FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
25-04-17 18:52  Odp: [R] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Formowałem je, ale widocznie za mało. Następnym razem bardziej się przyłożę.

 
01-05-17 22:37  Odp: [R] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Uzbrojenie zrobione. Jedynym problemem był montaż masek na działach. W zasadzie opierają się one głównie o lufę, więc nie było łatwo przykleić je równo tak, żeby się trzymały.
Wciąż mam problemy ze zdjęciami. Czasem któreś z nich wyjdzie dobrze, ale mimo kombinowania z ustawieniami aparatu wciąż mi nie wychodzi stałe cykanie dobrych fotek.

Gablota już zamówiona a mi zostały łodzie, maszt i olinowanie.

Post zmieniony (07-08-17 11:42)

 
02-05-17 18:35  Odp: [R] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo fajnie wykonałeś uzbrojenie, a i całość też świetnie wygląda. Już dużo nie zostało do końca :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-05-17 21:05  Odp: [R] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Łajba skończona, jutro będzie można ją obejrzeć w Olsztynie.

Łodzie ratunkowe, poza najmniejszą, były dobrze spasowane. Przy czym instrukcja była dla mnie niejasna, wąskie paski papieru, którymi trzeba było je obkleić dookoła wyszły mi dużo za długie (o parę centymetrów!) i odciąłem nadmiar. Brezent zrobiłem z chusteczki higienicznej. Żurawiki zdecydowałem się zrobić z zestawu laserowego żeby porównać, jak przedstawiają się w porównaniu z drucianymi i według mnie wyglądają korzystnie. Być może jeśli w następnych okrętach będę miał takowe wycięte laserem też będę je stosował. Nie zanotowałem tez problemów z napięciem olinowania - trzymają się dobrze.

Maszt wyszedł mi za gruby. Zrobiłem go o takiej średnicy jak jego najniższy fragment (1,5mm), podczas gdy maszt robi się węższy w górę. Korzystniej wyglądałoby, gdybym użył drutu 1,2mm. Maszt zlutowałem, choć najpierw musiałem sobie przypomnieć, jak się to robi. Olinowanie i zawieszenie bandery były ostatnim etapem budowy. Niestety przy przenoszeniu na podstawkę urwała mi się jedna ze śrub. Przykleiłem ją ponownie, ale niestety nie wyszło tak prosto jak było wcześniej.

Podsumowując nie licząc błędu w druku - pokropkowanego pokładu model budowało się przyjemnie, choć pod koniec jakoś straciłem wenę. Chyba zrobię sobie 2-3 tygodnie przerwy zanim wrócę do Drednota.

Galeria:


Do zobaczenia!

Post zmieniony (07-08-17 11:45)

 
19-05-17 21:43  Odp: [R/G] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
Teledzin   

Gratuluję ukończenia, pięknie wyszedł ten okręcik!!!

--
Sklejam, bo lubię...

 
20-05-17 05:18  Odp: [R/G] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Brawo Ty!
Za skończony model, za fajne wykonanie, za konsekwencję, za terminowość.
Pochwały (lub nie) będą w Olsztynie.
Do zobaczenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
20-05-17 11:57  Odp: [R/G] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Fajny maluch, z fajnej epoki ;) Gratulacje !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-05-17 14:18  Odp: [R/G] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania modelu, bo bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-05-17 17:42  Odp: [R/G] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Obejrzany w Olsztynie. W rzeczywistości jest mniejszy niż się spodziewałem po zdjęciach. Tym większe uznanie za wykonanie. Brawo!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
20-05-17 18:42  Odp: [R/G] HMS Boxer 1:200 (Bumażnoje Modelowanie 101)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Potwierdzę to co napisał Hastur - w rzeczywistości, jest maleńki w porównaniu z innymi modelami.
Ale żeby nie było wykonanie bardzo dobre, czyściutki, dobrze położony retusz model robi wrażenia pomimo że wygląda jak sznurówka czyli mały i wąski.

Oglądało się go z przyjemnością

Bravo.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024