FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-02-17 10:05  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Ehhh ja bym tak nie skreślał z listy tych kompresorów "bez butelkowych". Sam mam taki, do malowania czołgów spokojnie wystarczy, jest troszkę hałaśliwy ale bez przesady ;-) Tak więc potwierdzam słowa Mariusza zależy do czego go chcesz ;-) I zdecydowanie aerograf ładowany farbą od góry !

 
20-02-17 21:56  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Będę miał na zbyciu początkiem marca mój bezbutlowy kompresor. Więc, w razie czego, pisz – z kolegi modelarza nie zedrę.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-05-17 21:36  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
andre   

Witam !
Nie chcąc otwierać nowego tematu dopisałem się do kolegi.Zastanawiam się nad kupnem aerografu z kompresorem i mam dylemat który wybrać: http://allegro.pl/kompresor-modelarski-aerograf-af18k-2-wentylator-i6284684899.html ,http://allegro.pl/tlokowy-kompresor-aerografu-z-reduktorem-manometr-i6282777173.html#thumb/1 . Zabawę z modelarstwem rozpocząłem jeszcze w podstawówce. Po założeniu rodziny na jakiś czas odstawiłem klejenie modeli (w tym czasie trochę pokleiłem z przerwami a i zawsze jakieś powody się znalazły ) ale teraz powoli wracam do klejenia.Modele swoje kleiłem przeważnie w standardzie. Próbowałem coś tam waloryzować z różnym skutkiem.Z poprzednich lat zostało mi parę modeli sklejonych który stoją na półce ze względu na sentyment a inne rozdałem lub zostawiłem w modelarni która kiedyś była przy Loku..Na forum zarejestrowałem się niedawno ale od dłuższego czasu poczytuję wszystkie wątki i relacje z budowy modeli.Wiele ciekawych porad przeczytałem na temat budowy modeli i mam zamiar je zastosować powoli .

Post zmieniony (09-05-17 21:38)

 
23-08-17 14:09  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
odnawiam temat bo już na poważnie myślę o aerografie. Tak jak pisałem wcześniej potrzebuję takiego ustrojstwa do masztów, relingów, armat, generalnie do drobniejszych prac niż wielkich modeli B-17, B-52 , czy kadłubów pancerników w 1:200. Cały czas maluję pędzlem, ale prędzej czy później trafię na elementy, które będą wymagały większej precyzji w malowaniu. Nadmienię, że na zestaw mogę przeznaczyć +/- 300 PLN. Przeglądając allegro trafiłem na takie rozwiązania:
http://allegro.pl/kompresor-z-aerografem-fengda-do-malowania-orygina-i6736785578.html
http://allegro.pl/kompresor-modelarski-as-18-2k-aerograf-bd-130-0-3-i6873269179.html
http://allegro.pl/kompresor-z-aerograf-tg-130-areograf-do-areografii-i6340815893.html

Co myślicie?

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
23-08-17 15:17  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

We wszystkich trzech modelach mankament stanowi przegrzewanie się urządzenia. Przy ciągłym malowaniu (kompresor cały czas pracuje), urządzenie nagrzewa się do tego stopnia, że zaczyna śmierdzieć. Zgodnie z instrukcją nie może ono pracować nieprzerwanie dłużej niż 10 minut. W praktyce, schłodzenie go znowu do temperatury pokojowej trwa około 1 godziny. Jedyne rozwiązanie to wentylator komputerowy z trafo, zamontowany na jednym z krańców obudowy silnika, tam gdzie jest kratka wentylacyjna. Też tak przerobiłem swój, choć mam wersję z butlą. Ale na jedno wychodzi bo kompresor jest na tyle mało wydajny, że nie nadąża nabijać butli na zapas, nawet przy reduktorze ustawionym na 1,5 bara, więc pracuje bez przerwy.

No, więc jak to małych pierdół to polecam. Ale jak chcesz tego używać do dużych powierzchni to przemyśl zakup raz jeszcze.

 
23-08-17 21:40  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Koledzy o kompresorach ze zbiornikiem napisali już chyba wszystko i według mnie warto do niego dołożyć choćby ze względu na możliwość spokojnego polakierowania gotowego modelu. A kto wie, czy jednak zabawa aero nie spodobałaby Ci się na tyle, że zechciałbyś go używać nie tylko do małych detali.

Z mojego "riserczu" wynika, że bardzo korzystnie wypadają jeśli chodzi o stosunek cena/jakość - kompresory AS 186, AF186 (wersja z wentylatorem). W tym roku pojawił się też nowy model, o którym nie ma słowa w sieci. Model AS 316 z podwójnym wentylatorem. Co ciekawe model ten niewiele różni się ceną w stosunku do poprzedników. Jeżeli jednak zależy Ci na cięciu budżetu to jest też wersja bez zbiornika.

Co do aero to na początek polecane są "pseudo iwaty" - modele TG 130 lub TG 180 lub też wypuszczone jako bardziej "markowe" BD 130 lub BD 180. Najprawdopodobniej wszystkie te modele wychodzą z jednej i tej samej fabryki ale wydaje mi się, że choćby ze względu na grawer, wersja "markowa" przechodzi bardziej rygorystyczną kontrolę jakości. Mogę się mylić bo niestety nie mam porównania.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
23-08-17 22:41  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
pawcio37   

Jeśli chodzi o aerograf to wersja z grawerem i bez to jedno licho i lepiej kupić tańszy. Części w środku takie same i zamienne pomiędzy TG czy BD. Co do AS 186 zbiornik ma tendencję do szybkiego skraplania i często trzeba wypuszczać "syf " ze środka bo w przeciwnym razie szybko koroduje. Sam kompresor pomimo zbiornika nie ma zbyt dużej wydajności np do pomalowania czołgu 2 warstwami farby - kompresor pracuje dość często i nagrzewa się dość mocno (praca ok 25-30 min). Liczyłem również na jego cichszą pracę i niestety jest dość głośny i po 22:00 lepiej nie malować (w bloku) bo sąsiedzi będą walić do drzwi :)

 
24-08-17 13:06  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dzięki Techick za podpowiedź. Wychodzi na to, że jak zwiększę budżet o 100pln będę miał już przyzwoitą zabawę z aero, a nie "naciaganą". A mam pytanie jeszcze, bo na aukcjach, do których podałem linki, jest napisane, że praca ciągła do 2h, a Kalafior napisał, że to tylko 10min. To jak to w końcu jest z tym czasem pracy takiego urządzenia?

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-08-17 13:35  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Co oni piszą na aukcji a co jest w instrukcji to dwie różne rzeczy. Wersja z wentylatorem - może i godzinę.
Wersja bez wentylatora, jaką mam (przed dodaniem wiatraczka) - 10 minut, tako rzecze w instrukcji. I zarówno obudowa cylindra jak i sam silnik nagrzewają się tak, że można się solidnie sparzyć. Nie mówiąc o tym, że urządzenie zaczyna po prostu śmierdzieć.
No ale jako rzekłeś, skoro chcesz malować tylko niewielkie elementy to nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań. Kupuj. Ja amator polecam.

Post zmieniony (24-08-17 13:37)

 
24-08-17 13:39  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jak to się mówi: Skąpy traci podwójnie, a kilka razy się przejechałem. Także chyba zwiększę budżet, bo faktycznie mogę żałować później.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024