FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
19-04-17 17:50  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mały idziesz jak kuna z tymi modelami ;) Do pełni szczęścia brakuje jeszcze byś się nauczył w corelu części rysować.. Tommy też stękał że nie umie, nie wychodzi itd... a jak Go pomęczyłem to się jakoś nagle sam "naumiał" a po roku czy dwóch sam widzisz jakie modele buduje ;)
PS: A jak Ci ten "poczciwy staruszek" z Gdańska jeszcze raz każe nity przyklejać cyjanoakrylem to daj mu 5 zeta niech idzie na piwo a Ty rób po swojemu ;)
Pozdrówka

--

Post zmieniony (19-04-17 17:51)

 
19-04-17 18:00  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Na zdjęciu orginalna radiostacja bez zasilacza.


--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
19-04-17 20:23  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Jaro, może byś mnie trochę podumiał obsługi Corela np. na WSMK? A co do klejenia nitów na CA to już Ci chyba kiedyś pisałem, że kleiłem je na CA bo akurat ten klej miałem pod ręką, a wziąłem go z domu początkowo do ewentualnych napraw :).
Mariusz, co do radiostacji to może są jakieś minimalne różnice w jednym przełączniku lub grafice, jednak są to różnice tak niewielkie, ze sam ich z początku nie zauważyłem. Radio z Shermana zostaje, bo jest dokładniejsze i odnoszę wrażenie, że lepiej zwymiarowane, poza tym w elemencie wycinankowym samo radio i skrzynka obok są jako jedno pudełko.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
19-06-17 19:21  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć.
pora na kolejną aktualizację. Skończyłem wnętrze. Z efektu generalnie jestem zadowolony, przerobiłem i dodałem to co chciałem. To co mi się średnio podoba to pociski, ale zbyt późno zauważyłem, że mają zły kształt , są za krótkie, jak zresztą całe magazyny i żeby to przerobić na etapie na którym to zauważyłem musiałbym pruć pół wnętrza. Połączyłem też górę modelu z dołem. Poszło na to trochę CA ale się udało. Góra kadłuba na etapie mocno surowym.
Pora na parę słów podsumowania odnośnie wnętrza:
Rozumiem, że wnętrze jest jakie jest z powodu, że model w zamyśle pewnie był projektowany tak aby mogli go skleić także mniej doświadczeni no ale... Trzymajmy się odpowiednich wymiarów, mam tu na myśli wspominane już wcześniej magazyny amunicji. W oryginale przednia ścianka magazynu jest na wysokości krawędzi podestu a nie za nią . Poza tym jeżeli tak jest to pomysł z czubkami pocisków jako szablonami do wykonania z drutu jest lekko nie ok i moim zdaniem lepsze byłyby normalne papierowe elementy z listków, ponieważ uzyskanie odpowiedniej powtarzalności tych elementów nawet dla mnie było niewykonalne a nie uważam się za modelarza początkującego, dlatego skserowałem sobie czubki z Firefly-ia od Hala. Kolejna rzecz, która może utrudniać sklejanie to plany. Moim zdaniem rysunków jest zbyt mało, brakuje mi porządnego rysunku szkieletu, na którym będą pokazane wszystkie wręgi, a nie, że trzeba wręgi wyławiać z rysunku ogólnego przekroju przez kadłub, poza tym brakuje numerków do nielicznych mniejszych detali.



Post zmieniony (25-09-18 08:40)

 
20-06-17 11:06  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Powtórzę się...
Jak burza z tymi modelami.
Tak to jest jak ma się sporo wolnego czasu. :)

 
20-06-17 13:57  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Ciśniesz mocno i efektownie . Model będzie malowany ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
20-06-17 16:33  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć, dzięki za doping.

Pablos, wydawało mi się, że już Ci wspominałem o tym, że model będzie całkowicie malowany, ponieważ kolory oraz błędy do tego zmuszają.
A właśnie apropos błędów, to wczoraj i dzisiaj wziąłem się za kończenie bryły Achillesa, czyli posklejałem górę z dołem oraz skończyłem temat osłon i błotników i właśnie w temacie osłon pojawił się kolejny błąd, a mianowicie boczne osłony są za krótkie o około 2mm a co do tylnej osłony to musiałem ją o około 0,5 do 1mm zwęzić, bo była za szeroka, ale tutaj nie jestem pewien czy to błąd projektanta czy ja coś skopałem. Poprawiłem tez przednią część błotników robiąc linię podziału i dodając zawiasy, o których projektant najwyraźniej zapomniał. Koła napinające założone na sucho, nie mogłem się powstrzymać.




Post zmieniony (25-09-18 08:46)

 
20-06-17 20:36  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Fajnie Ci idzie :-)
Szkoda, że nie pokusiłeś się o pomalowanie pocisków, skoro wnętrze usyfione, a pojazd będzie malowany. Troszkę ten detal odstaje od reszty i zaburza Twoją dotychczasową dobrą pracę; -)

 
20-06-17 20:44  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Tommy, o pociskach już pisałem, że średnio mi się podobają, ale teraz już tego nie zmienie. Mam nadzieję, że detale wieży trochę je zakryją. Seria pocisków do wieży będzie już robiona zupełnie inaczej.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
20-06-17 21:52  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Wreszcie nie oglądam reklam, tylko zdjęcia. Brawo Andrzeju. Łączę się z tobą w bólu za te męczarnie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024