FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
22-09-15 18:13  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Wg mnie coś nie "halo" z poszyciem (krawędzią natarcia) centropłata. Jest za wysoko i "wlazło" w to przegłębienie na rury wydechowe. Czy cały centropłat nie jest za wysoko ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
23-09-15 11:38  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Rzeczywiście trochę tak mi to wyszło, za to z drugiej strony będzie pewnie trochę niżej. Widocznie trochę źle wkleiłem dźwigary główne płatów i trochę geometria się rozjechała.

 
14-05-16 10:10  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam po kolejnej długiej przerwie. Model powstaje zrywami kiedy nadejdzie wena i trochę wolnego czasu. Mimo to cieszę się że jakoś małymi krokami brnę do przodu. Wiem że prędzej czy później model zostanie ukończony. Poniżej to co powstało w ostatnim czasie:



Końcówki płatów mnie przerosły. Wiem że był gdzieś wątek ze sposobem jak najlepiej się za to zabrać ale nie mogę go znaleźć. Proszę ewentualnie o linka.

Rzut oka na całość.



Czy ma ktoś dobre zdjęcie ze szczegółami elementów ogona, tam gdzie jest hak?

Pozdrawiam i do następnej aktualizacji. Koniec prac planowany jest na III kwartał 2018 ;-).

--

 
30-09-16 13:35  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Malutka aktualizacja. Doszło parę szczegółów m.in. karabiny, rurka Pitota, zbiornik, elementy ogona:


Zacząłem też robić drobnicę do silnika:


To jest niezła zabawa. Gdybym dziś rozpoczynał pewnie wybrałbym coś bez silnika gwiazdowego. Jak pomyślę że tego:

ma być 36 szt. to... No ale cóż, sam się wpuściłem w maliny.

Siłą rzeczy całość niewiele się zmieniła:


Wygląda to wszystko tak sobie.
Jeszcze pytanie odnośnie ramki przeszklenia kabiny. Nie ma w wycinance ramki wewnętrznej. Jak to najlepiej zrobić? Pomalować tę szarą od środka na kolor wnętrza ( a może też powinna być szara?) i potem podkleić folią? Dorobić tej ramki na pewno nie dam rady.

Zapomniałem podziękować Kilminstrowi za wspaniałe zdjęcia ogona. Bardzo dziękuję.

Post zmieniony (30-09-16 14:37)

 
30-09-16 14:02  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Pomaluj na kolor wnętrza. Ewentualnie jeśli masz zapas koloru to możesz powycinać paseczki o odpowiedniej szerokości i powklejać je od wewnątrz.

 
10-11-16 20:17  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Powstał silnik. To mój pierwszy w życiu motorek więc mimo wszystko jestem zadowolony.



PS: ależ zawsze zdjęcia uwidaczniają wszystkie babole, w rzeczywistości silniczek robi trochę lepsze wrażenie.

--

 
23-04-17 21:13  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam

Trochę to trwało ale model został wreszcie ukończony. Powstawał bardzo długo, zrywami kiedy nadchodziła wena i trochę wolnego czasu. Dał mi wiele frajdy, a satysfakcja po ukończeniu nie do przecenienia.

Poniżej kilka zdjęć. Jak będę miał warunki do zrobienia lepszych zdjęć to może w pierwszym poście wrzucę prawdziwą galerię (choć tak naprawdę nie ma co oglądać).

Liczę na wskazanie błędów coby się na nich uczyć bo następny samolot poszedł już pod nóż. Ja mimo wielu ewidentnych baboli jestem z efektu końcowego zadowolony (zwłaszcza, że to tak naprawdę pierwszy mój model).



Wszystkim wspierającym bardzo dziękuję.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024