FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-03-17 14:24  [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
MSB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam,

chciałbym przedstawić Wam klejony przeze mnie żaglowiec HMS Wolf. Postępy w budowie spróbuję pokazać w nietypowy sposób, wrzucając co tydzień 30 sekundowy filmik.
Myślę, że będzie to fajne, kolorowe i atrakcyjne do oglądania wideo. Taki jest pomysł, z czasem może będę go jakoś ulepszał i rozwijał. Mam nadzieję, że się spodoba :D
Zawsze postaram się krótko opisać co zmieniło się w modelu od poprzedniego tygodnia. Jeśli ktoś szuka standardowej relacji to taką też prowadzę, zainteresowani na pewno odnajdą ją z pomocą google.

Nie przedłużając zapraszam na piewszą część relacji (link w zdjęciu). Model w skali 1:72, wydany przez Shipyard. Miłego oglądania!



Pozdrawiam,
MSB

--

 
03-03-17 19:27  Odp: [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mój pierwszy "poważniejszy" żaglowiec, z tym, że w mniejszej wersji (1:96) - pamiętam, że sprawił kupę frajdy! Powodzenia! Cieszy fakt kolejnego żaglowca na forum!

Co do relacji - pomysł ciekawy. Nie w moim guście, przyznaję - wolę raczej zdjęcia. Ale szanuję pomysł!

--
54323031

 
04-03-17 13:44  Odp: [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajny model się szykuje. Na pewno będę podglądał. Pomysł z relacją video fajny, ale pokazuje mało szczegółów a te szczegóły są jak wisienki na torcie. Po za tym nie wiem czy to jakiś problem u mnie z ustawieniami ale nie słyszę, żadnych dźwięków. Czy ta relacją jest w konwencji niemego kina? Mi brakuje jakiegoś komentarza w tle. Sam pomysł mi się podoba, ale może trzeba go jeszcze dopracować.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
07-03-17 11:27  Odp: [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
MSB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam,
dziękuję bardzo za opinie.
Jeśli chodzi o zdjęcia to niestety nie ma ich na tym forum (brakłoby mi czasu na klejenie modelu, gdyby miały być wszędzie), za to można je znaleźć tutaj .
Zdecydowanie zgodzę się z tym, że wideo nie przedstawi szczegółów, ale za to można łatwiej ocenić ogólny efekt wizualny. Ma też kilka zalet, szczególnie cieszy mnie możliwość pokazania światła opływającego kadłub i cieni wędrujących po pokładzie :) No i całkiem dobrze sprawdza się na facebooku...
Tak wyszło, że jest to kino nieme, nastawione na wrażenia wizualne a nie dźwiękowe. Nie miałem zamiaru bawić się w youtubera, więc nigdy nie rozważałem dodania komentarza. Nie mam czym nagrać dźwięku w dobrej jakości, zresztą nie wiem co miałbym mówić... także pomysł na komentarz na razie odłożę, ale może w przyszłości do tego wrócę :)
Pozdrawiam,
MSB

--

Post zmieniony (07-03-17 11:28)

 
11-03-17 00:31  Odp: [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
MSB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam,
od południa dostępne jest już do oglądania kolejne wideo. Do tego sugerując się podpowiedziami kolegów dodałem kilka zdjęć do opisu. Może nie za wiele, ale też nie mogę za wiele czasu przeznaczać na wpisy, bo zaczyna go brakować na klejenie modelu, a to jest jakby tutaj najważniejsze.
Jeśli jeszcze nie śpicie to zapraszam już teraz, wystarczy kliknąć w obrazek :)

Pozdrawiam serdecznie,
MSB

 
11-03-17 23:36  Odp: [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Bardzo dobrze, że pojawia się kolejne "szmaciane pływadło". Żaglowców nigdy z dużo.
Przychylam się do opinii kolegi Endrju - trochę dziwna jest ta forma relacji. Nie wiem czy to relacja, czy reklama innych stron:-))) (...po wejściu na Ko()ę odsyłasz do następnej strony...)
To co zrobiłeś jest najwyższej jakości, ale można to obejrzeć jedynie na innych forach:-((( Dlaczego nie tu? To kawał wspaniałej roboty:-))
Napisałeś, że brakuje Ci czasu, by prowadzić relację na Konradusie - może jednak uda Ci się znaleźć czas również dla nas, bo jest na co popatrzeć.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
15-03-17 14:04  Odp: [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
MSB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Zdecydowanie zgodzę się z trafnym stwierdzeniem, że nie jest to zwykła relacja. Ale też nie zawsze o to chodzi, żeby pokazywać szczegóły, czasem można też spojrzeć na model jako na całość.
Jeśli chodzi o linki, to tak już zbudowany jest Internet, na szczęście klikanie w linki jest na tyle intuicyjne, że nikomu nie sprawia problemów :) Zresztą fora (z nielicznymi wyjątkami), biorąc po uwagę obecne czasy, są mocno ograniczone jeśli chodzi o możliwość umieszczania na nich materiałów, stąd używanie linków jest koniecznością.
Oczywiście, że jest to reklama, właściwie teraz ciężko żeby coś nie było reklamą ;) A tak poważnie, nie uważam siebie za tak ważną postać, żeby używanie przeze mnie jakiejś strony czy forum miało być dla tej strony istotną reklamą.
Cieszę się, że model się podoba :) Jednak zaczynanie drugiej "zdjęciowej" relacji znaczałoby, że tamtą zrobiłem dla "nich", a drugą dla "was", przy czym nie uważam takiego podziału za słuszny. Wszystko jest ogólnodostępne, nie ma ograniczeń w oglądaniu, więc nie widzę powodów, żebym miał przyczyniać się do tworzenia w modelarstwie takich granic.

Przepraszam, że odpowiedź zajmuje mi zawsze tak dużo czasu, ale na forach bywam okazjonalnie, a i też unikam zbytniego udzielania się w rozmowach, jeśli nie ma takiej konieczności. Pozdrawiam :)

 
31-03-17 10:13  Odp: [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
MSB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam,
na początek przepraszam, że dawno mnie tu nie było, złapałem już 2 tygodnie opóźnienia z relacją względem tego co jest na stronie, ale niestety niewiele mogę z tym zrobić.

Zacznę od umieszczenia kilku zdjęć, pokazujących wygląd kadłuba. Dla przypomnienia napiszę, że w realu kadłub ten jest trochę mniejszy niż klawiatura komputera(z numeryczną). Prawie wszyscy używają forum na komputerze, także mam nadzieję dość trafne porównanie.

Od momentu kiedy model wyglądał tak jak powyżej minęło około 2 tygodnie, przez ten czas nakleiłem zdobienia na burtach, pomalowałem cały kadłub jeszcze jedną warstwą farby a na koniec pokryłem go lakierem matowym. Tylko pokład nie został pomalowany lakierem, co zresztą widać na filmach. Ogólnie chodziło o to, żeby się nie błyszczał tak bardzo jak reszta, bo źle by to wyglądało ;)
Także tak sytuacja wyglądała w momencie nagrania filmiku który zainteresowani znajdą -> tutaj.

Następnie w modelu umieściłem ścianę w okolicach rufy. Składa się ona z około 35-40 elementów, pomalowana Renesansami, dość ciekawy i delikatny element.

Dopasowanie go do kadłuba zajęło trochę czasu, ale konieczne były raczej niewielkie wybrania materiału. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej całościowym spojrzeniem, jak wspomniany element wpasowuje się w model to zapraszam do obejrzenia filmiku -> tutaj.

Mam nadzieję, że tym razem w większym stopniu zaspokoiłem zdjęciami Waszą ciekawość.
Pozdrawiam serdecznie,
MSB

 
31-03-17 10:23  Odp: [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo ładny model się szykuje. Fajnie, że zdecydowałeś się umieścić zdjęcia!
W skali 1:96 ten model to maleństwo... W 1:72 już na pewno wygodniej się nad nim pracuje...

--
54323031

 
31-03-17 11:35  Odp: [R] HMS Wolf 1:72 - Wideo relacja
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Ścianka robi wrażenie: misterna, "ażurowa" robota i do tego pełne 3D. Śliczna.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024