FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-04-17 16:32  [R/G] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Zapraszam do relacji z budowy kolejnego modelu. Tym razem wyrób Naszych południowych sąsiadów, czyli AERO L-29 Delfin.



W moim wykonaniu będzie to model z wycinanki KEL (Kartonowa Encyklopedia Lotnictwa, wyd. WIR) przeskalowany z orginalnej skali 1:50 do skali ~1:33. Do modelu dostałem gratis "wkładkę" z dodatkowymi zbiornikami paliwa. Egzemplarz który posiadam, ma chyba lekko wypłowiałe kolory, bo kolor pomarańczowy tygrysa bardziej przypomina w mieszankę jasnego pomarańczowego z domieszką różu (taki odcień bardziej piaskowy). W necie widziałem zdjęcia kilku sklejonych modeli i tam kolory były bardziej "żywe". Stąd przeskalowany model został wydrukowany na arkuszu barwionego w masie brystolu o odcieniu zbliżonym do koloru malowania samolotu "w naturze".



Kwestia wyblakłego koloru, może dotyczyć tego egzemplarza, który został zakupiony ~3m-ce temu. Jak "leżakował" wcześniej nie wiem. Być może jednak taki kolor arkuszy był zamierzony. Odnośnie kolorów to też trochę dziwna sprawa, bo na zdjęciach oryginalny kolor wychodzi bardziej nasycony, a barwiony brystol zaś wychodzi strasznie żółty. W rzeczywistości kolory są mniej nasycone.





Odnośnie samego modelu, poza zmianą skali mam zamiar skleić to co dali w wycinance, raczej bez dodatków "od siebie". Główną zmianą będzie zmiana połączenia segmentów z podwójnej wręgi na pojedynczą ze sklejką. Jeszcze się zastanawiam, ale na 99% model będzie wykonany "w locie" bez podwozia. Ma wtedy ładniejszą sylwetkę.

Spodziewam się, że drobna szparka/niezgodność w 1:50, po przeskalowaniu może okazać się spora wyrwą, ale to pokaże przyszłość. Póki co jest w miarę ok. Plusem tego opracowania dla mnie jest to, że grzbiet kadłuba jest osobnym elementem, i wszelkie nacięcia/korekty obwodów będzie można później zaślepić grzbietem. Szkoda tylko, że autor nie pokusił się schować pod owym grzbietem połączeń. Ale trudno.

Kilka zdjęć z początku budowy.




Segment 4 okazał się trochę za duży na obwodzie przy wrędze "C" i trzeba go było lekko zwęzić (widoczne na zdjęciu nacięcie)



Post zmieniony (01-07-17 12:17)

 
24-04-17 16:40  Odp: [R] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawe malowanie. I dobry pomysł z tym drukowaniem na barwionce, zaraz inaczej wygląda.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-04-17 17:01  Odp: [R] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Rzeczywiście kolorystyka bardzo ciekawa.
Model samolotu także nie tuzinkowy.
W każdym razie zasiadam na widowni.

Ps. A z Migiem 29 z MM ?

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
24-04-17 17:21  Odp: [R] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Piterkowiec - MiG zakończony > http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=327563&t=327563&filtr=0&page=1
Mimo kilku problemów (głównie wnęki podwozia) sklejało się go przyjemnie, a efekt końcowy mi się podoba, i cieszy oko.

 
24-04-17 20:15  Odp: [R] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Fajny temat. Ciekawy jestem jak się będzie prezentował.

 
24-04-17 20:48  Odp: [R] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Fajnie opracowany jest ten od Emila Zarkova http://cadbest.com/store/en/?search=Delfin&pid=32, chociaz pare zlotych kosztuje...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-04-17 22:27  Odp: [R] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Zabawnie. Tam, gdzie pokazały "Tygrysa" L-29 od Zarkova, sprzedaje się i moje przemalowywanie, które bezpłatnie było wyłożone.
http://cadbest.com/store/en/?search=Delfin&pid=99
Nawet foto modelu - to moje zdjęcie, on wisiał w moim gabinecie, w Ługańsku
Zdaje się, i sam początkowy model był free, lecz mogę mylić się. Z innej strony, to sam Zarkov i sprzedaje - tak że element sprawiedliwości w tym jest

--

Post zmieniony (24-04-17 22:41)

 
24-04-17 23:26  Odp: [R] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Pamiętam, że kiedyś Zarkov robił akcje i na krótko udostępnił swoje modele za darmo. Z jednej takiej akcji mam gdzieś na dysku L-29 w malowaniu Bułgarskim (chyba pierwsze opracowanie tego modelu). Teraz na stronie sklepu za free można ściągnąć dość szczegółowe modele małych awionetek DAR 21 Vecto/DAR 27M Spector w skali 1:32 czy dość szczegółowy HH-65A "Dolphin" w malowaniu "Virgin HEMS London" lub "US Coast Guard" w 1:48

 
25-04-17 10:52  Odp: [R] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Ze względu na, że sam Zarkov wykładał free modele L-29, czy będzie prawidłowy teraz dać powoływanie na download jego modele ?
Prawda, nie pewny, że w Polsce wam będzie ciekawy nasz wariant zabarwienia (kijowski aeroklub).


--
Pieniądze to nie wszystko

 
25-04-17 10:57  Odp: [R] L-29 Delfin @1:33 na bazie WIR/KEL 1:50
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

odnośnie modelu KEL`a - tu jest taż niedoróbka, co i u ModelArt. Styk segmentu kadłuba można było schować pod górny segment

--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024