FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
24-04-17 17:55  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Na podstawie tych zdjęć robiłem swoje ;-)

A co do detalizacji... Na którymś poziomie trzeba skończyć. I zostawić coś na przyszłość ;-) - jak nie, to co bym poprawiał przy następnych modelach?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-04-17 23:50  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

To co wyczyniasz z tymi papierkami i drucikami jest niesamowite, rób dalej swoje ;-)

 
25-04-17 11:24  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miód malina po prostu.....

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
02-05-17 19:31  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Artyleria główna, czyli TRZY WIEŻE. A każda z ok. 200 elementów…

Na pierwszy ogień poszły lufy z dobrodziejstwem inwentarza, czyli ponowna instrukcja jak sobie poradzić z fartuchami przeciwpodmuchowymi.



Najpierw wystrugałem sobie skośny patyczek, na którym zwinąłem z papieru śniadaniowego lufy. Potraktowałem je trochę SG i delikatnie przeszlifowałem. Potem dorobiłem sobie elementy, które miały oddać kształt przedniej płyty wieży, do której rzeczone fartuchy mają ściśle przylegać. Jak widać wersja fartuchów z dodatkowymi harmonijkowymi wzmocnieniami. Jak szkielecik był gotowy to tylko wystarczyło pojedynczą warstwę z chusteczki higienicznej uformować w fartuch i zaglutować w celu utrzymania kształtu i zabezpieczenia przed zniszczeniem.



Komplet luf gotowy. Tak przygotowane na koniec, po pomalowaniu, po prostu zostaną wklejone w przygotowane w wieży otwory.

Sama wieża. Jako pierwsza podstawa, a właściwie podstawy. Nic specjalnie trudnego – tyle że części dużo.



Potem trzeba było posklejać pudełeczka:



Każda ścianka – oddzielny element. Klejony z 2 warstw 100g papieru. Wszystkie krawędzie fazowane, klejone na BCG od dołu do góry. Po przyklejeniu każdego elementu dodatkowo wzmacniałem łączenia od wewnątrz SG. Po tym co widać na zdjęciu powyżej przyklejałem najpierw dach, potem tylną ściankę.

Jak pudełeczka były gotowe, to pozostał tylko je wzbogacić o wyposażenie:






Jak widać na zdjęciach wieże odrobinę się różniły. Wieża numer 1 miała dodatkowe wzmocnienia, wieża nr 3 miała na bokach wejściówki. Ta z numerem 2 była ordynarnie prosta – żadnych specjalnych dodatków;-)



Żeby nie było tak łatwo, różowo i przyjemnie to na koniec dorobiłem dodatkowe celowniki montowane na dachach wież wraz z osłonami. Taki celowniczek to 11 elementów, 3 papierki i 8 drucików poklejone do kupy. Duże nie są – widać porównanie do łepka szpilki.



I na koniec rzut okiem na komplet elementów oczekujących w kolejce do malowania.

--

Post zmieniony (02-05-17 19:36)

 
02-05-17 20:07  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Niesamowity nakład pracy, zwłaszcza przy tych celownikach. Czekam na ciąg dalszy.

 
02-05-17 20:58  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Q-nik ja się nie będę mondralował bo za cienki jestem, ale wieże są nitowane,a jak nity w skali to tylko ,,,,,KOM.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-05-17 22:02  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nity w skali :-))))

Prezio, nie bierz na poważnie moich zdjęć - to wszystko kilkukrotne powiększenia, więc narysowane nity widać. W realu nieco gorzej;-)

Próbowałem robić. Nawet wydziargałem takie jak robiłem przy mustangu - wytłaczane. I tak wydawały mi się za duże, więc zrezygnowałem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-05-17 16:55  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Niesamowite. Gdy oglądam fotki Twojej pracy, to przypominam sobie tekst z jakiegoś starego filmu Woody Allena, który jakoś mi tu pasuje. Więc parafrazując ten tekst, zapytam - „Czy na planecie, z której pochodzisz też używają tlenu do oddychania”?:).

Świetne rzeczy robisz.

Pozdrawiam

 
13-05-17 14:30  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wyrzutnie torpedowe. 2 sztuki, pięciorurowe. Wykonanie prawie identycznie z tymi w Farenholcie.

Po kolei, co robiłem.



Podstawka. Qń jaki jest każdy widzi.

Potem były rury:



Trzeba się było trochę pobawić w dorabianie pierścionków z papieru i drucików 0,1mm a na koniec podorabiać wszelkie druciki na tylnej części wyrzutni. 10 takich rur – ze 3 dni podchodziłem jak pies do jeża, klejąc po troszeczku, bo oklejanie nudziło się okrutnie.

Po rurach trzeba było zrobić takie „cuś”, które znajdowało się na wierzchu.
Zrobiłem 10 sztuk, przykleiłem do wyrzutni, popatrzyłem na te w Farenholcie i … oderwałem i wyrzuciłem.



Przyjrzałem się im jeszcze raz i stwierdziłem, że w poprzednim modelu były równiejsze. W czym tkwiła różnica? Otóż te odstające (miedziane) druciki trzeba było nieco inaczej mocować. Jak je przyklejałem – zawsze coś było krzywo. W końcu doszedłem jak to robiłem poprzednio. Cała tajemnica tkwiła w zrobieniu otworu w cynowym 1mm druciku, potem zaokrągleniu tegoż od góry i dopiero wklejenie w otwór drucika miedzianego 0,5mm. Resztę już widać na zdjęciu. Zdjęcie będzie na przyszłość – już nie zapomnę, jak to robiłem ;-)

Dalej już było z górki. Litania drucianej drobnicy do przyklejenia i wyrzutnie gotowe:















Może przydużo zdjęć, ale chciałem pokazać je z wielu stron.

--

Post zmieniony (13-05-17 14:33)

 
13-05-17 14:59  Odp: [R] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Takich zdjęć nigdy za wiele. Świetna, zegarmistrzowska robota.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024