FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
20-06-19 20:18  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Grigorij     

"01-05-17 22:22 Rozpocząłem budowę modelu brytyjskiego lekkiego lotniskowca HMS Colossus. Model oryginalny do samodzielnego wydruku w skali 1:400 nabyłem w ecardmodels. Szkielet kadłuba powiększyłem dwukrotnie. Elementy są wyjątkowo niestarannie narysowane, nie nadaje się to w raczej do sklejania, dlatego będzie to w zasadzie model od podstaw. Dzięki pomocy RomanaC, który poprawił oklejki burt i pokład startowy będę mógł skleić kadłub. Model będzie przedstawiać okręt wg stanu i kamuflażu na 1945 rok. Mam trochę generalek z planów stoczniowych okrętu dzięki którym wiadomo gdzie i jakie było wyposażenie i uzbrojenie.

Ten typ lotniskowców jest bardzo ciekawy, obejmuje 10 jednostek z których 2 ukończono jako warsztatowe.

Szkielet składa się z 3 pięter, na razie powstał poziom nad linią wodną, na którym zostanie przyklejony pokład hangaru.

Zobaczymy co z tego wyjdzie."

- tak popatrzyłem sobie na całość Twojej relacji i na to co wydało / jeśli można tak to nazwać/ ecardmodels , materiałów pomocniczych też mam dość sporo , akurat tak się składa iż buduję ten okręt tyle że w 1:300 do kolekcji .
A tak to zmierzając do meritum , już przy końcu relacji nie uważasz że pojechałeś zbyt mocno po projektantach z ecardmodels.
Wiesz ale moim zdaniem to próbowali wypełnić brakującą lukę i uważam że zrobili to całkiem nieźle.

--

 
24-06-19 11:26  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chodzi mi o jakość graficzną kupionych plików pdf: wyglądają jak ksero z ksera kolorowego, linie pourywane, prześwit drugiej strony no i zamiast łuków odcinki prostych. Generalnie burty i pokłąd startowy sa przerysowane od nowa z poprawionym kamuflażem i kolorami, liniami. Reszta to moje kombinacje. Wszystko z wydruków cyfrowych na grubym kartonie. Klei się to trudno bo toner łatwo schodzi. Ale do końca modelu pozostały tylko drobiazgi i samoloty. Ta luka zostanie lepiej wypełniona bo wyjdzie niebawem bliżniaczy HMS Glory z Answera.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-06-19 11:58  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Grigorij     

To się zgadza o ile projekt jest w porządku, o tyle DTP-owiec odwalił fuszerkę . Ja też się ratowałem jak mogłem ( pomimo że drukuję atramentówką na dużym formacie) to łuki były nieczytelne i trzeba było drukować wydruk na wydruku
- tak żeby oba wydruki nałożyły się idealnie na siebie i było coś niecoś widać.
Mam nadzieję że Answer nie pokpi tematu , pożyjemy - zobaczymy.

 
04-05-20 21:02  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Model w zasadzie gotowy. Teraz zabieram się za samoloty, najpierw Corsairy.



--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-05-20 17:23  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Myślałem, że się obraziłeś. Fajnie, że znowu jesteś.
Świetny model. Daj kilka zbliżeń.

--
serwusik

 
05-05-20 17:47  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie chce mi się po prostu prowadzić monologu ze samym sobą, łatwiej wrzucić zdjęcie na fb i mieć jakikolwiek odzew niż monolog i stracony czas na robienie zdjęć, obróbkę, linkowanie, etc. A poza tym fb tna grupach to kontakt z konkretnymi osobami a nie anonimowe, nierzadko jałowe dyskusje i wymysły. Zresztą, nieważne.

Prawa burta ma nieco więcej, niz na zdjęciach. Końcową galerię z lepszymi i aktualnymi zdjęciami wstawię niebawem, taką jeszcze bez samolotów na które zejdzie mi jeszcze jakiś czas.














--

Post zmieniony (05-05-20 17:52)

 
05-05-20 18:48  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

27000 odsłon to chyba nie jest dyskusja z samym sobą ;-) ?

Lubię oglądać, jak zapełniają się kadłuby tych Twoich olbrzymów, chociaż nie zawsze się wpisuję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-05-20 23:21  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Sven, biję się bardzo mocno w piersi, bo zawsze oglądam Twoje aktualizacje i czytam oczywiście też, tylko nic nie wpisuję, bo się nie znam 🙄
Do tego nie obiecuję poprawy😉
A model oczywiście świetny!👍

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
06-05-20 00:21  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Też raczej nie piszę ale śledzę z wypiekami na twarzy wiele relacji, w tym Twoją. Gratulacje rezltatów.

 
06-05-20 06:31  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Greg77   

OK - to ja teraz się będę wpisywał. Zawsze czekam na aktualizację. Trochę tych modeli masz zaczętych- obserwuję każdy. Bardzo mi się podoba to co robisz!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024