FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
14-04-17 14:35  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony moim pierwszym wpisem. Nie było to moim zamiarem. Zamiarem nie było krytykanctwo, a jedynie zwrócenie uwagi, że przesadna dbałość o jedne szczegóły nie powinna przysłaniać całości obrazu.

Światła faktycznie może i "bardziej naturalnie" wyjdą wykonane z materiałów alternatywnych (barwionej kropli kleju czy kolorowej główki szpilki. Problem, tylko że sklejona surówka w ogóle ich nie uwzględniała. Stąd moja uwaga.

Po zdjęciach, model wydaje się być dobrze opracowany i na pewno stanowi atrakcyjne urozmaicenie w temacie ruskich rur :).

 
14-04-17 17:39  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Osobiście nie odebrałem Waszych wpisów jako atak :) Dzięki Tobie Walkiria dodałem te szczególy do modelu :) Jak idzie to idzie :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
17-04-17 19:01  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
FloggerB   

Zamówiony i oczekiwany.
Ciekawe jaki będzie nasz ulubiony ciąg dalszy (caspian monster 1:33;) ?

 
17-04-17 20:40  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czekam na miga-21analog i suchoja t4...

--
PZDR!!

 
17-04-17 22:16  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

tak Analog dawno jest. Nie znam, czy wolne rozpowszechnienie, lecz model taka istnieje.


--
Pieniądze to nie wszystko

 
18-04-17 19:24  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Z tym Analogiem raczej będzie problem, bo cały kadłub pochodzi z modelu FLY MODEL, wiec to swego rodzaju konwersja/adaptacja gotowego kadłuba z doklejonymi płatami Analoga

 
18-04-17 20:33  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

tak, całkiem mogą być problemy z autorskim prawem. Być może, toż jego i nie sprzedają. A oto FM, GPM mogły by włożyć trochę wysiłku i zrobić niezły model na podstawie swojego modelu - tam prace projektantowi na parę wieczorów, i z kamuflażem mądrzyć się nie trzeba.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
05-05-17 13:13  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
FloggerB   

Dotarł - super !

Ciekawe co następne :)

 
13-01-19 00:04  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Planowałem niedługo wrzucić na forum relacje oraz galerię tego modelu, jednak po 3 miesiącach walki z ciągłymi błędami się poddałem. Prezentuję zatem tylko niektóre z problemów z którymi spotkałem się podczas budowy w ramach przestrogi. Byłem posiadaczem 2 egzemplarzy i tylko dzięki temu dotarłem z budową aż tak daleko - sklejałem równolegle model próbny oraz docelowy, dzięki czemu udało mi się wyłapać większość błędów.

Pierwszy etap, czyli złożenie szkieletu przedniej części kadłuba, nie sprawiał żadnych trudności. Jednak pierwsze przymiarki wanny kabiny pokazały, że powinna być ona osadzona 1mm niżej, niż zakłada to szkielet:



Nim zacząłem cokolwiek przerabiać przymierzyłem wannę do jeszcze nie sklejonego szkieletu i okazało się, że w projekcie nie przewidziano miejsca na wręgę za kabiną pilota.



Korzystając z drugiej wycinanki wykonałem tą wręgę jeszcze raz, tym razem wycinając jej część, tak aby osadzić ją 1 mm głębiej. Fragment kabiny, ze bezpośrednia za głową pilota, to również część z drugiej wycinanki - element ten nie znajduje się na żadnym arkuszu i wykonałem go samodzielnie





Mam wrażenie, że model oryginalnie był zaprojektowany na wręgi których nie trzeba było podklejać tekturą, a w którymś momencie niedbale przerobiony na wręgi o grubości 1mm. Wskazują na to problemy z kabiną, czy fakt, że w wielu miejscach wręgi są za krótkie lub za grube o 0,5mm lub 1mm.



Model planowałem wykonać z zamkniętą osłoną kabiny. Okazało się to jednak niemożliwe, ponieważ owiewka jest zbyt niska



Jednak tym co pogrążyło ten model jest garb na kadłubie. Już pierwsze elementy do siebie nie pasują - niebieskie linie to miejsca cięć, które należy wykonać aby tą część zgrać z resztą modelu



Pozycje statecznika pionowego określają zaznaczone przeze mnie te linie. Po przyklejeniu statecznika w tym miejscu wygląda on tak jak na rzucie w instrukcji. Zakładam zatem, że jest on przyklejony poprawnie.



Garb zacząłem przyklejać od tyłu biorąc za punkt odniesienia zaznaczone przeze mnie linie podziału. Są to jedyne punkt odniesienia, ponieważ żadna z linii na garbie nie zgrywa się z liniami na kadłubie



W takim wypadku całość jest za długa o około 3 mm.



W tym momencie doszedłem do wniosku, że nie ma sensu kontynuować budowy, zwłaszcza, że chyba najpoważniejszy błąd był już niemożliwy do naprawienia - szkielet biegnący za kabiną pilota powinien być skrócony o 1mm, a poszycie zewnętrzne nacięte, tak aby wręga za kabiną pilota była schowana pod poszyciem.



To większość z poważniejszych błędów na jakie się natknąłem.Oprócz nich zdarzają się niekonsekwencje w nitowaniu, niezadrukowane fragmenty, przesunięcia kolorów, czy wręgi które trzeba docinać



Szkoda że model tak ciekawego samolotu jest zaprojektowany z tak wieloma błędami



Pozdrawiam

 
13-01-19 01:52  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Relacje z projektowania znalazlem tutaj http://only-paper.ru/forum/83-15269-1, a finalna galerie tutaj http://only-paper.ru/forum/6-19897-1#502902. Chociaz pewnie juz do nich dotarles...
Karol, mozliwe to, aby cos sie przy przygotowywaniu do druku popsulo? Te problemy z wregami wygladaja, jakbys dostal jakas beta wersje, a nie finalny projekt. Az ze strachem zerknalem w strone mojej szafki z modelami...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024