FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-03-08 21:43  [Galeria] Angielski czołg średni Mark IV Male
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Zmobilizowany miłym przyjęciem mojego poprzedniego modelu z I wś. a mianowicie Whippeta, którego pierwowzory przeszły swój chrzest bojowy 26 marca 1918 r. we Flandrii ( a wyprodukowano ich łącznie ok. 200 sztuk) przedstawiam tym razem model również brytyjskiego czołgu średniego Mark IV Male (męski), którego oryginały działały w okresie od marca 1917 na frontach I wojny światowej w Europie i Afryce. Był to najbardziej masowo produkowany w tym czasie czołg angielski (około 1200 szt. łącznie w wersji „męskiej”- z 2 armatami i „żeńskiej”- z km.)
Model wykonałem na podstawie wycinanki Wydawnictwa „Modelik” nr 2/97 w roku jego ukazania się, wykorzystując także monografię i zdjęcia jak przy konstrukcji Whippeta, o których pisałem w tamtym wątku. Model ten posiada ruchome w płaszczyźnie poziomej i pionowej działa 57 mm. w bocznych sponsonach.
Miłego oglądania.



, , ,
, , ,
, , ,
, , ,
, , ,
, , ,

--

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

Post zmieniony (12-03-09 21:11)

 
31-03-08 23:42  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark IV "Male"
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Co tu gadać, piękny model :-)))

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
01-04-08 08:46  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark IV "Male"
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Kolejny rewelacyjny model w Twoim wykonaniu!
Ten łańcuch może trochę nie pasuje, ale poza tym - super, gratuluję!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
01-04-08 13:35  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark IV "Male"
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

o żesz, jaki model!!!!. Gratulacje robi wrażenie;)


A mi pozostaje tylko się schować ze swoim pierożkiem :(

--

 
01-04-08 21:22  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark IV
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję bardzo za uznanie a Ty Kolego Dombrek nie żartuj sobie i nie chowaj swojego "pierożka" tylko normalnie klej dalej model tego tanka. Będę Ci kibicował i rzecz jasna oczekuję tak jak wszyscy z Nas zakończenia relacji uwiecznionego galerią. Na pewno też stworzysz świetne dzieło!
Przecież w naszym modelarskim hobby nie chodzi o rywalizację tylko o realizację swoich marzeń i dającą zadowolenie satysfakcję z wykonanej artystycznej pracy. Trzymam kciuki!

--

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

Post zmieniony (02-04-08 11:54)

 
02-04-08 08:04  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark IV "Male"
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Sławku, Twoje zasoby pancerki są porażające :)))
Ile Ty poświęcasz czasu na klejenie, że takie modelel posiadasz w takich ilościach. Wiem, że to zbiory z wielu lat, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że ja bym skleił więcej niż 1 czołg na rok.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-04-08 22:28  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark IV "Male"
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Mariuszu! Moje jak to ładnie nazwałeś " zasoby pancerki" liczą dokładnie
-59 pojazdów pancernych papierowych skala 1:25 + aktualnie 3 w trakcie klejenia
-10 pancernych pojazdów plastikowych skala 1:33
-3,5 armaty skala 1:25 (ta połówka to nie skończona ZiS-3 kal.76,2 mm)
W kolekcji mam 5 pojazdów z I wś i 7 współczesnych; pozostałe to II wś.
10 moich pojazdów jeździ z napędem elektrycznym-3 papierowe i 7 plastikowych- miałem taki okres "mechanizacji" mojej modelarskiej twórczości.
Po prostu bardzo lubię swoje hobby i spędzam przy nim wiele czasu od podstawówki odliczając ten, który poświęcam nauce, pracy, rodzinie, relaksowi w turystyce i innym przyjemnościom. A to już ponad 40 lat zabawy i tworzenia.....
Poza tym jako leniwiec :-) upraszczam pewne elementy jak np gąsienice przy których wykonaniu schodzi 2 razy tyle co z samym modelem więc z kolei bardzo podziwiam Ciebie za te Twoje szczegółowe ogniwa z drobnych elementów.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
10-04-17 19:27  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark IV Male
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Żeby stare modele nie leżały pokryte kurzem na półkach i zgodnie z obietnicą,którą dałem kilka dobrych lat temu przedstawiam tym razem galerię plenerową tego też odkurzonego i przewietrzonego czołgu zrobioną w tym miejscu, co prezentowany wcześniej Whippet. Zabrałem wówczas na wycieczkę w teren Whippeta, Marka IV i Renaulta R-17, bo A7V nie zmieścił już mi się do pudła, a nie dał się sam przypiąć pasami w aucie :-).
Najpierw oryginały zdjęć czyli kolorowe, i ja z modelem, by widać było, że to faktycznie model :-)

, , , , ,

Teraz mające udawać "starocie" w wersji czarno-białej

, , , , ,

I także udające stare fotki w kolorze sepii

, , , , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
10-04-17 19:43  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark IV Male
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zdjęcia w sepii wyglądają jakby były naprawdę z tamtej epoki. Coś pięknego.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-04-17 21:55  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark IV Male
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Też mam sklejony ten model, choć może nie tak fajnie jak Twój.
Od małego chłopaka marzyłem o budowie tej pionierskiej maszyny z pierwszej wojny światowej, zatem publikacja wycinanki była "wodą na młyn".
Podobnie jak Ty uważam,że sam model to nie wszystko ; pomysłowo wykonana galeria to przysłowiowa "wisienka na torcie"!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024