FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-03-08 22:23  [Galeria] Angielski czołg średni Mark A Whippet
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów Modelarzy!
Po chwilowej przerwie przedstawiam tym razem pierwszy z mojej serii pojazdów pancernych I wojny światowej a mianowicie model angielskiego medium tank Mark A "Whippet" (Chart). Model ten wykonałem na podstawie wycinanki nr 1 Wydawnictwa Tapaja w opracowaniu Pana A. Jasińskiego zaraz po jej ukazaniu się oraz wykorzystując monografię Wydawnictwa Militaria nr 30 "Czołgi brytyjskie 1914-1918" a także różne zdjęcia tego pojazdu. Jak zwykle w modelach tego okresu najbardziej pracochłonne okazało się "nitowanie" co jeszcze pokażę w modelach Mark IV Male oraz A7V.
A swoją drogą to na rynku przydałoby się jeszcze coś więcej z tego pancernego "brzydactwa" tamtej epoki.
Miłego oglądania!

, , ,
, , ,
, , ,
, , ,
, , ,
, , ,

--

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

Post zmieniony (12-03-09 21:10)

 
26-03-08 22:37  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To ja nieco OT. Czy ta wycinanka Tapaja to oryginalny projekt , a nie tak jak Invos kopia Małego Modelarza (MC.200), i czy jest wart zakupu. Czasami widuję ją na Allegro.

--


 
26-03-08 22:59  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
Jendroma 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ogląda się z przyjemnością. A nitów faktycznie mnóstwo - wyglądają na robione igłą w tekturce ~0,4 mm, jeśli mnie oko nie zwodzi. Jeśli tak, to ich wystukanie musiało zabrać wieki. Myślę, że efekt nagrodził trudy produkcji.
Taką już miały urodę ówczesne pojazdy. Mnie się to akurat bardzo podoba, zarówno pojazd jako taki, jak i wykonanie. Zwłaszcza wykonanie!

--
Albo mnie praca wykańcza, albo mi stężenie oparów kleju spadło :) dr Jendrek.
Gotowe Bf 109 F-4 (AH) ; Hetzer (Modelik)

 
27-03-08 13:54  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Czas pierwszej wojny to nie tylko początki broni pancernej, ale także czas powstawania najróżniejszych i najbardziej zwariowanych konstrukcji .
Gratuluję świetnego modelu :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
27-03-08 21:46  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Panie Sławku super wygląda ten Whippet, roboty z nitami zapewne było ale jaki efekt. Tyle już pana modeli mieliśmy okazję oglądać, ale mam wrażenie że każdy następny wykonany jest coraz lepiej. Nie pozostaje nic innego tylko czekać na następne wyroby spod pana ręki, pozdrawiam.

 
31-03-08 08:33  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam Panie Sławku. Mam pytanko, jaką metodą wykonał Pan nity na gąsienicach??

--

 
31-03-08 16:32  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Czy ten pojazd chorował na ospę, że ma tyle krostek? ;-)
Gratulacje i mam cichą nadzieję, ze w tym roku zobaczymy Ciebie i przynajmniej część Twojej świetnej kolekcji we Wrocławiu ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-03-08 16:34  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Łorany, to jak Sławek przybędzie (na co liczę:-), to już dla innych miejsca nie starczy na stołach:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-03-08 18:16  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Sławek piękny model , gratulacje !
Z największą przyjemnością otworzyłem sobie wątek raz jeszcze i strzeliłem " ripleja "

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
31-03-08 19:38  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję Wam bardzo Drodzy Koledzy za te naprawdę bardzo miłe i sympatyczne oceny mojego hobbystycznego dorobku. Jestem co prawda nieco zażenowany takim pozytywnym odbiorem, bo model nie jest nowy ale aprobata wyrażona przez takie modelarskie sławy jak większość z Was naprawdę sprawiła mi wiele osobistej satysfakcji.
Mimo tych swoich pokracznych sylwetek no i pracochłonności wykonania podobają mi się bardzo pojazdy pancerne tamtej epoki i trochę przysłowiowego "modelarskiego serca" włożyłem w ich wykonanie.
A teraz odpowiadam na pytania z góry przepraszając, że robię to "zbiorowo" :-)

Kol.Raduss-Model robiłem z oryginalnej wycinanki, gdyż z zasady nie robię z kserokopii. Jest opracowany bardzo dobrze i klei się bez problemów, więc jeśli lubisz tego typu pojazdy o łatwej konstrukcji i prostych powierzchniach klejenia to model wart jest zakupu .Kwestia tylko ceny jaką życzy sobie sprzedający.

Kol. Domberek i Jendroma- Należę leniwych modelarzy, którzy chcieli uzyskać jak najlepszy efekt jak najmniejszym kosztem oraz nakładem pracy i to możliwie jak najszybciej więc wszędzie tam, gdzie to możliwe stosuję "techniki zastępcze" i to ekologiczne :-).
Stąd wzięły się w moich modelach gąsienice z ciasta (lepsze niż z masy papierowej), a nity przy tych modelach z I wś. ze względu na ich wielkość są do tej skali z wybranych ziarenek maku na pancerzu a z innych nasionek (zapomniałem już czego- a zobaczyłem je w sklepie ogrodniczym, takie żółte, jak robiłem zakupy na działeczkę i tak mi spasowały wzrokowo i dotykowo) na gąsienicach.

Kol. StuG i Rajkub! Co do mojej wizyty we Wrocławiu to jak pisze StuG zająłbym za dużo stołów :-), mam za mały samochód by je pomieścić, a poza tym to nigdy jeszcze nie odważyłem się brać udziału w jakimkolwiek konkursie modelarskim ze względu na tremę i nieśmiałość a i moje 52 letnie serce mogłoby nie wytrzymać wzruszeń i to obojętne sukcesu czy porażki :-) Ale serdecznie Wam dziękuję traktując to jako zaproszenie!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024