FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
25-04-17 22:07  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Mozolnie kontynuuję pracę. Wyrzeźbiłem maszt z antenami. Brakuje kilku, ale zamontuję je na końcu aby nie uszkodzić niczego w dalszych pracach:


--

Post zmieniony (25-04-17 22:07)

 
03-05-17 11:48  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Trud budowy powoli mnie osłabia :)

Wczorajszy dzień spędziłem na budowie radaru MR-123:


Oraz hangaru. Ta konstrukcja jest kolejną w stylu "WTF?". Nie znalazłem zastosowania części 67d, a sloty na boczny element 67g są za duże (na szczęście) o 1mm. Później tylko gorzej.
Gotowy hangar ustawiłem na pokładzie, dopasowałem do rufy:

a na dziobie uzyskałem to:

dzięki czemu hangar nie przylega do nabudówki. Wygląda na to, że element tworzący frontową i boczne ściany sterówki jest zbyt długi o co najmniej 2mm i stąd problem...

Dopasowałem więc hangar do ściany sterówki i...

zabrakło 2mm koloru na pokładzie, przy okazji zablokowałem właz w nadbudówce:


Jakby tego było mało, dolne poszycie hangaru ma zamienione pola kolorowe:

Powinno być szare do szarego, jest białe do szarego. Problem rozwiążę przy pomocy barwionki. Przy okazji, model na okładce też był budowany z barwionki, stąd autor/budowniczy nie wychwycił tego błędu.

Wykonałem też podstawy armat AK-230 - uwaga naśladowcy, w wycinance nie ma kolistych kształtek cz. 63 i 64. Należy je wykonać samodzielnie z tektury 0.5mm, mają średnicę 20mm. Najlepiej zkserować pokład główny i stamtąd pobrać kształtki pod postacią białych pól miejsca montażu.

Post zmieniony (03-05-17 11:51)

 
03-05-17 12:05  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wychodzi na to, że słusznie dałem sobie spokój z tym modelem :)

--
Pozdrawiam!

 
03-05-17 12:12  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Model nie jest taki zły - te potknięcia są naprawialne. Tylko budowę niemiłosiernie spowalniaja...

--
imagination+extrapolation

 
03-05-17 15:27  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Naprawienie tych baboli było łatwe. Wyciąłem wpust w ścianie nadbudówki. Początkowo przypuszczałem, że źle ją skleiłem. Po wycięciu okazało się jednak, że wszystkie linie i białe pola montażowe zgrały się idealnie - więc to nie moja wina:


Przykleiłem hangar. Spodnia część pudełka i krawędź frontowa jest wykonana z papieru barwionego, pobrudzonego od spalin silników rakiety. Dzięki temu jest nieodróżnialna od reszty, dokleiłem też do pokładu pasek tektury, który ułatwi przyklejenie deflektora:


Gotowe:

Niestety w wycinance nie ma rysunku pokazującego układ zawiasów pokrywy hangaru, więc będę trochę kombinował. Szkoda, bo akurat hangary to dosyć zdetalizowane moduły, a tu autorowi się zapomniało...

--

Post zmieniony (03-05-17 15:28)

 
03-05-17 20:30  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Problemy są, ale najważniejsze, ze wychodzisz z nich zwycięsko.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-05-17 20:34  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

tak wyglądają zawiasy hangaru


--

 
03-05-17 23:00  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
kari   

Agzaim Bar Tholo, ten radar, który wykonałeś to nie MR-123 tylko MR-104 :-)
..., a całość jak do tej pory rewelacyjna.
-----------------------------------------------------------------------------------

 
04-05-17 07:36  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dziękuję.
Hangar nie posiada rysunków montażowych, co zaowocowało tym, że model testowy na okładce również ma bałagan w tym miejscu. Ale wszystko już wiem co i jak.

Radar to oczywiście MR-104, pomyliłem z tarantulowym. Podobne są.

--
imagination+extrapolation

 
04-05-17 22:44  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Rufowy hangar to jeszcze większa abstrakcja.

Na ubogim rysunku montażowym mamy dwie różne części opisane jako 70e, w zestawie elementów mamy dwie różne części 70g. Do tego część 70m, 70ł nie występują na rysunku, oraz 70i 70f kompletnie zbędne w konstrukcji hangaru a wcale nie pasujące w miejscu montażu. Jedna z części 70e po zamocowaniu wygląda inaczej niż na rysunku, a najpewniej też jest zbędna... (z konstrukcji hangaru dziobowego też parę elementów zostało, a część 67p nie występuje na żadnym z rysunków i nie wiadomo co z nią zrobić. Tzn. teraz już wiem dzięki foto zawiasów pokrywy)

W konstrukcji deflektorów za hangarami dziobowymi też namieszane oznaczenia trójkątnych wzmocnień. Mamy 69aP i 69bP, "b" jest odbiciem lustrzanym "a", po to aby było widoczne zadrukowaną stroną... ale nie jest :)

Z tego całego wk.... utrąciłem paluchem maszt. O dziwo - nie połamałem ani anten, ani kratownic, uff.

--

Post zmieniony (04-05-17 22:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024