FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-04-17 20:41  [G] HMS Vanity, JSC 71, skala 1:400.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Model sklejony w między czasie.



Pozdrawiam Michał.

 
23-04-17 23:29  Odp: [G] HMS Vanity, JSC 71, skala 1:400.
Konsyliarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Gratuluję, bardzo ładnie wykonany "międzyczas":)
Czy.to tylko wrażenie, czy dziób z lewej strony nie przylega idealne do podłoża? Jak w ogóle wygląda sprawa że sztywnością kadłubów modeli JSC z uwagi na specyficzna budowę szkieletu?

 
24-04-17 10:14  Odp: [G] HMS Vanity, JSC 71, skala 1:400.
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Fajny modelik wszyszedł :) Gratulacje :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
24-04-17 14:57  Odp: [G] HMS Vanity, JSC 71, skala 1:400.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Ładny, fajny model. Gratuluję kolenego modelu z "mikrofloty"
Pozwolę sobie odpisać na pytanie @konsyliarza, z racji tego, że mam za sobą prawie wszystkie modele JSC w 1:400 (nie dotyczy nowych wydań). Otóż, sztywność kadłubów wg mnie jest bardzo dobra, kadłuby modeli Hood czy D' entrcasteux są zaprojektowane z wielu sześcianów/wielościnaów, które się razem skleja i następnie nakleja nań poszycia (tylko w tych modelach poszycie może doprowadzić do szału, bowiem momentami trzeba naklejać paski o długości >10cm i szer 1 mm (!) ), w konsekwencji są bardzo sztywne.
Kadłuby np. Yamato, Normadie, Grossdeutschland są zaprojektowane na specjalnej belce, na którą się nakłada wręgi, też bardzo sztywne, ale trzeba uważać aby nie zwichrować owej belki gdyż ma przekrój trójkąta równobocznego. Przy nieuważnym sklejaniu powstanie "śruba". Pozostałe modele, jak przystało na JSC, mają zaprojektowane kadłuby, które się składa i wkleja pomiędzy burty wręgi. Owszem sztywne, nie miałem problemu z wyginaniem, świdrowaniem. Jedynie Bismarck'a musiałem dociążyć na rufie i dziobie bateriami, bo trochę wygięło do góry. Ale pozostałe większe okręty takie jak Gneisnau, Graf Zeppelin, Admiral Hipper, Adm. Graff Spee, itd. były bez problemów.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-04-17 16:41  Odp: [G] HMS Vanity, JSC 71, skala 1:400.
MSB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Gratuluję modelu!
Ja też potwierdzam, że kadłuby, szczególnie te z trójkątna belką, zachowują się bardzo dobrze. Są naprawdę stabilne, bardziej niż mogłoby się wydawać, biorąc pod uwage, że części nie są podklejone kartonem.
Poza tym cieszy, że pojawia się ostatnio sporo modeli JSC. Zapraszam przy okazji na Mistrzostwa Polski Mikromodeli do Sandomierza. Powiem też, że JSC obiecalo dodatkowo nagrodzić najlepsze modele kartonowe do linii wodnej, niebawem wrzucę informacje o konkursie na forum i wszystko tam opiszę.
Pozdrawiam

 
25-04-17 13:05  Odp: [G] HMS Vanity, JSC 71, skala 1:400.
Konsyliarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi:)

 
26-04-17 19:56  Odp: [G] HMS Vanity, JSC 71, skala 1:400.
M-BAR 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

1:400 to zawsze cieszy, a ostatnio pojawiło się ich na forum.
Co do wyginania się kadłubów, jak TLB i MSB, też sporo JSC w 1:400 skleiłem i problem ten często mnie nękał. Inna sprawa to kleje, wikol i bcg często wyginały kadłuby ale hermol i poliuretanowy (jeśli sam nic nie zepsułem) nie stwarzały problemów.
Raczej nie jest to wina siatki modelu bo sam taki rysowałem i za pierwszym razem wygięło dziób, a w wersji drugiej już nie było problemu.

HMS Obedient (G48) [nadbudówki nie są jeszcze przyklejone do kadłuba]

--
Można mnie spotkać na wystawie: http://mpm.ig.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024