FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-05-17 15:05  [R/G] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mat.82 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich Forumowiczów! Mam na imię Paweł i powoli staram się wrócić do hobby z dzieciństwa... Nie udzielałem się jeszcze na forum, czytałem je tylko jak do tej pory, by zdobyć jak najwięcej wiadomości na temat budowy modeli kartonowych. W dzieciństwie nie miałem pojęcia o technikach stosowanych w modelarstwie, o których tu przeczytałem. Wszystkiego powoli uczę się od nowa i właśnie dlatego zakładam tę relację...
Wielu rzeczy jeszcze nie wiem i nie potrafię, dlatego będę wdzięczny, jeśli ktoś zechce udzielić mi rady, czy podpowiedzieć w jakiś sposób.
Oto kilka zdjęć tego, co do tej pory udało mi się "zlepić".



Jeszcze okładka:


Z góry dziękuję za wszelkie uwagi. Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (21-05-17 10:06)

 
07-05-17 21:40  Odp: [R] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mat.82 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Oj, tak szybko to raczej u mnie nie pójdzie, czasu na klejenie mam bardzo mało a umiejętności, jak widać niewielkie... Długa droga przede mną zanim wezmę się za coś trudniejszego, ale dziękuję za dobre słowa :) Podwozie będzie malowane w całości, zapomniałem o tym napisać. Retuszu też się uczę :) Pozdrawiam!

--
Dum spiro, spero

 
12-05-17 20:57  Odp: [R] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mat.82 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dobry wieczór wszystkim! Oto kilka kolejnych zdjęć z budowy Tarpana. Jak widać wyniki moich zmagań z kartonem są dosyć marne, nie potrafię jeszcze skutecznie "namówić" go do "współpracy" ;) ale staram się ;)



Post zmieniony (13-05-17 11:11)

 
13-05-17 11:01  Odp: [R] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mat.82 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

chyba już dobrze.

--Nie wiem, dlaczego nie wyświetlają się duże zdjęcia...

Post zmieniony (13-05-17 11:08)

 
13-05-17 19:07  Odp: [R] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mat.82 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Kilka kolejnych zdjęć...



--
Dum spiro, spero

 
14-05-17 14:03  Odp: [R] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mat.82 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam! Mucha, staram się ciąć dokładnie i przymierzam przed przyklejeniem, ale praktycznie wszystkiego się uczę dlatego wygląda to, jak wygląda... Na kierownicy ćwiczyłem wycinanie metodą"na dzięcioła",celowo nie wykonałem jej z drutu, ale o nasaczeniu klejem CA i wyszlifowaniu nie pomyślałem. Wycinanka jest z 2008r, karton jest jak nowy, ale nie nacinałem go przed zagięciem. Przejeżdżam po liniach wypisanym długopisem, po niezadrukowanej stronie, czy to zły pomysł? Nie mieszkam w Polsce, niestety i kapon musiał bym sprowadzic, ale może wymyślę coś innego. Co do narzędzi to używam nożyka Olfy, metalowej linijki, ostrych nożyczek, także takich do paznokci. Uczę się kleić klejem BCG, modelik jest w większości klejony właśnie nim. Dziękuję za rady i zainteresowanie;)
GTiStyle- Nie wiem dlaczego tak jest u Ciebie, ale u mnie zdjęcia są widoczne.
Pozdrawiam!

--
Dum spiro, spero

 
21-05-17 10:00  Odp: [R/G] Tarpan 233S skala 1:43 wyd. Orlik.
Mat.82 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich! Ukończyłem budowę Tarpana. Nie wyszło to tak, jakbym chciał, efekt końcowy jest słaby, ale i tak mnie cieszy;-) Przy budowie modeliku starałem się używać technik i sposobów o których przeczytałem na różnych forach z tym włącznie. Brakuje mi doświadczenia i umiejętności w wycinaniu, kształtowaniu, etc. i pewnie nie zdaję sobie sprawy ze wszystkich błędów, jakie popełniam dlatego, jeśli ktoś chciałby jeszcze zwrócić mi na coś uwagę lub udzielić jakiejś rady to z chęcią "wysłucham" ;-)
Oto kilka zdjęć:


Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (21-05-17 10:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024