FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-04-17 11:46  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie i czysto sklejony model.
Wielkie brawa za dorobienie klap!!
Pozdrawiam.

 
27-04-17 18:39  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Busia sklejona na medal : )))))))

 
27-04-17 19:24  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
RAVEN6   

Też sobie obecnie sklejam tego Hurricane. Fakt, że jest spasowany bardzo dobrze, zresztą to standard w przypadku opracowań Pana Mistewicza. Inna rzecz, że opracowanie to jedno, a wykonanie to drugie. W tym przypadku zdecydowanie zarówno jedno jak i drugie stoją na najwyższym poziomie. Moje gratulacje! Jest SUPER! Ps. Jakby Pan Mistewicz wznowił ten model z dodanymi klapami i w jakimś ciekawym malowaniu. Mógłby to być np. Sea Hurricane, ot taki - latał na nim podporucznik Hutton z 801 dywizjonu http://img.wp.scn.ru/camms/ar/79/pics/9_100.jpg A chyba Sea Hurricane z kartonu jeszcze nie było...

 
27-04-17 22:54  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo dziękuje wszystkim za pozytywne komentarze :)

killy9999 Żeberka robiłem w corelu. Pliku nie mogę znaleźć ale jak chcesz mogę je narysować jeszcze raz.

TRH Sugerowałem się tym:
Klik
Marcin G. bardzo dobrze opisał sposób wykonywania przetłoczeń.

rowin Widzę odrobiłeś lekcje. Masz w 100% rację, pisał o tym autor projektu ale wyleciało mi to z głowy. Drzwiczki już leżą na skrzydle. Dzięki za uwagę i uznanie.

Art Sugerowałem się tym:
Klik
Gdzieś dałeś piękny opis klejenia za pomocą BCG ale nie mogę go znaleźć.

piotreq Te klapy zajęły mi bardzo dużo czasu. Ciężko było całe skrzydło ładnie uformować (przepraszam za jakość). Dopytując się o lakier miałem na myśli właśnie tego Hurricane.

Wnętrze klap jak i żeberka zostały wydrukowane na barwionce. Adam ma rację. Dobrze się klei elementy z barwionego papieru :)

RAVEN6 Moim zdaniem to jednak opracowanie jest lepsze. I masz rację, sam bym wziął jeszcze raz jakiegoś Hurricane z klapami. Mi klejenie modeli Pana Pawła sprawia po prostu przyjemność. Mam jeszcze kilka jego modeli w planach ale teraz skupię się na zaczętych projektach.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pozytywne komentarze.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
27-04-17 23:08  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czysto, matowo, elegancko - gratuluję!

 
28-04-17 09:51  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Windus, nie wiem ile to jest pracy dla ciebie żeby to jeszcze raz narysować. Ja ostatnio próbowałem zrobić żeberka klap do Wildcata i poległem - niestety nie mam Corela :-/

A co do przetłoczeń na powierzchniach sterowych to jak zrobiłem tak w moim P-40 to się zaraz podniosła krytyka, że to wcale tak nie wyglądało i że przedobrzyłem.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-04-17 11:33  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Piękne fruwadło :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
28-04-17 15:52  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Bardzo ładne wykonanie. Gratuluję ukończenia z tak świetnym efektem! :)

 
28-04-17 22:32  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki, dzięki za uznanie :)
killy9999 Przejmujesz się tym, że rzekomo przedobrzyłeś? Jeśli tak to moim zdaniem nie powinieneś. To chyba indywidualne podejście każdego modelarza. I z życia wiem, że każdemu nie dogodzisz. Ja sobie wiele kwestii już odpuściłem :)
Oglądając zdjęcia w necie też stwierdziłem, że przegiąłem ale to było już po fakcie. Co innego, że grafika modelu trochę wymaga takie duże przetłoczenia.
W wolnej chwili postaram się jeszcze raz narysować te żeberka klap. Daj mi trochę czasu.

SZKUTNIK Fruwadło może być. Teraz czas zająć się nieskończonymi "pływadłami" ;)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024