FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-04-17 18:21  [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 11

Tradycyjnie prima aprilisowa okładeczka.

Wcześniej nie zdążyłem ale jak co to już nie długo zdjęcia z prawdziwej budowy.

--

Post zmieniony (04-07-17 12:52)

Odpowiedz na tę wiadomość 

03-04-17 11:59  Odp: [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 11

Żeby temat nie poleciał do kosza zamieszczam na prędce jedno zdjęcie z budowy.
Do modelu mam ryfle, które wykorzystam i laserowe dodatki, które są zaplanowane chyba dla tych, co modele malują. Zupełnie nie przydatne w standardzie chyba, że za wyjątkiem katapult i radaru, który mam i tak uszkodzony fabrycznie. Model kleję z egzemplarza drukowanego tradycyjnie a nie z cyfry.

Okładeczka też będzie.

Wykorzystałem jak widać udostępniony przez Kubę vel Kubeksus pokład. Dzięki wielkie i szacuneczek. Pasuje świetnie poza kolorem szarym. Wszystko co szare odciąłem i dokleiłem oryginalne z wycinanki. Ogólnie napotkałem na problem z malowaniem pokładu matem. Ale powiedzmy, że pewne niedociągnięcia znikną pod drobnicą, której w modelu jak na lekarstwo.

Pierwszy techniczny problem związany z samym opracowaniem również już zaliczyłem.
Otóż. Pasując pokład wraz z burtami i oklejkami kazamat wyszło ni mniej ni więcej jak 3mm za mało do wręg. Innymi słowy całość poszycia swoimi krawędziami mija wręgi. Lipa ale wybrnę bo mam zapas koloru, barwionkę i podposzycie.Nie wiem czyj to błąd ale Staszek w swojej relacji pisał, że również miał poważne problemy z poszyciem. Poczyniłem również starania aby podzielić burty na pasy blach w bardziej zbliżonej formie, mam na myśli grubość blach. Wygląda nawet nawet ale sądzę, że wyrazistsza faktura jak w Yahagi prezentuje się o wiele lepiej. No ale to tylko moje zdanie i w Ise już nie poprawię. Zdjęcia poszycia w następnej odsłonie bo jeszcze nie jest w całości gotowe.

--

Post zmieniony (04-07-17 12:57)

03-04-17 12:18  Odp: [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7

- 3

Ho, ho, ho . Fajny ten Ise ale pewnie będzie kosztował Cie trochę nerwów.
Kibicuję
I szczerze podziwiam twoje tempo :-) (oprócz umiejetmości oczywiście )
pzdr

03-04-17 12:21  Odp: [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 13

Cześć,

Fajnie wychodzi. Ciszę się że mój pokład się przydał. A co do szarego to nie miałem dostępu do oryginalnego koloru jakiego używała drukarnia. Pobierałem go ze skanu danej części dlatego są różnice. Kiedyś to poprawię jak uda mi się zdobyć próbkę takiego koloru i zamieszczę go ponownie.

Będę kibicował!

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
2 Pokolenia Modelarstwa

Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | TONE | ISUZU | SBT |

W stoczni
KAMIKAWA MARU | YUKIKAZE | NOTORO | ZUIHO | OTSU GATA |

03-04-17 13:50  Odp: [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 11

Zasadniczo uważam, że lepiej dla modelu w standardzie dokleić szarość z wycinanki. Zawsze będzie pewność że odcień będzie ten sam, przy impregnacji dodatkowo identyczny połysk.

Artur co do tempa to wolny czas mi się kończy więc podganiam co i ile mogę.
Za dziewięć miesięcy w domu nie będzie czasu i miejsca na klejenie. W pracy czasem się uda podłubać ale to nie to.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia.

W stoczni: IJN Ise

04-04-17 17:01  Odp: [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Doody 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Idziesz jak burza choć to nie Burza :-)

--
Pozdrawiam Darek

05-04-17 16:43  Odp: [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5

Życie pokazało już, że ten model da się skleić w standardzie, ale i ja wytrwałości życzę.
Mój Ise był malowany więc teoretycznie mogłem sobie pozwolić na błędy i "zapaćkać" je farbą ale w standardzie będzie trzeba pewne etapy klejenia dobrze zaplanować żeby nie wpaść w pułapkę.
P.S.
Po Ise kleiłem Akitsusimę, i powiedzmy była to czysta przyjemność, teraz walczę z Taiho z Answera i jest masakra, ponieważ, zaprojektowany jest na to samo kopyto co Ise.
Tak więc wytrwałości jeszcze raz życzę.;-)
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

05-04-17 17:11  Odp: [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 11

Szkoda, że nie pokazałeś go na forum. Aczkolwiek widziałem dwie foteczki obok Isuzu Kuby z okazji jakieś wystawy. Jeśli to on to ładny i chcę abyś go popokazywał i mam nadzieję, że dasz się namówić.

Bąble już okleiłem korygując te wąskie oklejeczki i dorabiając dziobową, poziomą część z zapasu. Jeśli chodzi o większe problemy. Oklejki pomimo złego kształtu okazały się być nawet za krótkie. Ale co tam. Zastanawiam się tylko jak to skleić ma ktoś, kto nie zrobił podposzycia tylko leci na wręgach. Ciekaw jestem kolejnych baboli i jeśli coś zapamiętałeś to możesz się tutaj podzielić. Na pewno się przyda bo mam tylko jedno podejście ;)

Przepraszam za suchą pisaninę ale fotki dopiero po weekendzie albo jeszcze później jak doposażę co nieco burty bo goło to wygląda aż źle się patrzy normalnie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia.

W stoczni: IJN Ise

06-04-17 13:49  Odp: [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 13

Cyryl,

Bo Akitsushima jest jeszcze z czasów kiedy dla Answera projektował Maciek Herbut. Wszystkie jego projekty klei się z czystą przyjemnością. Natomiast to co wydaje obecnie Answer jest dużo gorszej jakości.

Dlatego ja wybierając model nigdy nie patrzę na wydawnictwo ale na projektanta danego modelu.
Modele Answera które wg mnie trzeba trochę lub bardzo się namęczyć to:
Ise,
Kongo,
Zuiho (to już są szczyty niedopracowania)
Akizuki
Taiho

Natomiast bardzo przyjemne w sklejaniu to (większość to projekty Maćka poza ostatnimi dwoma):
Akitsushima, Nisshin, Isuzu, Junio, Kiji, Kitakami, Tsugaru, Mutsuki, Akagi

O innych się nie wypowiem bo nie wiem.

--

Post zmieniony (06-04-17 13:52)

06-04-17 20:22  Odp: [R]IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5

IJN Łukasz
Co do baboli, o których pamiętam:
-oklejenie burt i hangaru. Mi wychodziły żebra i nie wszystko pasaowało.
-nadbudówka rufowa. Moja przewracała się na rufę, musiałem wkleić klin w tylnej części nadbudówki ok. 3 mm.żeby miała pion.podpory pomostów i kratownice też nie pasowały.( za wąskie lub za długie).
-komin, też z tymi pomostami miałem problem zgrać je tak aby pasowały.
-nadbudówka dziobowa, ciężko było zgrać podpory między piętrami tak aby były w jednej linii.
-łodzie. ciężko je wkleić między kominem a nadbudówką. Polecam zainstalować łodzie z innego wydawnictwa.
Generalnie nie podoba mi się sposób wydania tego modelu bo:
Części dedykowane do konkretnego elementu porozrzucane są na kilku arkuszach
Rysunki są nie czytelne i jest ich za mało. Nie wiem po co np. mamy duże rysunki prostych elementów wyposażenia pokładu, a z kolei skomplikowane elementy nadbudówek są na małych rysuneczkach.
Były błędy w numeracji części, ale nie pamiętam już których, trzeba uważać.
Model jest wydrukowany tak jak by autor-artysta projektował go tylko dla siebie i sam wiedział co gdzie jest i jak to skleić. Taka wersja robocza, która trafiła do druku ;-)

Na szybko to tyle, zaznaczam, że jest to moja skromna recenzja i jak na moje umiejętności model sprawiał mi tyle problemów. IJN Łukasz przyzwyczaiłeś nas do wysokiego poziomu klejenia swoich modeli, więc o efekt końcowy możemy być spokojni.

kubeksus
Mogę potwierdzić to co piszesz. "Stare modele" Answera były o wiele lepsze niż te dziś wydawane, czy tam projektowane( jak zwał tak zwał) na zasadzie "kopiuj - wklej". Wszystko co się powtarza w japońskich okrętach ( działka, kutry, łodzie, katapulty itp,) plus na szybko skreślony kadłub okrętu niestety nie da nam gotowego produktu.
Ale się rozpisałem ;-0
Wracamy do relacji i czekamy na zdjęcia.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016