FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
03-05-17 17:28  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Winek, przesadzasz ale zganiam to na rozpoczęty sezon grzebania w ogródku... ;-)

Znowu mały zryw.

Miały być te materklasy znad pokrywy silnika z powyższego zdjęcia, ale postanowiłem dokończyć układ jezdny, co prawda jednostronnie ale jednak.
Potrzebne mi były do tego gąsienica więc, jakby wziąć pod uwagę czas jej budowy, po kilku latach skończyłem ją dzisiaj...

Ogniwo składa się z następujących elementów.

Do montażu ogniw przewidziałem szablon gwarantujący w dużym stopniu ich powtarzalność wymiarową. W szablonie tym odbywa się prawie cały proces budowy ogniwa za wyjątkiem zęba. Ząb ten jako bryłę pustą w środku dokleja się po wyjęciu ogniwa z szablonu.

Gotowe ogniwko wygląda tak.

I tak ogniwko do ogniwka...

...84 razy i...

...gąsienica gotowa.
W sumie to robota bez sensu, bo do sprawdzenia pasowania ogniw na kole napędowym wystarczyło zrobić tylko kilka sztuk, ale ja chciałem się przekonać czy teoria (projekt 3D) pokryje się z rzeczywistością, a przede wszystkim czy działa mechanizm napinania gąsienicy.
Działa i spełnia swoją funkcję. :-)

Z okazji zakończenia prac nad układem napędowym mała galeria ;-)


CDN...

--

Post zmieniony (17-06-18 09:39)

 
03-05-17 17:40  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak patrzę na te gęsi to aż mi się miło robi ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-05-17 21:51  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Genialne gąski:)
Nie mogę się doczekać wydania tego projektu. Nie będzie w końcu czego przerabiać i dorabiać bo dbałość o szczegóły jest porażająca;)
Ze swojej strony proszę, aby szablon do wykonywania ogniw był zamieszczony w wycinance:)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-05-17 00:46  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Zaczynam zazdrościć, że wiele innych tematów pancernych nie jest opracowanych na tym poziomie detalizacji.
Rewelacja.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-05-17 19:02  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Oj jak patrzę to widzę że to będzie to co powinno być. Gąski rewelka, zresztą jak wszystko pozostałe.
Miałem się odezwać w temacie kamo, ale mam tylko do wersji wczesniejszej.
Wszystko w Twoich rękach.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
04-05-17 19:58  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...to mówisz,że mechanizm napinania gąsienic działa...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-05-17 21:07  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Dziwne, ale znowu jakieś postępy. ;-)
Ale nim je pokażę, najpierw odpowiem gościom udzielającym się w relacji. :-)

Qniu, miło to "usłyszeć" spod klawiatury osoby której gęsia twórczość mnie inspirowała. :-)

StuG-u, chyba w projekcie zrobię jakiegoś babola żeby było ciekawiej... ;-) Szablony do ogniwek oczywiście będą w wycinance i to nawet dwie sztuki, bo po jednej wstędze jedna sztuka jest wystarczająco wymęczona.

Piterpanzer, widocznie ich twórcom taki poziom wystarczał...

Jorzik, mimo to dziękuję za chęci, jak sam nic więcej nie znajdę i nie wybiorę z wymienionych przeze mnie malowań to będzie pytanie do publiczności. ;-)

MARIUSZ, prześwietliłeś mnie i moje niecne zapędy... ;-) No działa...

...prawie tylko gwint w śrubie napinacza omknął. Żeby uzyskać zwis gąsienicy a'la pas rezerwisty niestety trzeba będzie zastosować jedno z dwóch rozwiązań: albo przejechać po pustyni kilkaset kilometrów żeby sworznie w ogniwach się nieco rozluźniły wydłużając taśmę gąsienicy lub dodać ogniwko lub dwa.

Tym razem na tapecie ostatni duży podzespół modelu no i czołgu też.
Wieża.
Zwlekałem z nią długo i taki sam czas pozostawała jako model 3D, w międzyczasie jeszcze przeszła korektę kształtu co będzie widać później w niedopasowaniu ( oczywiście tylko w surówce ) szerokości pierścienia osłaniającego połączenie wieża-kadłub. W ten wolny weekend nastąpiło olśnienie i przypływ mocy twórczych, no i myk wieża zaczęła zmieniać się z wirtualnego modelu na rzeczywisty. Najwięcej kombinacji myślowych przysporzył mi sam szkielet wieży. Trudność w jego przypadku polegała na wymyśleniu takiej jego konstrukcji, żeby mimo znikomej ilości powierzchni płaskich poszycie wieży miało w miarę solidne podparcie. Chyba mi się to udało.
Szkielet zawiera także mechanizm umożliwiający ruch lufy działa, w którym są gniazda do zamocowania w późniejszym czasie lufy działa i karabinu.
Oto kolejne etapy budowy szkieletu.

W projekcie uwzględniłem element do pogrubienia poszycia wieży nie usztywnionego szkieletem.

Poszycie jest klejone niezależnie od szkieletu. Krawędzie styku elementów są fazowane.

Po nałożeniu i przyklejeniu poszycia bryła wieży jest uzupełniona o podstawę i "łożysko" obrotu wieży.

I po zamontowaniu do kadłuba Fiacior zaczyna nabierać coraz właściwszych kształtów. :-)


CDN...

--

Post zmieniony (17-06-18 09:42)

 
08-05-17 21:59  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj

Czysty obłęd. Mój tata kiedyś kleił działo samobieżne Semovente M 40, tylko z plastiku ale w podobnej skali. Podwozie podobne (nie wiem nawet czy nie to samo). I to co on skleił, nawet w połowie nie jest tak dobre jak Twój projekt. Moc...

A propos Fiata. Nie wiem czy Ci się nie narażę, ale myślałeś może tak przelotem, przypadkiem, tak aby może uratować nasz kraj od słabych opracowań Fiata 125?

Zwłaszcza, że jak dobrze pamiętam, masz swój własny egzemplarz tego wozu?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-05-17 14:48  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Model już wygląda świetnie i nie mogę się doczekać jego wydania. Mam tylko nadzieję, że finalnie uwzględnisz słabszych sklejaczy i stopień skomplikowania pewnych elementów (np. gąsienice) będzie obniżony; ewentualnie będzie wybór między wersją wypasioną, a taką, którą da radę ulepić ktoś z mniej sprawnymi paluszkami :)

 
09-05-17 21:09  Odp: [R]Fiat-Ansaldo M 14-41 - projekt własny.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Sprawne paluszki to masz od urodzenia i nie pitol że urodziłeś się gorszy!! A Wojtek jak coś robi to nie w kij pierdział... jak to mówią. Wszystko jest przemyślane i na własnym tyłku podstemplowane..;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024