FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-03-17 08:12  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Zdecydowałem się również i tu dopisać.
Wyrazy uznania za podejście i realizację.
Ja skleiłem w standardzie ten model.
Otwory przelewowe na kadłubie również uplastyczniłem, ale po prostu je wyciąłem i podkleiłem czarnym brystolem.
W otworach kingstów zastosowałem zabarwioną siateczkę z firanki.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
18-03-17 11:42  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć Winek,

Dzięki za miłe słowa.
Śledziłem twoją relację z budowy. Bardzo ładny model Ci wyszedł.

A ja zrobiłem pokład z forniru


I kontynuuje modyfikację poszycia lekkiego kadłuba. Przykleiłem poziomą podporę z tektury 0,5 mm na całej długości kadłuba żeby burty nie zwichrowały się przy otworach przelewowych.



--

Post zmieniony (02-10-18 14:29)

 
19-03-17 09:54  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Na dzisiaj drobna aktualizacja. Zrobiłem szkielet poszycia lekkiego. Wręgi przerobiłem tak żeby pokład z forniru który ma grubość 1,5mm chował się wewnątrz wręg. Oryginalnie w wycinance był on naklejany na wierzch części poszycia.



--

Post zmieniony (02-10-18 14:29)

 
20-03-17 20:44  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć.

Kolejne postępy w budowie. Do szkieletu dokleiłem pokład i zrobiłem z tektury podpory po bokach między żebrami.



Zrobiłem też stępkę. W przeciwieństwie do sugestii z wycinanki nie podklejałem jej ścian tekturą a wypełniłem ją tekturą w całości. Wyszły 3 warstwy 1 mm tekturowych pasów.



--

Post zmieniony (02-10-18 14:30)

 
24-03-17 08:40  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Zrobiłem i doszlifowałem wypełnienie na zaokrąglonych brzegach poszycia lekkiego. Odciąłem też wręgi w miejscu szczeliny pod otwory przelewowe i pomalowałem ją na czarno.



Teraz będę oklejał burty.

--

Post zmieniony (02-10-18 14:30)

 
28-03-17 10:31  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Weekend minął i udało mi się zrobić burty kadłuba lekkiego.

Na szczęście moje modyfikacje nie sprawiły mi problemów. Poszycie zrobiłem ze zwykłego papieru do drukarki 80g pokrytego później cyjanoakrylem dla utwardzenia.



Zrobiłem półkę w poszyciu dla poszerzonego pokładu dla kaitenów który dorobię w następnym etapie.



No i całość wylądowała na prowizorycznej roboczej podstawce.

--

Post zmieniony (02-10-18 14:31)

 
28-03-17 18:49  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Całość wygląda jak prosty weekendowy modelik , a tyle mrówczej pracy przy nim wykonałeś!
Nie mogę się doczekać malowania.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
29-03-17 21:21  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Model w standardzie nie jest trudny ale waloryzowany już tak ponieważ ma trudny kształt kadłuba (dla tych co nie lubią szpachlować tak jak ja). Kadłub nie ma żadnego prostego elementu - wszędzie łuki i zaokrąglenia dlatego trudno było dopasowywać do siebie imitacje blach. Sam model nie jest również do końca precyzyjny jeśli chodzi o poprawność historyczną także też niektóre elementy trzeba będzie zmodyfikować a niektóre zaprojektować od nowa. Ale nie ma zbyt wielu błędów.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
31-03-17 20:42  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Zrobiłem usterzenie okrętu:



Znalazłem też 2 bardzo ciekawe filmiki dzięki którym znalazłem kilka błędów i braków w opracowaniu.
Tutaj opisałem niektóre błędy:



A tu są filmiki na których widać I-58 w 1946 roku w Sasebo

https://www.youtube.com/watch?v=5-9PS6BCNtA
https://www.youtube.com/watch?v=eEndW4nPMNU&t=19s

Poza opisanymi wyżej błędami na filmiku wyraźnie widać że:
- relingi były przymocowane na stałe
- widać klamry na pasie demagnetyzacyjnym (moment jak Amerykanin wchodzi na pokład I-58)

--

Post zmieniony (02-10-18 14:32)

 
02-04-17 12:01  Odp: [R] I-58 Otsu Gata (B3) stan na rok 1944 (1:200) [Na podstawie modelu z MO]
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Zrobiłem poszerzony pokład dla Kaitenów.



--

Post zmieniony (02-10-18 14:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024