FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-03-17 15:14  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Dziękuje za zainteresowanie relacją.

Kilka zdjęć z postępów:
Poszycie górne i dolne płyty:



Wzmocnienia dla części 26 L/P - by uniknąć pofalowania na krawędzi styku z kadłubem. W utworzonej wnęce część przeciwwagi w postaci kawałków plasteliny (by za bardzo nie obciążać nosa - tam będzie w razie konieczności)



Przyklejone części 26:



Rzut oka na samą tarczę:


Wychodzą lekkie szparki i przesunięcia, ale tego można się było spodziewać. W końcu to nie Haliński za 300zł, tylko 10 razy tańszy MM. Ale póki co to uważam, że tragedii nie ma.

Post zmieniony (01-07-17 13:37)

 
29-03-17 15:50  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

On nie ma przedniego kółka tak daleko z przodu żeby trzeba balastować. Poczekaj do upałów jak ta plastelina się przetopi tłuszczem przez tekturę laserową i owijki. A teraz zobaczysz że cz. 8 nie zgrywa się z obrazkiem. Trzeba końcówkę białego pod tą część na długość 2 mm od tyłu i na 1 mm po bokach z tyłu zaretuszować przed przyklejeniem. Bo inaczej przyjdzie ci retuszować po przyklejeniu gdzie z I wyd. Bartass robił relację i tak tam póżniej pomazał że tragedia. Natomiast jestem w szoku że udało ci się boczi zgrać z obudową wnęki przedniej bo u mnie dół boczków przednich wystaje ok 1.5mm. Z tym że jeszcze nie wklejałem wnęk to myslę że jakoś się to wklei.

 
29-03-17 17:09  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

O plastelinę średnio się martwię, bo została oblana klejem i takie rozwiązanie się dotąd sprawdzało. Odnośnie przedniej wnęki, szpara niestety też wyszła :( - wniosek: wkleić wnękę po sklejeniu całości i dociąć tylne zakończenie do obrysu kadłuba. Tu na zaślepienie wnęki poszła jedna z owijek tylnej goleni - i tak mam zamiar zrobić ten element po swojemu - z cienkiego papieru.

 
29-03-17 17:33  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A nie lepiej zamiast plasteliny użyć nakrętki?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-03-17 21:05  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Zwykle używam wkrętów. We wręgach i tak robię otwory montażowe (2~3mm) by łapać wręgę pęsetą i ją ew. obrócić w osi, otwory zostają i w nie potem wkręcam wkręty (najczęściej czarne do kartonogipsów). Zwykle starczają 2 do 3 o dł. ~45mm. Przy wkręcaniu staram się by wkręt przeszedł przez 2 wręgi by "nie latał" albo go kawałkiem tektury stabilizuje na końcu. Po wkręceniu wszystko jest zalewane klejem. Z nakrętkami mam różne doświadczenia - trochę ciężko je do czegoś pewnie złapać i w nosowych segmentach nie ma na tyle miejsca by ją tam zmieścić.

Coś w ten sposób:


czasami w nosowych segmencie wkręcając lub wykręcając można lekko przesuwać obciążenie.

Odnośnie nieszczęsnej części 8. faktycznie na płasko pasuje idealnie, jednak po wyobleniu brakuje ~1,5 mm na długości. U mnie szpara zatkana kawałami tektury w odpowiednich kolorach. Tym razem za "dawcę" koloru czerwonego zrobi rulon pocisku - człon zasadniczy skrócił się o te ~1,5mm. Niestety lepszego dawcy brak, bo w wydaniu nie przewidziano zapasów koloru. Efekt w miarę ok, choć na "żywo' nie wygląda tak tragicznie jak na zdjęciach:


Jeszcze wspomina szczelina przy komorze przedniego koła:


[E]: praktyczny przykład - dociążenie nosa Iskry:



Post zmieniony (01-07-17 13:39)

 
29-03-17 22:04  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Faktycznie może i to dosztukowanie jakoś wyszło. Ale jak byłem an tym etapie to już wolałem przesunięcie niż plombowanie. Już te wszelkie plombowania to zle mi się kojarzą w modelach.

 
30-03-17 23:00  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
małe postępy przy pracy z kadłubem:










"zaślepki" - przejścia kadłub-płat dość dobrze pasują kamuflażem, gorzej z podziałem blach. Malowanie także rozjeżdża się w przypadku cz. 27, zwłaszcza widać to w na lewej części. By dopasować kolor trzeba części skrócić o ~1,5mm na długości (nie pasuje jaśniejszy fragment przy wylocie z wnęki na działko). Co ciekawe, cz. 34 czyli "przejście" pasuje nadzwyczaj dobrze. Niestety skrócenie cz. 27 powoduje zakłócenie podziału blach i lekkie zniekształcenie kamuflażu. Dla mnie tragedii nie ma.

Póki co to raczej koniec przy pacy z kadłubem, teraz czas na obie gondole silnikowe i kolejne przeboje z wnęką na podwozie.

Post zmieniony (01-07-17 13:40)

 
30-03-17 23:32  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
karlos   

Dlaczego Mały Modelarz się nazywa mały ???? Odpowiedz jest prosta bo mało rzeczy robi fajnych np. fotel katapulta od Miga 29 ja pierdziu co to jest ja pytam się fotel z IKEI ? Nie kumam czemu takie banalne rzeczy nie można poprawić??????? uuuuuuuuaaaaa

 
31-03-17 07:42  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A kogo tak naprawdę ten fotel obchodzi. Mało kto się wpatruje w wyposażenie kabiny. Za to bywają modelarze co włożą dużo pracy w duperele a reszta jest wykonana marnie.

 
31-03-17 09:26  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jako obciążenie nosa modelu polecam ołowiane ciężarki wędkarskie. Wszak to metal o wysokim ciężarze właściwym, większym niż stal nakrętek i wkrętów ;-)
A sklepy wędkarskie są dość powszechne...

Wracając do modelu - jestem pod wrażeniem precyzji druku i wykonania godła na grzbiecie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024