FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-04-17 09:20  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
kari   

... a ja mam wrażenie, że te egzemplarze aukcyjne "wycinamy.pl" (i nie tylko) to po prostu
egzemplarze (mniej lub bardziej) wadliwe ; dlatego wystawiane są od 1 zł. na zasadzie
"za ile wylicytujesz za tyle kupisz".
... jak mają iść na makulaturę to lepiej pogonić je za cokolwiek (zawsze będzie to więcej niż w skupie)
... co do reklamacji to temat był już wałkowany.
--------------------------------------------------------------------------------------------

 
27-04-17 09:42  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Coś mi świta, że Answer kiedyś mówił że to foliowanie to tylko do transportu. Ja bez skrupułów rozfoliowuję i oglądam.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
27-04-17 13:58  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
FloggerB   

Tam od razu niedoróbki - są to egzemplarze pozwalające wykazać się osobie budującej model
Brzmi lepiej - MALKONTENCI?

 
27-04-17 21:56  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja ostatnio wylicytowałem IJN Nachi w offsecie od tego allegrowicza za jakieś śmieszne pieniądze (1/3 ceny sklepowej) i nie widzę żadnych wad. Druk wygląda, że jest OK.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
28-04-17 07:17  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Nie kolego. Nie malkontenci. Najzwyczajniej - wydając kilkadziesiąt złotych - każdy chce mieć towar bez wad. A czy Tobie nigdy nie zdarzyła się podobna sytuacja..? Hipokryzja..?

 
28-04-17 07:28  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

FloggerB raczej użył ironii. Tak czy inaczej -oczywista sprawa, za model wart od około 40pln wzwyż oczekiwałbym projektu do którego ktoś się na prawdę przyłożył, niezależnie czy ma 4 strony z częściami czy 20, bo tak czy inaczej to już są pieniądze, których się na ulicy nie znajdzie.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-04-17 10:30  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie,
jako że miałem do czynienia z modelami tego samego autora co wspomniana CASA mogę z całą stanowczością stwierdzić że to nie błąd druku. Po prosty wynika to ze sposobu nanoszenia wypełnień w Corelu przez projektanta. Jeśli kontury są warstwą spodnią a wypełnienie w postaci tekstury jako osobna warstwa je przykrywa powstają takie kwiatki. Przyznam się że początkowo też tego nie zauważyłem tym bardziej że efekt ten nie występował na wszystkich częściach a tylko tych które miały tekstury, te wypełnione kolorem były prawidłowe.

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
28-04-17 11:47  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Po prostu jest to niechlujstwo ze strony autora pod kątem przygotowania części do druku( ewentualnie brak wiedzy odnośnie zarządzania warstwami w Corelu) ,a wydawnictwu nie chciało się chyba przejrzeć uważnie arkuszy przed drukiem - takie błędy poza CASĄ widziałem też w Masterze i kilku innych modelach Aviatora.

--
http://messer.cba.pl

 
28-04-17 12:36  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Właśnie też się domyślałem, że kontur wchodzi pod wypełnienie obiektu. Czyli tak jakby były dwa obiekty jeden pod drugim, tyle ze ten pod spodem to być może tylko sam kontur. Luźne dywagacje... Z drugiej strony nasuwa się pytanie - dlaczego to nie jest obiekt ze swoim konturem. Wystarczy zahaczyć w parametrach konturu "kontur za wypełnieniem" i połowa grubości konturu opisuje obiekt, a druga połowa grubości konturu wchodzi pod wypełnienie, nie zmniejszając wymiaru obiektu nawet o ułamek przysłowiowego włoska. Kto pracuje w Corelu, wie o czym mówię ...

Post zmieniony (28-04-17 12:38)

 
28-04-17 12:52  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

>Z drugiej strony nasuwa się pytanie - dlaczego to nie jest obiekt ze swoim konturem.

Dlatego, że dużo wygodniej jest pracować, jeśli kontur jest osobnym obiektem bez wypełnienia i kolor też jest osobnym obiektem (bez konturu). Jeśli te obiekty umieszczone są w osobnych warstwach praca jest naprawdę dużo łatwiejsza. Do tego jeśli ktoś posiada podstawową wiedzę o pracy z warstwami nie wyjdą mu takie kwiatki jak znikający kontur.

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024