FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-04-17 12:46  [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Po kilku miesiącach ciężkiej walki z tym modelem przedstawiam efekty moich wypocin.
Niestety poniższy model tak dał mi się we znaki, że już niewiele brakowało żeby wylądował w śmieciach.
Jednak nigdy nie zdarzyło się żebym jakikolwiek model wyrzucił, więc i ten postanowiłem dokończyć.
Z jakim efektem to już sami ocenicie. Ja osobiście nie jestem do końca z niego zadowolony:(
Jedno co mogę o nim napisać to, że jest on trudny w budowie.
Model ten postanowiłem przerobić z wersji akrobacyjnej na szkolno-bojową w malowaniu 28 plm stacjonującego w Redzikowie koło Słupska.














Gdyby nie pomocnicy to pewnie nigdy bym go nie skończył;)



A oto cała rodzinka Polskiego sprzętu latającego;):



--

Post zmieniony (23-04-18 21:20)

 
29-04-17 13:05  Odp: [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Model - klasa sama w sobie, jakość wykonania nieosiągalna dla zdecydowanej większości modelarzy. Chociaż nie jestem wielkim zwolennikiem tego sposobu klejenia to pozostaję z ogromnym szacunkiem dla umiejętności, wiedzy i pomysłowości. Jedyny, delikatny "zgrzycik" to wg mnie owiewka, która na niektórych fotkach wygląda jakby "ściśnięta" przez to środkową obejmę, przez co jej przednia część wydaje się zbyt wypukła (ale to brzmi tak, jakby piłkarz z A-klasowej drużyny krytykował Messi'ego...).

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-04-17 14:07  Odp: [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, powiem Ci tyle - marudzisz ;) Mam nadzieje obmacac za miesiac, bo na zdjeciach wyglada swietnie

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-04-17 14:29  Odp: [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dla mnie bomba ale ta owiewka faktycznie dziwnie wygląda. Problemy były ze sklejalnością czy model jest po prostu trudny? Kiedyś chciałem zrobić wersję morską w kamuflażu ale bałem się tych wszystkich przeróbek i malowania.

--
Pozdrawiam!

 
29-04-17 14:59  Odp: [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Fajnie, że model się podoba:)

Jednak macie rację co do owiewki. Właśnie min. przez nią miałem zamiar rzucić nim o ścianę. Nie wiem dlaczego nie chciała mi pasować do kadłuba. Może popełniłem gdzieś błąd, bo oglądałem kilka relacji z budowy tego modelu i nikt na to się nie skarżył. Zdjęcia, które oglądałem nie wykazywały tego problemu. Ponad to cały czas jakimś fatalnym zbiegiem okoliczności łamałem nadajniki ciśnienia na skrzydłach i te "wypustki" na stateczniku poziomym:(. Nawet po jego malowaniu - to było najbardziej wkurz...ce:(

Oczywiście model będzie do "pomacania" na WSMK we Wrocławiu:)

--

Post zmieniony (29-04-17 16:01)

 
29-04-17 15:20  Odp: [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękny,kolekcja której nie powstydziło by się niejedno muzeum,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-04-17 15:39  Odp: [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Decyzja była słuszna, powstał piękny model do pięknej kolekcji. W kolekcji brakuje Irydy. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-04-17 15:49  Odp: [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Oj tak, Iryda to piękny samolot.
Niestety ta z Małego Modelarza kompletnie mnie przeraża:(
Gdzieś widziałem, że ktoś go przerysował, ale nie pamiętam kto:(
Pewnie tą wersją bym się zainteresował:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
29-04-17 16:25  Odp: [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, jestem pod wrażenie wykonania, kiedyś próbowałem kleić Iskrę ale wylądowała w koszu. Gratulacje.

 
29-04-17 17:01  Odp: [G] TS-11 Iskra bis DF na bazie modelu z Orlika
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniały model, wspaniała kolekcja !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024