FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
13-04-17 12:19  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Długo odkładałem, ale w końcu trzeba okleić kadłub z zewnątrz. Tu jest zawsze niewiadoma, czy oklejki będą pasować do szkieletu. Jestem w tej dobrej sytuacji, że jeśli będą błędy to poprawie części i ponownie je wydrukuje. Jak na razie to koniecznym okazało się zwiększenie szerokości poszycia dna o 0.2mm. Pewnie gdzieś poszło więcej kleju bądź tektura miała większą grubość. Ale to trzeba poprawić. OK, oklejone dno, boczne dolne partie i tył. Do dna doklejone wszelkie przetłoczenia i osłony otworów serwisowych.


Jednak coś przez włazy widać :)


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
18-09-17 19:56  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po długiej przerwie. Urlop, chwile zniechęcenia, lenistwo itd. Ale ostatnie tygodnie miałem intensywne i ciężko, i długo pracowałem by ten model doprowadzić do stanu, żeby można by było go pokazać publicznie. A, że Przeciszów zbliżał się to była w końcu motywacja.  
 
Teraz to co się działo do dziś. Włazy dostały zawiasy i zostały zawieszone na kadłubie. Doszło kilka drobiazgów. 



 
Model był gotowy do pomalowania szarym podkładem. Pomalowałem wszystko za wyjątkiem zewnętrznego poszycia i zawieszenia. Na to przyjdzie czas później. 
 





 

Niektóre miejsca (zagłębienia, wokół innych części, itd.) pomalowałem czarną a następnie całość wnętrza białą: 

 
Moja malarnia :) 
 
 
c.d.n.

Post zmieniony (15-05-18 18:19)

 
19-09-17 21:40  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Po obejrzeniu wielu zdjęć doszedłem do wniosku, że podłoga powinna być zielona a boki białe. Zielone powinny być też wewnętrzne powierzchnie włazów i inne drobne elementy natomiast silnik i skrzynia biegów metaliczno-stalowe. Pewne drobne elementy będą w innych kolorach. 










Post zmieniony (15-05-18 18:18)

 
19-09-17 21:41  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Silnik za bardzo się świecił więc go przemalowałem na stalowo.  
 
 
Dodałem trochę otarć (kolor NATO Black) i brązowy pigment na podłogę 
  
 
Zmontowałem wszystko razem, tzn. Przykleiłem osłonę silnika, pedały, wolant, siedzenia, założyłem skrzynię biegów i dokleiłem zbiorniki w przednim przedziale 
  

 

Post zmieniony (15-05-18 18:17)

 
20-09-17 23:25  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Gdy wnętrze było gotowe to skleiłem dół z górą i dokleiłem brakujące elementy 




 

Wahacze, amortyzatory, koło napędowe i napinające 
     

Post zmieniony (15-05-18 18:17)

 
21-09-17 06:59  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Wszystko pięknie Michał, ale gdzie są jakieś zdjęcia?
Czy moźe tylko ja ich nie widzę:(?

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
21-09-17 08:56  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Seweryn F.   

Nie ma zdjęć. Myślałem, że się ładują dłużej, ale ich nie ma w ogóle...
Coś nie zatrybiło :)

 
21-09-17 09:00  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A u mnie widac, tak dla odmiany...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-09-17 09:02  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Ja też nic nie widzę :(

 
21-09-17 09:07  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witajcie,
No jest jakiś problem z tymi miniaturkami, które raz pojawiają się raz nie. Po kolejnym odświeżeniu strony pojawią się i później już jest wszystko ok. Można kliknąć w puste miejsce to otworzy się zdjęcie (trochę to dziwne). Ale i tak wszystkie zdjęcia przeniosę dziś na inny serwis i mam nadzieję, że wtedy już za każdym razem wszystko będzie widać. Przepraszam za te problemy.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024