FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
01-05-17 07:15  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Panowie - jak już pisałem dzwoniłem do Answer i otrzymałem odpowiedź, że WSZYSTKIE egzemplarze mają taką wadę. Zatem - albo mieć taki model w kolekcji (z wadą) - albo nie mieć wcale.
Zostawię go zatem.

 
01-05-17 08:17  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mam 3 Casy i faktycznie jest takie coś. Ale to tak duperelny "problem" że nawet wcześniej nie zwracałem na niego uwagi. Weż facet sklej tą Casę jak nie masz co robić zamiast tworzyć problemy zastępcze. Sam bym skleił ale mam za dużo rozgrzebanych akurat innych modeli.

 
01-05-17 08:29  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Facet - to nie jest problem zastępczy. Jeśli tyle masz do powiedzenia - szkoda twojego czasu. Kończ zaczęte projekty i sklej Casę. I pokaż coś ulepił...

 
01-05-17 08:30  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

ABC, w tej sprawie mam inne zdanie.

Czy można być na wpół w ciąży ?

Czy model miał być w założeniach z liniami konturowymi?

Czy ma te linie wszędzie gdzie powinny być ?

Jeżeli nie ma, to jest towarem wadliwym - nie wnikam w jakim procencie i w jakim stopniu to utrudnia sklejanie.

Jeżeli towar jest wadliwy , to producent MA OBOWIĄZEK powiadomić nabywcę o tym przed dokonaniem sprzedaży i ewentualnie o udzielonym z tego tytułu rabacie.

Jeżeli wydawnictwo od początku ma świadomość defektu w modelu i milczy, to po prostu
moim zdaniem, świadczy o szacunku, a właściwie jego braku dla nas, nabywców.

Czyli kupujcie , a ja ze swoim pociągiem pośpiesznym w wydawaniu dalej gnam do przodu nie oglądając się na jakieś fanaberie niezadowolonych maluczkich.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
01-05-17 08:44  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja Rajkub rozumiem twoje argumenty. Ale wiesz to tak na fotkach to często jest wyolbrzymione a to faktura , a to linie , a to to , a tamto. Specjalnie od rana poszedłem na magazyn oglądać Casy i z mojego punktu widzenia to w ogóle nawet nie ma problemu. Wiesz ja jestem wychowany za komuny to może dlatego nie oczekuję że tanio coś kupione będzie miało jakość idealną. A zresztą sprzedwanie towarów nie do końca prima sort ma też miejsce w sklepach z plastikami. Przyszły mi modele z rysami na skrzydłach bynajmniej nie w miejscu podziału blach. No ale z racji tego że ceny były ze stanów bardzo niskich nie uważam za sensowne robić afery. Szkoda zachodu. Mimo że jesteśmy już 27 lat po komunie to sprzedawanie towarów nie pierwszej jakości dalej ma się w Polsce dobrze. Na plus komuny trzeba zapisać że wtedy dawano stempel II gat. i każdy wiedział czego się spodziewać. Mógłbym tu jeszcze masę przykładów jak się sprzedaje drugi sort bez info o tym. Sprzedaż odrzutów z eksportu ma się dziśw PL jeszcze lepiej niż za komuny.

 
01-05-17 09:24  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ABC i tym zdaniem sam sobie odpowiedziałeś "...wtedy dawano stempel II gat. i każdy wiedział czego się spodziewać." Była by informacja o liniach, że coś jest nie tak, jedna fotka i każdy by zdecydował czy mu to przeszkadza czy nie. Myślę, że by nie było tematu wtedy.

 
01-05-17 10:18  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Ja też urodziłem się i wychowałem w tzw "komunie" - jak to określasz. I wtedy brało się co było i jakie było. Czy tak..? Wtedy ludzie mieli pieniądze ale było niewiele. Dzisiaj jest wszystko - z bublami włącznie - ale ludzi niezaprzeczalnie coraz bardziej odczuwają brak hajsu.. Czy tak..?
A do tego - jeśli model kosztuje nierzadko połowę dniówki - to chyba jest powód do niezadowolenia.. Czy tak..?
A przypomnij sobie - ile za tzw "komuny" kosztował model kartonowy? Choćby Mały Modelarz. Albo "Model Kartonowy"
Zaczynasz mnie irytować swoją filozofią.

 
01-05-17 10:42  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

W Polsce w salonach samochody są tańsze niż na zachodzie a potem wychodzi że robią 4 ślady , albo uporczywie ściągają, albo mają 2 cm szpachli na błotniku. Jakbyś był za granicą i zobaczył różnice cen tych samych towarów w tych samych sieciówkach to z góry byś wiedział że coś tu nie gra . Że ceny dostosowuje się do polskich chudych portfeli w jakiś podejrzany sposób. Jak cena katalogowa Casy jest 75 a kupiło się za mniej niż połowę tego to trzeba podejrzewać podstęp. O właśnie też znalazłem cz. 4 zgilotynowaną przy krańcu arkusza tak że jej chyba ubyło z 1mm. Ale przy pogilotynowaniu Kruka z MM za komuny gdzie brakowało po 4 mm z cześci to przeżyję.

 
01-05-17 11:11  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Koledzy spokojnie :-)
Dlaczego czyjeś niechlujstwo ( i nie mam tu na myśli wyłącznie omawianego modelu) ma się przenosić na nasze wzajemne relacje ( między konsumentami).
Winny jest tu producent wadliwych samochodów, lodówek, chleba,modelu, itp. itd.
Jeżeli już mamy ochotę wyrazić swoje niezadowolenie z takiego stanu rzeczy, to uderzajmy do nich , a nie tłuczmy się między sobą, a oni spokojnie spoglądają z boku i liczą kasę za sprzedane buble.

Szanujmy się nawzajem.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
01-05-17 11:36  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To znaczy że wszystkie licytacje od 1zł na allegro mogą być w jakiś sposób trefne?? Wystarczy że byłby ten "stempel II gat". Wtedy ktoś by nie licytował bo mu to przeszkadza, a Ty ABC proszę bardzo, bo nie jest to dla Ciebie problemem. Problem cały czas jest tu w tym że brak jest informacji. Uważam tak jak IJN Łukasz, że trzeba o tym pisać w każdym takim przypadku jak się pojawi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024