FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-04-17 08:47  Odp: [P] źródło a kolor światła
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak się pracuje w sklepie z oświetleniem, to faktycznie parę sekund... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-04-17 09:51  Odp: [P] źródło a kolor światła
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Racja :-)

Ja do robienia fotek modeli staram się wykorzystywać naturalne światło. Ale jeśli go brak, to włączam główne oświetlenie pokoju, a do tego sensownie ustawiona zwykła biurkowa lampka i to wystarczy.

 
20-04-17 11:09  Odp: [P] źródło a kolor światła
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akra zmiana balansu bieli zajmuje kilka sekund i zalatwia sprawe raz na zawsze :-P Właśnie bez zbędnych kombinacji z żarówkami.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
20-04-17 11:43  Odp: [P] źródło a kolor światła
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kurde balans, jakie to teraz proste :-) A nie trzeba owego balansu ponownie zmieniać gdy chce się zrobić "normalną" fotkę?

 
20-04-17 11:51  Odp: [P] źródło a kolor światła
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Akra - ja też tak robię zdjęcia przy sztucznym świetle, z tym,że używam dwóch lampek biurkowych.

A po zrobieniu zdjęcia jeszcze go obrabiam w programie komputerowym ( kadrowanie, balans bieli, kompresja)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-04-17 12:07  Odp: [P] źródło a kolor światła
Lesio73 

 

Na 95% w tej latarce masz LEDy o zimnej barwie czyli ok. 6500 st Kelvina - jeśli autoWB nie chce zadziałać to ustaw sobie "Shade" - jeśli będzie dalej zbyt niebiesko to zmień na "Cloudy" a jak jeszcze nie tak to daj "Daylight" (to zazwyczaj około 5500 Kelvinów).

PS. Skoro masz opcję "PRE White bal. preset" to możesz też wziąć białą* kartkę oraz instrukcję aparatu i ustawić ręcznie (z reguły po wciśnięciu WB preset nalezy wykonać zdjęcie "białej" kartki co powinno skalibrować Ci czujnik - szczegóły w instrukcji)

* "biała" kartka to w rzeczywistości biel z 18% szarością

 
20-04-17 12:20  Odp: [P] źródło a kolor światła
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

MARIUSZU, ale masz fajną ścianę...

 
20-04-17 12:29  Odp: [P] źródło a kolor światła
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akra to dalej zajmuje kilka sekund :-) A ustawienie prawidłowe oświetlenia i dobór odpowiednich żarówek itp itd... Jak bym miał się tak za każdym razem bawić światłami i kombinowaniem gdzie się rozłożyć bo akurat słonko zaszło...

Lesio73 do 18% szarości to uśrednia światłomierz pomiar ekspozycji ;-) Przy WB biel jest biała ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
20-04-17 13:31  Odp: [P] źródło a kolor światła
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Akra i tak zawsze musisz ustawić WB do warunków jakich przyjdzie robić zdjęcia. AWB nie jest lekarstwem na zwykłe Focie ;). I tak jak Chopin powiedział to zajmuje kilka sekund, no może kilkadziesiąt ;). W wyższej klasie aparatów jest na obudowie przycisk do WB.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
20-04-17 14:29  Odp: [P] źródło a kolor światła
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ponieważ mam dobry aparat, sprawdzę Wasze porady w domu :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024