FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-03-17 09:00  [R/G] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Wiem, że nie skończyłem jeszcze Cromwella, ale znużył mnie troszeczkę i wziąłem się za model, którego pocięcia nie mogłem się doczekać,ponieważ jest to jeden z moich ulubionych czołgów. Jest to nowy model wydawnictwa Angraf Model w opracowaniu Mariusza Kity. Od momentu gdy tylko otrzymałem ten model zdecydowałem się, że bede go malował, ponieważ po pierwsze. wnętrze jest uproszczone i chcę je podkręcić a po drugie. kolory są paskudne. Model jest po prostu zielony, a do tego każdy arkusz jest w innym odcieniu. Zacząłem tak jak projektant nakazuje, czyli od szkieletu kadłuba i juz na dzień dobry trzeba się było domyślać co i jak ponieważ nie ma jako takiego rysunku do szkieletu, coś o wręgach kadłuba jest wspomniane na rysunku ogólnym przekroju kadłuba. Wręgi do siebie pasowały bardzo dobrze, nastepnie wkleiłem wewnętrzne wewnętrzne poszycie modelu, które przypomina wycinankowe poszycie z Jagi Tommy-iego T.B (Pozdrawiam :) ). Zanim jeszcze wkleiłem poszycie odrysowałem na nim miejsca montażu wózków do kadłuba, żeby następnie wkleić tam sruby. Powklejałem jeszcze kilka elementów, i zabrałem się za przód, czyli najtrudniejsza część każdego Shermana. Skleiłem szkielet i poszycie główne, do tej pory wszystko było dobrze spasowane. Pozytywnie nastawiony tym faktem wziąłem się za osłony bocznych przekładni, które docelowo miały tworzyć jeden element z resztą poszycia, pierwsza przymiarka i ryp... wyłazi około 3mm dziura którą możemy mieć na górze lub na dole, do tego kształt listków nie bardzo chce pasować do reszty poszycia tak więc łatanie i szpachla obowiązkowo. Następnie wziąłem się za skrzynie biegów, ale szczerze to nie wiem co projektant miał na myśli projektując ten element. Na szczęscie została mi cała skrzynia po Shermanie od Hala, tak więc bardzo szybko podjąłem decyzję o przeszczepie. Na jednej z fotek aktualny stan skrzyń dla porównania. Wycinankową skrzynię również skleję dla porównania. Niektóre elementy są pomalowane warstwą podkładową.




I wspomniane początki skrzyni. Prawa to wycinanka, a lewa docelowa skrzynia od Hala.



Post zmieniony (24-09-18 18:22)

 
28-03-17 09:19  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Lesio73 

 

Płakać się chce...
Od dawna marzyłem o Achillesie... ucieszyłem się, że wyszedł... że kolory nie grają? Pal licho, pomaluje się... ale teraz jak słyszę o brakach rysunkowych czy kiepskim pasowaniu to już ręce i głowa opadają...

Nie wątpię Andrzeju, że wybrniesz z tego znakomicie dlatego z zaciekawieniem będę patrzył na postępy Twoich prac. Tym niemniej wstrzymam się jeszcze z zakupem wycinanki.

 
28-03-17 09:27  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

LuZaK mimo, że mało się udzielam to zawsze śledzę Twoje poczynania. Tutaj też będę z ciekawością zaglądał.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-03-17 09:28  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Lesio, Rysunki nie są najgorsze, fakt mogłyby by być lepsze, ale tragedii takiej jak np. w Abramsie nie ma.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 09:57  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Będzie na co popatrzeć.
Powodzenia w budowie!

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
28-03-17 10:12  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Szkoda, że nie pokazałeś osłony przekładni przed szpachlowaniem. Jeżeli chodzi o pasowanie części - podobno była sklejona surówka przed wydaniem...

--
http://messer.cba.pl

 
28-03-17 10:15  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Messer, zaraz poszukam może gdzieś się zdjęcie uchowało.

Edit:
Fotka znaleziona, co prawda jakości warsztatowej, ale widać szparę o którą mi chodzi. W czasie robienia zdjęcia jeszcze nie wszystkie ząbki były dokładnie przyklejone, ale widać o co chodzi. Wiem, że surówka była klejona i stąd moje zdziwienie babolem.




Post zmieniony (24-09-18 18:24)

 
28-03-17 10:37  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dzięki za zdjęcie. Widzę teraz, że poza szczeliną to sama osłona jakoś tak niezbyt przypomina oryginał - jak dla mnie zbyt mocne uproszczenie.

--
http://messer.cba.pl

 
28-03-17 10:57  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Messer, Co masz na myśli mówiąc, że niezbyt przypomina oryginał? niestety nie jestem specem od Shermanów i nie wiem o czym mówisz...

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 11:59  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Muszę wtrącić swoje trzy grosze. Model nie jest łatwy, kolory to nie moja działka, a co do osłon przekładni u mnie spasowały się tak jak na zdjęciach.
,,
Myślę,że nie jest tak tragicznie.
( nie wiem który link w photobucket jest od miniaturek, przepraszam za wielkie zdjęcia).

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024