FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-04-17 00:27  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
Tap-Chan 

 

A jakie to to ma gąsienice? Paski czy opcja ogniwek?

 
21-04-17 06:49  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Wielkie dzięki Art.
Bardzom ciekaw pasowalności tego modelu i efektu końcowego.
Trzymam kciuki za budowę i liczę na zdjęcia komentarzem na koniec.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-04-17 10:25  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Arcie, dzięki za arkusze.

> To przecież jednak nowe czołgi i w tamtym klimacie nie mają okazji pordzewieć i "pozaciekać".

Arcie, spójrz jak wygląda Challenger 2 z GPMu albo na Cromwella z KK, to zobaczysz o co chodzi. Bo nie chodzi o to, żeby w modelu była nie wiadomo jaka waloryzacja, tylko żeby powierzchnia miała jakąś sensowną fakturę, a nie była na pałę zrobiona jednolitymi wypełnieniami. Niestety ta Merkava tak wygląda. Co zaskoczeniem nie jest, bo Answer chyba jeszcze nie wydał czołgu który wyglądałby inaczej. Szkoda. Czekam na rzekomą Merkavę z MM.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
21-04-17 11:22  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Art - a posiadasz może Coeliana? Jeżeli tak, mógłbyś udostępnić fotki arkuszy ???

 
21-04-17 14:59  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Coeliana nie mam.

W opracowaniu Merkavy ogniwa gąsienic są oddzielne, ale ja i tak kupiłem lasery.
Odnośnie walorki, uważam, że nie ma co przesadzać, wystarczy przykurzyć gdzieniegdzie suchymi pastelami.
Grunt, to poprawnie skleić model wg zasad standardu, które staram się stosować



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-04-17 15:20  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
Tap-Chan 

 

Super, dzięki.
Szkoda, że autor wzorował się na modelu Academy a nie Meng. To jakieś inne gąsienice. Liczyłem, że te będą pasować do Mk II z GPM i w takim przypadku kupiłbym lasery. A tak 2 egzemplarze Mk II muszą leżeć w pudle i czekać, aż ktoś wyda ten model znowu i zrobi ogniwka albo zaoferuje laserowe.

Mam nadzieję, że sklejaniem Mk IV się pochwalisz, sam chętnie bym kupił.

 
21-04-17 15:23  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Modelu nie posiadam, więc moje wątpliwości mogą być bezzasadne, ale zastanawiam się nad elementami 2L i 2P z drugiego zdjęcia wklejonego przez Arta na poprzedniej stronie.
Domniemam, iż elementy te trzeba tak ukształtować aby utworzyły takie "schodki", ale po prawej stronie jest załamanie gdzie linie zagięcia zmieniają kierunek, a bez rozcięcia jakie jest po lewej stronie to wątpię aby dało radę to ukształtować w schodki.

Ale może się mylę, nie mam modelu więc nie wiem jak ma ten element wyglądać po ukształtowaniu.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
21-04-17 18:53  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Widzę, że trzeba zastosować taki wariant, aby unaocznić co ja mam na myśli i pewnie spora grupa modelarzy czytających ten temat - oto model japońskiego czołgu Chi-Ri Typ 5 wydanego onegdaj przez wyd. Modelik oglądamy zdjęcia
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=5160 i następnie przenosimy się do tematu poświęconego najnowszej nowości : ))))))) wydawnictwa Kartonowa Kolekcja, aby zobaczyć jak może fajnie być wydany pod względem graficznym ten sam typ czołgu http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=329146&t=329146&filtr=0&page=1
O i taką parkę możesz Art w przyszłości skleić, aby pokazać różne podejście do wykonania grafiki modelu kartonowego.

 
21-04-17 19:53  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zastanawia mnie to samo co Najgera. Mam wrażenie, że to taki standard tego projektanta w stylu jak sam to ujmuje "ten typ tak ma",

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
21-04-17 19:56  Odp: [N] Merkava Mk.IV LIC - Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Te pionowe ścianki po prawej stronie trzeba odciąć - tak to wygląda w surówce http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=18252&start=10

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024