FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-04-17 11:13  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

To życzę cierpliwości w oczekiwaniu na odpowiedź od Wydawcy . Ja pisałem maila 9 kwietnia w sprawie części i nadal czekam na odpowiedź .

 
26-04-17 11:47  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W Mig'u-21 Bis, którego aktualnie sklejam, też są miejsca gdzie linia obrysowa konturu zanika. Dla mnie to jest problem, ale generalnie brak mi wprawy w kartonie ;-) . Ale faktem jest, że ewidentnie miejscami brak tych linii, a raczej być powinny by zachować konsekwencje całości.

--

 
26-04-17 11:51  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Konsyliarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzień dobry. Oglądając zdjęcia odniosłem wrażenie, że chyba nie jest to błąd drukarski, bo w takim przypadku nastąpiłoby raczej przesunięcie całych linii poza kolory lub na odwrót.
Prawdopodobnie się mylę, ale na moje niewprawne oko wygląda to ta skan niechlujnie wyciętych elementów położonych na arkuszu, który mógł być wadliwy i dodrukowanych jako brakujące strony w opracowaniu.

 
26-04-17 12:00  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Mój MiG-21bis akurat jest bez wad. Ale jak już wspomniałem - MiG-23 już ma przesunięcia w nadruku.

Coś z tym Answerem dzieje się złego.. A szkoda, bo urzekło mnie opracowanie właśnie MiG'a-21bis. Pomyślałem, że wszystkie modele mają na tak wysokim poziomie..
A tu proszę: zdarzają się buble..

 
26-04-17 16:00  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Też mam ten model z aukcji, i też nie było linii obrysu na nie których częściach.
Ale to tylko początek kłopotów z tym modelem. Pamiętaj, że to laserowy druk i 5 razy przymierz, zanim coś w nim skleisz. ;-)

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
26-04-17 16:04  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Casa jest modelem kolekcjonerskim ;-) Póki co - nie zamierzam się brać za niego.

 
26-04-17 16:11  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Panowie (i Panie)- sprawa niedoróbki wyjasniona. Zadzwoniłem do Answer z pytaniem konkretnie o użytkownika Allegro o nicku wycinamy_pl. Okazuje się, że oni biorą pełnowartosciowe modele w dużych ilościach. Stąd takie ceny i licytacje z zaskakująco niskim finałem.

Przemiły Pan z Answer przyznał, że akurat CASA C-295M ma ten mankament. I taki ich urodzaj. Co do MiG'a -23 także się odniósł - że zna problem i występuje on praktycznie w każdym egzemplarzu (mowa o MiG'u tym srebrnym).

Więc niniejszym - trzeba oczyścić z podejrzeń wycinamy_pl.

 
26-04-17 16:55  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam,


projekt wycinamy_pl to taka forma promocji - ograniczona liczba tematów (około 30 z 600 z naszej oferty) sprzedawana od złotówki. Jest obsługiwany przez firmę wysyłkową.
Tak naprawdę można kupić modele znacznie taniej - są to te same modele, które w naszym sklepie.

W naszej historii, tak jak i każdego wydawnictwa są tematy lepsze i gorsze, tym bardziej, że są to modele autorskie - a projektantów przez nasze wydawnictwo przewinęło się wielu. Stąd też różny poziom - akurat w Casie autor miał takie założenie co do konturów, o tym jak to wyszło można dyskutować.

Temat druku Miga 23 sprzed kilku lat był już poruszany kilka razy i w zasadzie nic więcej na ten temat nie da się już napisać.

W naszej ogromnej ofercie jest kilka czy kilkanaście tytułów, z których nie jesteśmy zadowoleni, może za kilka lat doczekają się wznowienia, na razie jednak staramy się produkować przede wszystkim nowe tematy.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
26-04-17 17:54  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Na pierwszym i ostatnim zdjęciu widać dokładnie zanikającą linię i według mnie jest to ewidentny błąd druku. Darek71 pisze, że w jego egzemplarzu taki defekt nie występuje. W moim odczuciu wydawca umywa ręce od odpowiedzialności zarzucając, że takie linie obrysowe były założeniem autora. Tworzenie obrysu żeby usunąć jego część na łukach jest zbyt abstrakcyjne z punktu widzenia zasadności, czasochłonności, poświęconej pracy i wkładanego w to wysiłku więc argument o świadomym działaniu autora zupełnie mnie nie przekonuje..

 
26-04-17 18:36  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No cóż, ja mam plik źródłowy cdr i widzę jak to wygląda.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024