcią popatrze bo interesuje mnie ten model :)

--

 
20-07-10 20:14  Odp: [R]PzKpfw III Ausf.J
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam ponownie,choć nie było łatwo w te upały udało mi się wykonać komplet kół

a to przedstawiciele każdego rodzaju z kół w powiększeniu





Wykonałem też mechanizm napinający z obu stron tylnego koła



Pozdrawiam serdecznie

 
25-07-10 00:03  Odp: [R]PzKpfw III Ausf.J
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam,chcę przedstawić efekty dzisiejszego dnia,zdjęcia robione komórką , co zauważyłem intensywne malowanie modelu powoduje zlewanie się elementów




no i nie uchroniłem się od błędu,co prawda nie doczytałem nic w instrukcji ani nie dopatrzyłem się w rysunkach i zdjęciach zamieszczonych w modelu iż włazy te mają być na równo z płytą wierzchnią kadłuba, z początku myślałem iż części są za małe ,potem że tak wolno kleję i części same się skurczyły :) ,i oczywiście zrobiłem to po staremu przyklejając to na wierzchnią płytę dłubca teraz już i tak nic nie będę zmieniał.Jak jest w oryginalnych trójkach,za dużo nie wnikałem ,ponieważ za wiele trzeba by zmieniać,co dostrzegłem przed rozpoczęciem budowy modelu,model staram się sklejać w standardzie dodając małe uplastycznienia.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (25-07-10 00:05)

 
27-07-10 21:25  Odp: [R]PzKpfw III Ausf.J
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam,to znowu ja niestety,zauważyłem iż mimo mojego niskiego poziomu relacji,ktoś tu jednak zagląda,dziękuję, sama świadomość że ktoś ogląda moją pracę jest wysoce motywujące na czym mi bardzo zależało,gdyż w moim otoczeniu nie ma ludzi którzy czują temat i wspierali by mnie w moim hobby i to jeszcze w czasie kiedy borykam się z twórczym brakiem sił jeżeli chodzi o klejenie
Oto kilka fotek z przebiegu prac,trochę szczegółów



a tu na swoich miejscach

Proszę mi wybaczyć jakość zdjęć,na końcową galerię i następną relację załatwię lepszy aparat a przede wszystkim statyw bo rączki się trzęsą oj trzęsą :) :) :)
Pozdrawiam

--

 
27-07-10 22:14  Odp: [R]PzKpfw III Ausf.J
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Z tego co tu widze nie jest tak źle :) podejrzewm że nie zabrałeś sie za tylne koła chyba napinające powinny sie nazywać :) nieznam sie na czołgach :) jeżeli elementy układu jezdnego są żywcem przerysowane ze Stuga tego samego wydawnictwa to moze być mały problem z ich spasowaniem a mianowicie obręcze okalające hmm nazwijmy je szprychy są troche zamałe postaram sie pokazać o co mi chodzi na zdjęciu a przynajmniej tak było w moim modelu :)


--

 
27-07-10 22:53  Odp: [R]PzKpfw III Ausf.J
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam Cię benek ,koła mam już za sobą ,zdjęcia trochę wyżej ,masz rację wymagały poprawek ,docinałem szprychy od góry na całej średnicy aż pierścienie zewnętrze na nie weszły, o problematyczności w budowie tego modelu można by napisać całkiem sporo he he

 
27-07-10 22:57  Odp: [R]PzKpfw III Ausf.J
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Faktycznie jakos mi umkło zdjęcie tego koła :) no niestety ze Stugiem też nie było łatwo ale ogólnie modl cieszy oko ;)

--

 
14-09-10 10:46  Odp: [R]PzKpfw III Ausf.J
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam po dłuższej przerwie,a oto efekt jaki udało mi się uzyskać przy wieży


Pozdrawiam serdecznie

Post zmieniony (02-02-11 12:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024