FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
09-04-17 00:31  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie no...rufa jest kosmicznie inna niż "była" do tej pory.... Jestem zniesmaczony :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
09-04-17 00:46  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Typowe "polaczki"

Facet umie projektować fajne modele a marnuje się na szukaniu dziury w całym, bez odbioru biorę sie za klejenie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
09-04-17 06:42  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
JoBox   

ADAM 12 napisał:

> Typowe "polaczki"

Wypraszam sobie :) Jeśli już to wyjątkowe. Chyba że to Ty jesteś wyjątkowym okazem ;)

 
09-04-17 08:19  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie rozumiem z skąd ta fala hejtu. Lepiej żeby nic się nie działo? Ja uważam że warto poczekać. Co z tego, że AH wydał ten model(obecnie nakład wyczerpany). Nikomu jakoś nie przeszkadzało jak inne okręty(np.Fuso) były wydane przez różne wydawnictwa. Zawsze jest co porównać i w czym wybierać. Ja życzę koledze szkutnikowi szybkiego wydania modelu co zamknęło by usta wszystkim narzekaczom.

Post zmieniony (09-04-17 08:20)

 
09-04-17 09:05  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja pitolę - oczom nie wierzę, co czytam - ADAM-ie 12, 16 czy ile tam masz na liczniku jak na razie to ty prezentujesz i to nie po raz pierwszy niestety typowe zachowanie " polaczka" vide twoje wypowiedzi w temacie z projektowania USS "Horneta".
Zamiast krótko i na temat odpowiedzieć na te dwa proste pytania np. w ten sposób : według najnowszego opracowania pancernika "Yamato" główne różnice to brak tego... inny kształt tego...mniejsza ilość uzbrojenia... itp.
Główne różnice między "Yamto" i "Musashi" to inny kształt rufy... inna liczba dział plot.... itd. i koniec kropka - czy to tak było trudno, no chyba, że nie wiecie jakie są różnice no to inna inszość.
Tak się powinno zachować panie projektancie ADAMIE 12 , a nie marnować czas na zbędne wypowiedzi i doszukiwać się jakiegoś drugiego dna, którego absolutnie nie ma i nigdy nie było w moich wypowiedziach w tematach o zapowiedziach waszych przyszłych modeli.

 
09-04-17 09:06  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To jest chore. Zamiast się cieszyć, że będzie nowy model, wy wylewacie tu falę hejtu. Jakbym czytał komentarze na Onecie. Tyle że tutaj robią to modelarze, do tego kartonowi, czyli wydawałoby się, ci którym powinno zależeć na tym, aby na rynku było jak najwięcej modeli. Ale nie. Trzeba ponarzekać.
Że Musashi podobny do Yamato, choć jeszcze niedawno czytałem komentarze, że fajnie by było gdyby ktoś Musashi wydał. Poza tym, co z tego, że podobny? Spitfire też jest podobny do Spitfire'a, a ile modeli Spitfire'a jest dostępnych na rynku.
Że po co wydawać Yamato,skoro jest dostępny od Hala, choć tak naprawdę nie jest i nie można go nigdzie kupić. Poza tym, znając tempo wydawania modeli przez Hala, przyjdzie nam czekać na niego pewnie kilka lat. Itd. itp.

Ja bardzo się cieszę na tę zapowiedź, choćby nawet, jak to Bizon napisał, miał wyjść za 10 lat i też życzę Szkutnikowi doprowadzenia tego projektu do końca.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-04-17 09:11)

 
09-04-17 09:15  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W trakcie wojny uzbrojenie okrętów było modernizowane, odzwierciedlając rosnące zagrożenie ze strony lotnictwa – po raz pierwszy pod koniec 1943 roku, gdy zlikwidowano 6 z 12 dział kalibru 155 mm na korzyść artylerii przeciwlotniczej. Na ich miejsce planowano zamontować 12 uniwersalnych dział kalibru 127 mm, wykonano to jednak tylko na „Yamato”, gdyż dla „Musashi” zabrakło dział i ostatecznie ich nie otrzymał. Na obu okrętach wzmocniono lekką artylerię przeciwlotniczą, dodając działka kalibru 25 mm, które jednak okazały się zupełnie nieefektywne, a pod koniec wojny tak naprawdę stanowiły jedynie zbędny balast. Po tej modernizacji „Yamato” był uzbrojony w 9 dział 460 mm, 6 dział 155 mm, 24 uniwersalne działa 127 mm i 36 (jesień 1943), 98 (maj 1944), a wreszcie 113 działek 25 mm (lipiec 1944). „Musashi” miał 12 dział 127 mm i większą liczbę działek 25 mm.

Drugą modernizację w roku 1944 przeszedł jedynie „Yamato”, „Musashi” został wcześniej zatopiony. Modernizacja polegała na wzmocnieniu artylerii przeciwlotniczej – liczba działek szybkostrzelnych wzrosła do 152.

Wystarczyło zajrzeć do Wikipedii. Zajęło mi to pół minuty.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-04-17 09:27  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie no Spychacz teraz to już całkowicie odjechałeś - jeżeli wydawca wrzuca na forum temat zapowiedzi nowego opracowania modeli to chyba logicznym jest, że powinien oczekiwać pytań dotyczących swojego produktu tu w temacie i tu na forum, bo po to chyba ono jest i ten temat na nim.
Sorry odsyłanie mnie do Wikipedii, abym sobie zobaczył różnice w budowie obu pancerników jest delikatnie mówiąc śmieszne, ale i tak dziękuję, ze nie każesz mi kupić monografii Skulskiego i Musashi 3D : ))))))))

 
09-04-17 09:58  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przecież masz rendery. Wszystko na nich widać. Choć fakt, przydałoby się jakieś wyjaśnienie, bo w zapowiedzi napisane, że Musashi na rok 42, a na renderach stan na 44.

Halogen napisał:

>... ale i tak dziękuję, ze nie każesz mi kupić monografii Skulskiego i
> Musashi 3D : ))))))))

Widzisz, o tym nie pomyślałem, a pomysł dobry ;)))

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-04-17 10:39  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Spychacz: render Musashi jest na rok 1944 - bo to jest render Musashi modelu 3D użytego w książce pana Skulskiego.

W wycinance planowane są dwie wersje do wyboru. Modelarz sam sobie wybierze jaki model go bardziej interesuje: Musashi na 1942 r lub Musashi na 1944.

Post zmieniony (09-04-17 10:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024