FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
19-04-19 08:32  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Oglądając tak fantastyczne galerie utwierdzam się w przekonaniu, że żaglowce to jednak nie moja bajka ;-)
Piękny model! Gratuluję!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
19-04-19 10:28  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przepiękny! Gratulacje.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
19-04-19 10:46  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo dziękuję, cieszę się, że się podoba.

Model zamierzam pokazać w Inowrocławiu, jak nic nie stanie na przeszkodzie... Będzie mi miło poznać i jednocześnie pogratulować osiągnięć żaglowych, których zazdraszczam :)

Co do białych bander... Też się nad tym zastanawiałem, ale takie były zarówno w planach jak i na modelu Frolicha, z którego podpatrywałem co dałem radę. Nie zagłębiałem się szczerze mówiąc tak bardzo w ten temat, wolałem zostawić jak jest niż strzelić jakąś większą gafę.

--

Post zmieniony (19-04-19 10:47)

 
19-04-19 11:01  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cudowny! I jeszcze ta gablota postawiona na starym pianinie. Po prostu coś pięknego! Moje gratulacje.

Ten model był ostatnim zaglowcrm, który skleil mój ojciec dwa lata temu. Podziwiam Twoje wykonanie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
19-04-19 11:13  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Gratuluję, bo model wygląda naprawdę pięknie.
Dużo dobrej roboty i bardzo fajna aranżacja żagli.
Całość naprawdę wyśmienita - tak się tu ładnie wszystko zgrywa i do siebie pasuje.
Wielkie brawa.
I czekam oczywiście na kolejny żaglowiec:)

Co do koloru flag – może to wynika z tego, że wycinanka przedstawia (przynajmniej tak mówi okładka) model wg stanu na 1763 r. Stąd bandery nie są trójkolorowe, bo te pojawiły się dopiero po rewolucji francuskiej. Do tego czasu okręty Bourbonów nosiły – jeśli dobrze pamiętam/gdzieś przeczytałem - bandery białe/białe ze złotymi liliami. Ale to to tylko moje gdybanie, możliwe, że całkiem zresztą niesłuszne:)


Pozdrawiam

 
19-04-19 16:49  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękny okręt żaglowy,ogrom pracy,ale byłby moim zdaniem jeszcze ładniejszy jak miałby olinowanie i żagle troszkę podniszczone czasem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-04-19 10:46  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Przepiękny, gratuluję. Aż miło popatrzeć na taki model.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
21-04-19 21:54  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny model. Wielkie gratulacje!

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-04-19 20:54  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo dziękuję za pozytywny odbiór modelu!

Co do bander - tok rozumowania miałem taki jak Mariaszek, ale tak jak wspominałem - rozstrzygnięcie pozostawiam bardziej obeznanym w historii.

Do zobaczenia w Inowrocławiu!

--
54323031

 
22-04-19 21:53  Odp: [R/G] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Trudno, żeby ta fregata datowana na 1765 rok miała banderę, która powstała dopiero 24 lata później w czasie Rewolucji Francuskiej.
Flaga królewska Francji tak wyglądała https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Francji_(987%E2%80%931791)#/media/File:Pavillon_royal_de_France.svg , http://ticonderoga1758.blogspot.com/2015/04/flaga-nowej-francji.html
W sumie jeżeli to model przedstawiający żaglowiec z roku 1765 to chyba nie powinien mieć części kadłuba poniżej linii wodnej obitej blachą miedzianą - wszystkie modele tak datowane, których zdjęcia widnieją w internecie tej blachy nie mają.
Pomijając ten fakt model wygląda znakomicie - gratulacje !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024