FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
04-04-17 21:04  Odp: [N] WAK - FW-190F-8
kari   

... tak jak Jurgen pisał; tego typu model jest raczej
dla początkujących, którzy nie odróżniają 190 -tki
od Spitfire'a; o znakach przynależności państwowej
nie wspomnę, ... dla nich białe czy żółte cyferki nie
robią różnicy.
... uważam, że jak na tak prosty model to wydany jest rewelacyjnie.
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-04-17 21:30  Odp: [N] WAK - FW-190F-8
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ale czasy.... kiedyś się od kiosku do kiosku biegało po MM, a dziś ...jest fajny prosty model do sklejenia i co?....... w tyłkach się przewraca...;-)

 
05-04-17 08:02  Odp: [N] WAK - FW-190F-8
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Piękna rzecz, kupuję. Toż to jak MM sprzed lat, tylko w technologicznie współczesnej wersji, nie skażonej leśnym dziadkiem. Dzieciakowi skleję do zabawy, będzie piał ze szczęścia. A jak jeszcze podrośnie to dam mu drugi żeby zrobił już samemu.
Zresztą WAK ostatnio ma wiele takich wydań, bardzo się cieszę, jest co młodzieży dać do sklejenia wreszcie.

 
05-04-17 08:24  Odp: [N] WAK - FW-190F-8
RAVEN6   

zbin - masz rację, w tyłku mi się przewraca, że za 19 PLN oczekuję prostego modelu, ale z poprawną grafiką. Żeby się poprawić, jakby się ukazało A6M Zero (oczywiście w tej serii z WAKu) to kupię je (i to nawet w pięciu egzemplarzach!) nawet jakby Hinomaru było niebieskie, albo byłby w malowaniu Jana Zumbacha i miał śmigło przeciwbieżne ;-))) Obiecuję też, że nie będę więcej zwracał uwagi na błędy w modelach Jurgena wydanych przez WAK. Pokazałem bowiem mocny dowód (zdjęcie oryginału, tego właśnie konkretnego egzemplarza), co nie tylko nie spotkało się z chęcią sporządzenia erraty, ale też - jak widzę - nie podoba się Wam. Dostosuję się zatem do klimatu panującego na forum i od tej pory krytykować będę tylko modele Pana Maciejczaka (nota bene zestaw Fw-190 i Jak-9 był w cenie 25PLN zatem po 12,5 PLN za model), Pana Staszałka (bo szachownica nie w tę stronę), Pana Dworzeckiego i Halińskiego (bo za drogie) i Piotra Saka (bo na pewno plagiaty albo uchwyty w armatce nie takie – nota bene armatka była za 16,90PLN). Spróbuję też u siebie w pracy tłumaczeń w stylu tego wątku (model prosty i tani więc malowanie nie musi odpowiadać oryginałowi – tak to w skrócie rozumiem). Ponieważ w pracy sporządzam sporo pism to pozwolę sobie odpuścić ortografię, tłumacząc przełożonym, że adresatem pisma był starszy człowiek, mieszkający na wsi, który zapewne i tak nie zna się na zasadach poprawnej polszczyzny. Zobaczymy jak to doceni przełożony - może nawet dostanę premię w wysokości 19PLN? ;-)))))

 
05-04-17 08:27  Odp: [N] WAK - FW-190F-8
RAVEN6   

Aha - sama idea wydawania prostych modeli bardzo mi pasuje. Też nieraz mam ochotę odpocząć od drobnicy i miesięcy dłubania. Ale jednak oczekuję ładnej i realistycznej grafiki. Ot tyle. Reasumując - w przypadku tego Fw-190 idea mi pasuje, ale malowanie już nie. Może choć errata z czerwoną osłoną przodu silnika? Już byłoby zupełnie akceptowalnie jeżeli chodzi o realizm.

 
05-04-17 12:11  Odp: [N] WAK - FW-190F-8
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Mi się model bardzo podoba bez względu na to czy ta 54 powinna być biała czy żółta.
Szkoda tylko, że model nie jest dostępny w kioskach w Tajlandii :(
Niemniej jak będę zamawiał jakieś modele z Polski, ten będzie na 100% w zamówieniu:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
05-04-17 12:16  Odp: [N] WAK - FW-190F-8
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A mam jeszcze takie pytanie: jakie barwy użyte są do kamuflażu modelu czy zestaw Hataki (bo taki akurat mam) będzie w jakiś sposób przydatny do retuszu ?

Link do zestawu poniżej, jakby ktoś był uprzejmy zerknąć albo ktoś może posiada wiedzę na temat malowania owego osobnika

http://hataka-hobby.com/modelarstwo/uploads/2014/11/As03_Front.png

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
05-04-17 17:10  Odp: [N] WAK - FW-190F-8
tomek   

W empiku jeszcze nie ma...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024