FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
23-04-17 17:38  Odp: [P] Impregnacja BCG
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ja nie neguję, że impregnowanie to nasycanie materiału substancją. To właśnie robię lakierem nitro (czy jakimkolwiek innym lakierem). Bo zanim tenże lakier zacznie - jak to określiłeś - wykańczać powierzchnię, w pierwszej kolejności będzie w tę powierzchnię (karton )wnikał. Impregnacja lakierem nitro nie przeszkadza w klejeniu BCG, pod warunkiem, że nie przesadzi się z ilością lakieru wylanego na arkusze.

--
pozdrawiam
Piotr


 
24-04-17 08:52  Odp: [P] Impregnacja BCG
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Pamiętać o jednym, że capon lub raczej rozpuszczalnik może powodować że farba drukarska może delikatnie "puścić" szczególnie kolory czerwony.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
24-04-17 10:10  Odp: [P] Impregnacja BCG
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmm, ciekawa dyskusja się wywiązała :-) Widzę, że zdania podzielone nawet w kwestii CZY impregnować :-D Ja na pewno spróbuję. Najprawdopodobniej zrobię kopię modelu, zaipregnuję ją tym lakierem w sprayu. Jak to się okaże błędem, cóż, moja połowica będzie musiała się przyzwyczaić do zapachu Caponu :-P

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
24-04-17 11:31  Odp: [P] Impregnacja BCG
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Znam lepsze rozwiązanie. Po prostu zmienić połówkę na taką której nie będzie przeszkadzało to co robimy ;-) bo z czasem ilość przeszkadzajek się zwiększy i co wtedy?

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
24-04-17 11:49  Odp: [P] Impregnacja BCG
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Jeśli zrobisz kopię modelu na ksero, to ten eksperyment nic Ci nie da. Toner z ksera skutecznie zabezpieczy arkusz przed lakierem, który zamiast wniknąć w niego zostanie na wierzchu. Innymi słowy zamiast zaimpregnować jedynie polakierujesz części.

--
pozdrawiam
Piotr


 
24-04-17 14:01  Odp: [P] Impregnacja BCG
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pawelecd, to akurat odpada :-D
Piotr D., hmm, tego nie wziąłem pod uwagę... Właściwie, to nawet o tym nie wiedziałem :-P

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
30-09-21 01:39  Odp: [P] Impregnacja BCG
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

Myślę, że impregnacja BCG jest bez sensu, bo by nie powstały "fale dunaju" trzeba by nałożyć wiele bardzo cienkich warstw i po każdej odłożyć do całkowitego wyschnięcia. Duzo z tym jest roboty i wydaje się, że robota jest zbyteczna, bo są prostsze metody, np capon. A wystarczy się raz pomylić i nałożyć za dużo i mogiła.
Jak capon śmierdzi to trzeba malować np. w piwnicy, w odpowiedniej masce z pochłaniaczem

Post zmieniony (30-09-21 01:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024