FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-04-17 11:16  Odp: [P] Impregnacja BCG
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

kleje na podstawie wodnej - nie lepsi druhowie papieru. Lecz już jeżeli i wykorzystać dla impregnowania, to lepiej rozwodzić nie wodą, a wódką

--
Pieniądze to nie wszystko

 
23-04-17 11:28  Odp: [P] Impregnacja BCG
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pytasz więc odpowiadamy, to że masz zapas BCG wcale nie oznacza że musisz tym impregnować. Uwierz na słowo że nie ma sensu. Możesz użyć mniej śmierdzącego lakieru bo Capon faktycznie wali jak cholera. Chcesz uchronić dziewczynę przed przykrym zapachem to impregnuj poza domem. Dla chcącego nic trudnego. Zresztą zaimpregnuj sobie czysty arkusz z bloku technicznego BCG i sam zobaczysz co z nim się stanie.

--
Pozdrawiam!

 
23-04-17 11:57  Odp: [P] Impregnacja BCG
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hehe co kraj to obyczaj :D Przepraszam ale musiałem.
Balu 109 nic złośliwego ale lubię Ciebie czytać. Bardzo pocieszna forma zdań ale wszystko ogólnie prawidłowo rozumiem.
No offence.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
23-04-17 15:36  Odp: [P] Impregnacja BCG
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czyli szukamy czegoś innego :) A co powiecie o takim wynalazku? Bezbarwny, połysk. Też mocno wali, ale schnie bardzo szybko, więc zapach nie jest tu aż takim problemem :) No i jak współdziałać będzie z klejami (tak, zwłaszcza z BCG ;) )


--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
23-04-17 16:03  Odp: [P] Impregnacja BCG
moskit   

Może się mylę ale impregnowanie to nie to samo co lakierowanie. Capon wnika pomiędzy włókna kartonu i powoduje jego uplastycznienie, dzięki czemu łatwiej go formować. Lakierowanie natomiast tworzy warstwę na powierzchni kartonu. Klej BCG rozpuszcza włókna kartonu więc każde gruntowanie a tym bardziej pokrycie kartonu lakierem spowoduje słabsze działanie kleju. Osobiście odkąd używam BCG jako podstawowego kleju nie impregnuję wycinanek, a model lakieruję dopiero po sklejeniu.

 
23-04-17 17:02  Odp: [P] Impregnacja BCG
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Co Wy opowiadacie za bzdury? Arkusze można spokojnie zaimpregnować lakierem. Sam od dawna używam do tego celu lakieru nitro do drewna. Arkusze spokojnie wypiją dwie warstwy takiego specyfiku rozcieńczonego w stosunku 1:1. Kiedyś używałem też lakieru do drewna w sprayu firmy bodajże Dupli Color a także wspomnianego przez QŃa lakieru Revella. Każdy z nich się do tego nadawał. Co by nie było wątpliwości - to nie teoria, tylko praktyka sprawdzana wielokrotnie na "żywym" organizmie.

--
pozdrawiam
Piotr


 
23-04-17 17:12  Odp: [P] Impregnacja BCG
moskit   

Z tym rozrzedzaniem caponu to słuszna uwaga. Zaimpregnowałem kiedyś w taki sposób (tj. rozrzedzonym caponem) Fw 190 od Hala, po czym przeleżał kilka miesięcy w poczekalni. W tym czasie przestawiłem się na BCG i w trakcie przeprowadzanych prób zauważyłem , że impregnowany karton słabo klei się BCG . Kiedy wróciłem do tego Fw 190 problemu nie było (klejąc BCG). I raczej nie leżakowanie modelu ma na to wpływ, a właśnie rozrzedzony capon, bo trzeba się było dobrze przyjrzeć żeby zauważyć, że arkusze są czymś pokryte. Wynika z tego, że oprócz "miłego" zapachu podczas impregnowania tejże Foki nic nie zyskałem.

 
23-04-17 17:18  Odp: [P] Impregnacja BCG
indianscout   

Łukasz-Balu jest z Ukrainy i używa translatora...

 
23-04-17 17:21  Odp: [P] Impregnacja BCG
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zdecydowanie polecam do impregnacji arkuszy ten capon szczególnie jak ktoś chce mieć na modelu efektownie wykonane ślady eksploatacji typu : tłuste plamy, zacieki itp.https://en.wikipedia.org/wiki/Capon

 
23-04-17 17:28  Odp: [P] Impregnacja BCG
moskit   

@ Piotr D.
Nie żebym się upierał ale impregnowanie to nasycenie materiału (w tym przypadku kartonu) substancją, która ma go wzmocnić i zabezpieczyć. Lakierowanie to raczej wykończenie powierzchni. Natomiast czy można używać lakieru jako impregnatu? Z Twojego opisu wynika, że tak i ja nie zamierzam tego podważać. Z mojego niewielkiego doświadczenia wiem tylko, że BCG słabo współpracuje z innymi specyfikami.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024