FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-04-17 15:48  [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja nr 27
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Moja kolejna wycinanka kartonowa (nr 27) to tym razem model pojazdu gąsienicowego, a konkretnie prototypowego, japońskiego czołgu średniego typu 5 "Chi-ri". Pojazd ten był ostatnim czołgiem średnim zbudowanym w Japonii pod koniec II wojny światowej. Produkcji seryjnej nie zdołano już uruchomić. Model przedstawia docelowy wygląd seryjnego czołgu w hipotetycznym, trójbarwnym kamuflażu z końca wojny.

Model został opracowany w skali 1:25, tradycyjnie, jak praktycznie wszystkie moje projekty "ręcznie" bez wspomagania programami 3D typu Rhino itp (nie znam się na nich). Całość opracowania mieści się na 16 arkuszach kartonu (1955 części). Autor Paweł Mistewicz. Instrukcja montażu to 6 stron, w tym 3 z rysunkami. Model uproszczony (bez wnętrza, gąsienice w paskach), średniotrudny w budowie, ale dość pracochłonny - czyli taki mój pancerny standard. Jednocześnie dość spory z ciekawą sylwetką i delikatną waloryzacją graficzną, co sprawia że jest stosunkowo efektowny.
Numer KK z modelem "Chi-ri" będzie dostępny w salonach Empik od poniedziałku, to jest 24 kwietnia, a wsprzedaży wysyłkowej u wydawcy od dziś. Cena detaliczna zeszytu została wyceniona na 42 zł brutto. Do modelu przygotowałem szereg dodatków:
- tradycyjny zestaw elementów wyciętych laserem (szkielety, detale) w cenie 30 zł,
- wycięte laserem gąsienice (80 zł),
- żywiczne lufy karabinów typ 97 (Z-07) - cena 4,00 zł (w zestawie 2 szt),
- oraz elementy metalowe firmy RB Model - szekle, anteny i linka stalowa (na linę holowniczą).
Te i inne iformacje o modelu powinny już być na stronie KK.
Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego i przykładowy arkusz. Widoczny na fotkach model roboczy powstał z wykorzystaniem opisanych wyżej dodatków.




Do następnego modelu,
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
21-04-17 16:03  Odp: [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja nr 27
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ogólnie faktycznie ten czołg ciekawy. Sprawia wrażenie takiego rasowego czołgu. Będę musiał kupić.

 
21-04-17 17:11  Odp: [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja nr 27
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wszystko ładnie pięknie, tylko jakoś mi te kolory kamuflażu nie pasują.
Oczywiście kupię, bo lubię modele z kartonowej kolekcji.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-04-17 18:32  Odp: [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja nr 27
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Tak i sprawa się wyjaśniła.
Pawle model zacny i dobrze że w kamo. W swoim projekcie uwzględniłeś kilka dodatków których nie ma model "modelikowy",
mianowicie uchwyty na linę holowniczą, motylki na korkach paliwa, zestaw narzędzi no i podnośnik. Wszystko na prawidłowych miejscach.
Te drobiazgi urozmaicają tą surową bryłę.Podoba mi sie też delikatna walorka.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-04-17 21:47  Odp: [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja nr 27
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i pięknie!
Czekam teraz na jakiś fajny samolot ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-04-17 23:24  Odp: [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja nr 27
kari   

ABC, potwierdzam ... tak, ten czołg naprawdę wygląda jak czołg ;-)
..., a tak na poważnie; jak ma wyglądać; jak Caterpillar z budowy? ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-04-17 08:11  Odp: [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja nr 27
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kari , choćby takie "czołgi" jak pzkpwf I czy II , czy np. T 70 i tym podobne wyroby to zdecydowanie niesprawiają wrażenia czołgów. A tego widziałem na konkursie z modelika sklejonego to jakoś to wyglądało jak czołg , a w tym kamuflażu wygląda jeszcze lepiej.

 
22-04-17 17:53  Odp: [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja nr 27
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nie wątpię, że jak każdy z modeli KK także i ten będzie się świetnie kleił. Natomiast temat uważam za wybitnie nieciekawy. Nie ukończono nawet jednego prototypu tej maszyny. Jakoś nie przepadam za spekulowaniem w modelarstwie, a tutaj i kamuflaż jest hipotetyczny i mam podejrzenie że niektóre detale kadłuba również.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
22-04-17 18:43  Odp: [N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja nr 27
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jest pełno fajnych modeli obiektów prototypowych lub nawet nie prototypowych , Lublin R XXm RWD 25, Jastrząb, Grot, czołgi z I wojny , ten rosyjski od Wektora czy ten niemecki od Orlika. Ja w każdym razie niecierpliwie czekam na poniedziałek bo mi się ten czołg spodobał.

 
22-04-17 19:20  Odp: [N] Typ 5
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Jest sporo ciekawych prototypów, czy nawet projektów... Oj chyba tych co widzieli gałęzie WOTa czy WOWSa to żaden projekt/prototyp nie zdziwi.


Choć według mnie Chi-He jest o wiele ładniejszy. Fajnie jakby kiedyś w KK również wyszedł (może w jakiejś innej wersji?).
--

Post zmieniony (22-04-17 19:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024