FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
10-04-17 18:55  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzieki chłopaki za rady. Utwierdziliście mnie w moim zamyśle, że najlepiej będzie to porozcinać zamiast zaginać co mogło bo się skończyć zniszczeniem elementu. Idąć tym tropem pierwszą kratownice mam już sklejoną. Wprawdzie nie użyłem SG do wzmocnienia to jednak wszyło dość równo. Krawedzie styku odrobine zeszlifowałem papierem ściernym żeby krawędzie styku nie były aż tak widoczne.

--

 
18-04-17 19:35  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No i stało się! Dźwigi skończone. Może nie jest to wykonanie na czempionat mira i okolic, ale ja jestem bardzo zadowolony, gdyż jak zaczynałem pracę przy tym modelu to nie byłem wcale pewien, że uda mi się je jako tako poskładać.


--

 
20-04-17 15:30  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak widać udalo się i to z bardzo dobrym wynikiem.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
20-04-17 19:10  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Teraz to już tylko, albo aż pozostała cała drobnica pokładowa, maszty, olinowanie i relingi. Oczywiście jeszcze trzeba to wszystko co do tej pory udało się zrobić przytwierdzić do pokładu. Muszę jeszcze znaleźć kogoś kto zrobi mi za rozsądne pieniądze gablotę na model żeby nie zbierał kurzu. Wszystko wskazuje, że do końca roku pewnie uda się skończyć. Pospiechu jednak nie ma.

--

 
03-05-17 19:27  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Od ostatniej aktualizacji minęło już pare dni wiec postanowiłem pokazać, co udało mi się przez ten czas zrobić. Nie jest to może nic spektakularnego, ale napewno pracochłonnego. Wszystkich wentylatorów jest dobrze ponad 100 wiec robota mozolna, ale mam to już z głowy.

Przy okazji przymiarek do montażu nadbudówek do pokładu odkryłem, że trochę pozapadał mi się pokład pomiędzy wręgami( to chyba efekt małego lenistwa), bo nie chciało mi się powklejać wzmocnień pomiędzy wręgi i muszę trochę teraz pokombinować jak z tego wybrnąć żeby wszystko pasowało i nie było za dużych szpar. Na gołym pokładzie nie było tego widać. Taka nauka i nauczka na przyszłość.

--

 
03-05-17 21:18  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Te *******ki skleiłem zaraz po oklejeniu kadłuba. Ładnie Ci to wychodzi. Czekam na galeryjkę końcową.
Pozdrawiam

 
23-05-17 20:51  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Od ostatniej aktualizacji minęło prawie trzy tygodnie. Przez ten czas stoczyłem walkę z masztem i jego olinowaniem. Nie wyszło tak jak bym sobie wymarzył, ale takie są moje aktualne możliwości. Efekt jak na zdjęciach. Nadbudówka i hangar już na stałe zajęły należne im miejsce.



--

 
25-05-17 09:12  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie wiem czy Wy też macie taki problem, ale mnie się nie otwierają zdjęcia.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
25-05-17 10:20  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja nie mam takiego problemu nawet na telefonie się otwierają

--

 
25-05-17 11:37  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Na telefonie się otwierają. Nadbudowka super. Poogladam dalej bo jest na co patrzeć.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024