FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 
20-06-19 20:18  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Grigorij   

"01-05-17 22:22 Rozpocząłem budowę modelu brytyjskiego lekkiego lotniskowca HMS Colossus. Model oryginalny do samodzielnego wydruku w skali 1:400 nabyłem w ecardmodels. Szkielet kadłuba powiększyłem dwukrotnie. Elementy są wyjątkowo niestarannie narysowane, nie nadaje się to w raczej do sklejania, dlatego będzie to w zasadzie model od podstaw. Dzięki pomocy RomanaC, który poprawił oklejki burt i pokład startowy będę mógł skleić kadłub. Model będzie przedstawiać okręt wg stanu i kamuflażu na 1945 rok. Mam trochę generalek z planów stoczniowych okrętu dzięki którym wiadomo gdzie i jakie było wyposażenie i uzbrojenie.

Ten typ lotniskowców jest bardzo ciekawy, obejmuje 10 jednostek z których 2 ukończono jako warsztatowe.

Szkielet składa się z 3 pięter, na razie powstał poziom nad linią wodną, na którym zostanie przyklejony pokład hangaru.

Zobaczymy co z tego wyjdzie."

- tak popatrzyłem sobie na całość Twojej relacji i na to co wydało / jeśli można tak to nazwać/ ecardmodels , materiałów pomocniczych też mam dość sporo , akurat tak się składa iż buduję ten okręt tyle że w 1:300 do kolekcji .
A tak to zmierzając do meritum , już przy końcu relacji nie uważasz że pojechałeś zbyt mocno po projektantach z ecardmodels.
Wiesz ale moim zdaniem to próbowali wypełnić brakującą lukę i uważam że zrobili to całkiem nieźle.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 

24-06-19 11:26  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Chodzi mi o jakość graficzną kupionych plików pdf: wyglądają jak ksero z ksera kolorowego, linie pourywane, prześwit drugiej strony no i zamiast łuków odcinki prostych. Generalnie burty i pokłąd startowy sa przerysowane od nowa z poprawionym kamuflażem i kolorami, liniami. Reszta to moje kombinacje. Wszystko z wydruków cyfrowych na grubym kartonie. Klei się to trudno bo toner łatwo schodzi. Ale do końca modelu pozostały tylko drobiazgi i samoloty. Ta luka zostanie lepiej wypełniona bo wyjdzie niebawem bliżniaczy HMS Glory z Answera.

--
Sven

HMS Ark Royal

24-06-19 11:58  Odp: [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Grigorij   

To się zgadza o ile projekt jest w porządku, o tyle DTP-owiec odwalił fuszerkę . Ja też się ratowałem jak mogłem ( pomimo że drukuję atramentówką na dużym formacie) to łuki były nieczytelne i trzeba było drukować wydruk na wydruku
- tak żeby oba wydruki nałożyły się idealnie na siebie i było coś niecoś widać.
Mam nadzieję że Answer nie pokpi tematu , pożyjemy - zobaczymy.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018