FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-04-17 20:08  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Praca nad modelem powoli idzie do przodu. Dzisiaj skończyłem robić skrzydła. Niestety, zakończyła się też dobra passa niepopełniania błędów. Zgodnie z planami lotki wykonałem osobno. Warto tutaj nadmienić, że są one niesymetryczne: prawa lotka posiada wyważenie, którego w lewej lotce brak. W pierwszej chwili pomyślałem że to błąd w projekcie, ale po szybkim sprawdzeniu w sieci okazało się że tak było w rzeczywistości. Standardowo wykonałem podposzycie. Niestety, po raz kolejny coś poszło mi z tym podposzyciem nie tak i na prawym skrzydle powierzchnia się pofalowała. Już myślałem że po podobnych problemach w dwóch poprzednich modelach mam to rozpracowane, ale dopiero lewe skrzydło wyszło poprawnie. Jestem całkiem zadowolony z końcówek skrzydeł, chociaż lewą nieco przygniotłem za bardzo. Babol ostateczny nastąpił przy przyklejaniu skrzydeł do kadłuba. Po obu stronach od góry powstały spore szczeliny, które załatałem wikolem. Będę jeszcze oczywiście retuszował spoinę, ale to na koniec.

Następny będzie silnik, co najprawdopodobniej zajmie nieco czasu.

--

Post zmieniony (10-02-19 16:24)

 
26-04-17 08:32  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wikol wykorzystywany do łatania szczelin zdaje egzamin? Tzn nie wymemla nic?

 
26-04-17 17:22  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wikol używany do łatania szczelin jeszcze sam z siebie nic mi nie pofalował. Jest natomiast pewne ryzyko, bo papier staje się nieco bardziej plastyczny i można go łatwo odkształcić jeśli się go przyciśnie. Ryzyko można zminimalizować nakładając wikol strzykawką z igłą.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
27-04-17 13:58  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
Lu   

Gratuluję, wygląda pięknie.
Czy po sklejeniu, modelu pokrywasz je lakierem?
Jest wspaniały amerykański lakier "Warnish" do lakierowania wyrobów gipsowych.
Wszystkie moje modele pokryłem tym lakierem. Jednak ostanio, nie wiem dlaczego,
trudno go zdobyć?

 
27-04-17 13:59  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Z reguły lakieruję Humbrolem. Ostatnio zacząłem błyszczącym bo po matowym zostają mi smugi. Ten model też planuję polakierować.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-05-17 14:18  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ale rozumiem, że to na koniec z aero idzie?

 
01-05-17 15:59  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Masz na myśli aerograf? Nie, lakieruję pędzlem. Nie mam aerografu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-05-17 17:58  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Podziwiam umiejętność ładnego malowania dużych powierzchni pędzlem.

 
10-05-17 14:31  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

GTiStyle, nie jestem pewien czy posiadam jakiekolwiek umiejętności w tym kierunku. Jak już wspomniałem zrezygnowałem z używania matowego lakieru bo zostawały mi smugi widoczne pod światło, chociaż wiele osób twierdziło że nie miało takiego problemu. Więc w sumie jedyna umiejętność jaką mam to duża cierpliwość - polakierowanie jednego samolotu dwoma warstwami przy użyciu pędzla to jest nawet kilka godzin roboty.

Makietę silnika wykonałem korzystając z opracowania autorstwa forumowego kolegi krystiana i do niego też odsyłam ewentualnych chętnych na plik PDF. Do wycięcia oczywiście sporo drobnicy.

Ale już samo klejenie jej jest niezwykle łatwe i przyjemne. Wszystko dzięki przemyślanemu rozrysowaniu części. Szczęśliwie okazało się też że podstawa cylindrów ma średnicę pozwalającą na idealne owinięcie na patyczku do szaszłyka.

Jak widać popychacze tłoków z tyłu już sobie odpuściłem - i tak nie będzie ich widać po przyklejeniu osłony silnika. Samą osłonę starałem się wytłoczyć tak, żeby uzyskać obły kształt.

Nie jest idealnie, ale jak na pierwszą próbę wyszło nieźle. Wiem już na co zwrócić większą uwagę w przyszłości. A tutaj przymiarka silnika do osłony.

Przykleiłem też przedni segment kadłuba do którego będzie zamocowany silnik. Tutaj było sporo gimnastyki, bo z niewiadomych powodów okazało się że ma nieco za dużą średnicę. Ostatecznie udało się z tego jako-tako wybrnąć.

--

Post zmieniony (10-02-19 16:24)

 
10-05-17 21:52  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Bardzo fajnie, że postanowiłeś zrobić silnik. Na pewno doda dużo charakteru Wildcatowi :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024