FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
14-05-17 00:21  Odp: [R] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czołem!

Jak na pierwszy model po latach, to nie ma tragedii. Klej nie wypływa, jest w miarę czysto. Tnij dokładniej i przymierz zanim skleisz. Błotnik przedni lewy jest wymęczony ale przyjmijmy, że auto było bite :)

Kierownica - element delikatny. Wyciąłeś w środku ale można ją oszlifować. Aby była sztywniejsza i dała się lepiej obrabiać, możesz ją zalać cyjanoakrylem. Ale uważaj na opary. Albo zrobić z drutu nawiniętego na wałek o odpowiedniej średnicy. Jedynie później musisz wkleić ramiona i wałek przekładni kierowniczej.

Nie wiem z którego to roku i ile lat ma ten model. Ale jak jest to świeże to karton postaraj się bigować a nie nacinać. Stęp wierzchołek szpilki i zamocuj do patyczka jak rysik, albo użyj tępego cienkiego ostrza. Nie będziesz nacinał kartonu i nie będzie widać cięć. Chyba, że karton jest tak stary, że się rozpada to nie masz innego wyjścia. Wtedy lepiej jest naciąć i pomalować.

Duża część chłopaków jest zwolennikami kaponowania, karton jest wtedy bardziej "plastyczny". Miękki. Mój kolega mnie do tego namawia, ale ja mam litość nad rodziną... Kapon mocno czuć w domu :)

Reszta wyjdzie w praniu, sam zobaczysz. Aha i nie oszczędzaj na narzędziach. Porządny skalpel, nożyczki, kleje (wiele) itd. Zresztą sam wiesz, kleiłeś wcześniej. Dobrze jest!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
14-05-17 12:51  Odp: [R] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nie wiem czy coś u mnie jest nie tak czy co ale nie widzę zdjęć.

 
14-05-17 14:03  Odp: [R] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mat.82 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam! Mucha, staram się ciąć dokładnie i przymierzam przed przyklejeniem, ale praktycznie wszystkiego się uczę dlatego wygląda to, jak wygląda... Na kierownicy ćwiczyłem wycinanie metodą"na dzięcioła",celowo nie wykonałem jej z drutu, ale o nasaczeniu klejem CA i wyszlifowaniu nie pomyślałem. Wycinanka jest z 2008r, karton jest jak nowy, ale nie nacinałem go przed zagięciem. Przejeżdżam po liniach wypisanym długopisem, po niezadrukowanej stronie, czy to zły pomysł? Nie mieszkam w Polsce, niestety i kapon musiał bym sprowadzic, ale może wymyślę coś innego. Co do narzędzi to używam nożyka Olfy, metalowej linijki, ostrych nożyczek, także takich do paznokci. Uczę się kleić klejem BCG, modelik jest w większości klejony właśnie nim. Dziękuję za rady i zainteresowanie;)
GTiStyle- Nie wiem dlaczego tak jest u Ciebie, ale u mnie zdjęcia są widoczne.
Pozdrawiam!

--
Dum spiro, spero

 
19-05-17 06:48  Odp: [R] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Jest dobrze

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
21-05-17 10:00  Odp: [R/G] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mat.82 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich! Ukończyłem budowę Tarpana. Nie wyszło to tak, jakbym chciał, efekt końcowy jest słaby, ale i tak mnie cieszy;-) Przy budowie modeliku starałem się używać technik i sposobów o których przeczytałem na różnych forach z tym włącznie. Brakuje mi doświadczenia i umiejętności w wycinaniu, kształtowaniu, etc. i pewnie nie zdaję sobie sprawy ze wszystkich błędów, jakie popełniam dlatego, jeśli ktoś chciałby jeszcze zwrócić mi na coś uwagę lub udzielić jakiejś rady to z chęcią "wysłucham" ;-)
Oto kilka zdjęć:


Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (21-05-17 10:01)

 
23-05-17 12:13  Odp: [R/G] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ciekawe to ustrojstwo. Fajne w swej prostocie.

 
23-05-17 14:32  Odp: [R/G] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Fajny model, przyjemnie sklejony :)
Gratuluję.
Kolejny będzie lepszy ... tylko z innymi niedociągnięciami. Taki już urok sklejacza modeli ;)
Powodzenia w zabawie.

--

 
23-05-17 15:12  Odp: [R/G] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bardzo ładnie Ci wyszedł.

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
23-05-17 16:33  Odp: [R/G] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Teledzin   

Fajnie wyszedł ten Tarpan.
Mieszkałem niedaleko fabryki w której je "klepali".
To był samochód dla rolników i pracowników PGR-ów, stąd nie przejmowano się specjalnie estetyką wykonania...

--
Sklejam, bo lubię...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024