FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
05-04-17 23:43  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4, KA 4/2005
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Nie mogę oglądać takich rzeczy...

Z każdą Twoją aktualizacją coraz bardziej mnie ciągnie, aby pociąć swojego Meśka.
Niestety, muszę jednak skończyć to, co mam rozgrzebane i wyjść na prostą...

Z przyjemnością będę śledził dalsze Twe poczynania :-)
Powodzenia :-)

--

 
06-04-17 06:38  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4, KA 4/2005
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Ładnie Tobie idzie. A co do tego problemu co Tobie wyszedł to zobacz jak pasuje kolejny segment . Jak ma taki sak wymiar to dorabiaj podklejkę jeśli jednak okaże się inaczej do ja bym dopasował większy do mniejszego i wtedy dopiero ewentualnie coś podklejał aby dopasować wręgę.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-04-17 11:03  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4, KA 4/2005
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzięki za komentarze i za rady!

Wręgę okleiłem paskiem, wyszlifowałem do odpowiedniego rozmiaru i wkleiłem w segment. Główna konstrukcja kadłuba skończona!

Wydawało mi sie, ze ostatni segment odbiega minimalnie od osi symetrii, ale na zdjęciach wyglada ok... moze już byłem zbyt zmęczony wczoraj, zeby na to prosto spojrzeć. No nic, jest jak jest i już z tym nic nie zrobie i tak. Zdjecia:



pora na ogon i szkielet skrzydeł.

--

Modelarstwo zbliża ludzi.

 
14-04-17 22:44  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4, KA 4/2005
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam,

Mała aktualizacja:

Statecznik pionowy sklejony i doklejony do kadłuba. Jak do tej pory był to najtrudniejszy element do wykonania. Spędziłem nad nim chyba 3 wieczory, pasując, formując, pasując, formując... itd. I niestety nie udało się uniknąć babola: powstała dość pokaźna szpara:


Problem przysporzyła mi wręga ogonowa, ta w kształcie odwróconej litery Y. Ponieważ model jest zaprojektowany na styk, wymaga bardzo ciasnego pasowania. Otwarta wręga niestety nie pomogła mi w tym i wyszło jak wyszło. Jakby było dopasowane idealnie od góry statecznika, to pewnie na dole by się zeszło. No a tak mam poligon do wypróbowania jakiejś metody sztukowania/szpachlowania/retuszowania. Pod ogonem można ćwiczyć, raczej nikt tam zaglądał nie będzie. Tak to wygląda po przyklejeniu do kadłuba:




Powstały stateczniki poziome, tu zero problemów:

Mała uwaga: nie wszystkie wręgi są dostępne w laserowo wyciętym zestawie, niektóre trzeba sobie samemu podkleić i wyciąć. Oszczędności, oszczędności... ;)




Powstał także szkielet skrzydeł - praca przy nim to sama przyjemność, składa się jak klocki Lego:




Trochę mam mieszane uczucia co do jakości laserowych wręg. Super wycięte, ale ta tektura... jakaś taka nijaka. Kilka większych wręg zastąpiłem tradycyjnymi z wycinanki. Idealnie sprawdzaja się natomiast wszystkie drobiazgi, których w szkielecie np. skrzydła mnóstwo.


Teraz pora na oklejanie skrzydeł i powierzchnie sterowe, które będą doklejone na końcu. Ostatnio mam dobre tempo, co wieczór udaje mi się coś tam wydziobać, mam nadzieję, że uda mi się je utrzymać. Już myślę o następnym modelu ;)

Pozdrawiam, M.

--

Modelarstwo zbliża ludzi.

 
16-04-17 09:32  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4, KA 4/2005
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli masz obawy o wytrzymałość wręg wycinanych laserowo, nasącz je cyjanoakrylem.

 
16-04-17 13:40  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4, KA 4/2005
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

O, nie pomyślałem o tym, dzięki Salmon, na pewno wypróbuję :)

--

Modelarstwo zbliża ludzi.

 
30-04-17 00:05  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4, KA 4/2005
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dobry wieczór,

Dawno nic nie pisałem, ale prace przy modelu trwają.

Powstał ster kierunku, bardzo wymagający element. Nie pamietam juz ile wieczorów nad nim spędziłem, a i tak nie udało sie uniknąć baboli, co widać na zdjęciach. Szpary będą szpachlowane, przynajmniej taki jest plan.





Do tego powstały skrzydła, przyklejone juz do kadłuba. Tutaj byłem zachwycony dokładnością projektu, pasowanie części dokładne co do ułamków milimetra. Niestety i tu nie udało sie ustrzec małych baboli...









Z tej radości klejenia aż zapomniałem wkleić oklejek pod końcówki skrzydeł. Bo po co sobie ułatwiać? ;)

Całość pomalu nabiera kształtu.

Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (30-04-17 00:07)

 
05-05-17 10:59  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4, KA 4/2005
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Powoli i do przodu. :)

 
06-05-17 11:32  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109F-4, KA 4/2005
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

... ale koniec już bliski :-)

Pomimo problemów jakie napotykasz, to model wychodzi Ci super :--)
Nie wiem, czy sobie poradzę w przyszłości z tym modelem, choć w połowie tak jak Ty ;-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024