FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
14-04-17 08:35  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bardzo żle sie drukuje srebrem. Wydaje mi się że zacieków na pewno nie byłoby widać.
W tym przypadku tego modelu , tego samolotu , jakiś wielki zacieków nie było Przecież to tylko samolot eksperymentalny :) a nie służący w jednostkach linowych

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
14-04-17 08:43  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

myślę, oto właśnie w tym samolocie o brudzie i zaciekach mówić trochę nie prawidłowe- on że tak i pozostał pięknym i czystym, żadnej realnej eksploatacji

--
Pieniądze to nie wszystko

 
14-04-17 09:59  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bardzo fajnie się prezentuje model. Z przyjemnością nabędę. Bez wnikania w perwersyjne szczegóły...

Okładka z tym zestrzelonym Phantomem trochę fantazyjna;)

 
14-04-17 10:09  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Model robi świetne wrażenie. Cieszę się że wreszcie jest i to porządnie wydany bo temat fascynujący.

I jedyne o co proszę to normalna, polska pisownia nazwisk rosyjskich.

"Ivantsov" - aż oczy bolą...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
14-04-17 10:30  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


no cóż okładka to moja wizja :) ale..... gdyby mig wszedłby do służby F4 szans by nie miał :)

Co do nazwiska... poprawię na prawidłowe tłumaczeni PL

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
14-04-17 11:47  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Jak już wcześniej wspomniano, E-8 mił skrzydła z 21PF, a one miały światła pozycyjne.




http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234984992-mikoyan-gurevich-mig-21pf-fishbed-d/

Na wydruku widać jakby było przygotowane miejsce na te światła tylko po prostu ich zabrakło, zapomniano o nim?


Odnośnie modelu: to nie przeszkadza Mi on w ogóle, tylko po prostu z niektórych dyskusji chce mi się śmiać.

1. O jakim cieniowaniu nitów może być mowa na dolnych powierzchniach skrzydeł? Chodzi o ich cieniowanie, czyli grę światła, a samolot chyba nie jest podświetlany reflektorem od dołu, tylko światłem z góry. Więc jak ono może "cieniować" nity "od ziemi"? Samolot stoi na lustrze?

2. Ślady brudu? Na samolocie który służył do badań i testów? Prędzej blachy w różnych kolorach, które pochodziły od rozmaitych "dawców" albo były adoptowane na bieżąco. Przecież nikt nie będzie malował całego samolotu na nowo po każdych zmianach.

3. Okładka, ale to już pozostawiam bez komentarza, bo jak już wytłumaczono to pomysł wydawcy.

Post zmieniony (01-07-17 12:03)

 
14-04-17 12:35  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


walkiria - dziękuję - naniosłem jeszcze światła na skrzydła.. ( może jeszcze zdążyłem )
Prosze też mnie zrozumieć.. nie mogę projektować za autora :) też nie drążę bardzo dokładnie tematu ( co nie znaczy że się n ie interesuje ) . Szanuje Was i dlatego jak mogę to poprawiam co mogę przed drukiem..

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
14-04-17 12:54  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Walkirio, przepraszam bo w tym momencie ignoranctwem wykazałem się ja. Na tych starych zdjęciach widać niewiele a niesłusznie zasugerowałem się też modelem plastikowym, w którym światła pozycyjne nie zostały uwzględnione. Szkoda, że nie pokazałeś tych zdjęć na samym początku. Zwracam honor.

 
14-04-17 13:05  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

światła - absolutnie nie jest problem. Ze względu na to, że oni wyraźnie występują, wygodniej zrobić objętościowymi: kropelka kleju (myślę, macie analog naszego PVA ), marker i znów klej czy lakier albo Clear-liquid.


A oto nieobecność rysunku reflektora lądowania - to już w nasz czas usterka

--

Post zmieniony (14-04-17 13:07)

 
14-04-17 13:19  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

@ Model-KOM.
Bardzo szanuję takie podejście. I w temacie świateł. I w temacie pisowni.
Dziękuję.
Mam nadzieję że wszyscy będą zadowoleni.

PS. Tylko atrakcyjne tematy tak podgrzewają atmosferę. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024