FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-03-17 20:53  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Osłony spasowały się autorowi, ponieważ nie oklejał nimi wręgi, co widać na zdjęciu, natomiast LuZaK okleił nimi wręgę, więc mu zabrakło na długości, aby pokryło miejsce przyklejenia.

 
28-03-17 21:05  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Halogen, słuszna uwaga. Nie pomyślałem o tym.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 21:57  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Spróbuję napisać kilka słów odnośnie osłony transmisji w Achillesie (oczywiście mogę się mylić). Na podstawie dostępnych zdjęć niszczycieli M10 z naszej 1DPanc. mogę stwierdzić, że wszystkie Achillesy z angielskim działem 17pdr ( czyli jak w prezentowanej relacji) posiadały kadłuby późnej produkcji z ostronosą osłoną - tak jak w poniższym linku:

http://orig02.deviantart.net/2d83/f/2014/285/a/4/old_m10_achilles_mk_iic_by_liam2010-d82j2hw.jpg

Co ciekawe, na okładce modelu widać taką osłonę.
Natomiast w modelu widać, że mamy do czynienia z osłoną występującą we wczesnych wersjach produkcyjnych Achillesa, czyli taką :

https://static1.squarespace.com/static/54da549ae4b04e41c0eb8f88/57b47705414fb5d54f1cabcf/57b47706d2b8577c9621f2f4/1471444743993/VH-M10_33-64-27.jpg

Najczęściej Achillesy z takim kadłubem występowały z oryginalnym, amerykańskim uzbrojeniem, choć i zdarzały się sztuki z działem 17pdr. Ale jak już pisałem, w dostępnej ikonografii nie widziałem żadnego polskiego niszczyciela w takiej konfiguracji.

--
http://messer.cba.pl

 
28-03-17 22:17  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Messer, wczoraj rozmawiałem na temat tej osłony z Piterpanzerem i ustalilismy, że występowały zarówno osłony późne jak i te wcześniejsze, dlatego stwierdziłem, że nie będę z tym kształtem nic robić, bo nie czuję się na tyle mocny, żeby go zmieniać i mógłbym tylko zepsuć. Ale dziękuję za fotki. Kazdy merytoryczny post jest bardzo cenny w dyskusji.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 22:26  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jasne, rozumiem. I tak, to co zrobiłeś z tą osłoną bardzo poprawiło jej wygląd.

--
http://messer.cba.pl

 
29-03-17 13:29  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Jako, że siedzę w domu chory to tempo troszkę mi podskoczyło. Generalnie sklejam skrzynię biegów, ale w sumie przypadkiem, bo grając w grę War Thunder, w której akurat mam Achillesa, zwróciłem uwagę na to, że w prawej scianie kadłuba jest wnęka na antene. Szybkie sprawdzenie zdjęc oryginałów w necie potwierdziło moje przypuszczenia o błąd, bo każdy M10 miał tą wnękę, a w modelu brak tego elementu :/. Tak więc w eter poleciała dość niecenzuralna wiązanka i wziąłem się za wycinanie otworu w scianie czołgu. Następnie z wyciętego kawałka burty, oraz kawałka brystolu zrobiłem wspominaną wnękę. Oczywiście będzie jeszcze szpachlowana i szlifowana, oraz dodany zostanie spaw, ale nie mam gluta i nie mogę szlifować.


--

Post zmieniony (24-09-18 18:30)

 
30-03-17 08:31  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Dzisiaj więcej klejenia niż marudzenia :-). Skleiłem skrzynie biegów. Efekt jest zdecydowanie lepszy, zresztą oceńcie sami. Na jednej fotce jest porównanie wycinankowej skrzyni ze skrzynią od Hala. Do tego wystrzeliłem w kosmos elementy ryflowane widoczne we wcześniejszym poście, ponieważ nie przypominały oryginału. Niestety nie udało się tego zrobić bezboleśnie, więc wkleiłem nowy kawałek podłogi i wkleiłem skrzynię, nową ryflowaną płytę oraz właz ewakuacyjny. W przypadku ostatniego poszedłem na kompromis, ponieważ wczesniej nie zauważyłem, że w oryginale nie było przedniej scianki podestu, ale nie chciałem jej już odrywać, bo skończyłoby się to destrukcją modelu, więc wkleiłem po prostu kawałek włazu, który jest przed podestem.




Wszystko jak na razie pomalowane warstwą podkładową.

--

Post zmieniony (25-09-18 08:18)

 
31-03-17 14:06  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Ogłaszam przerwę w budowie Achillesa do momentu zakupienia modelu Sherman III z WAK. Musze go kupić, ponieważ w Achillesie praktycznie nic nie przypomina oryginału... Dla przykładu mechanizmy napinające. Pierwsza fotka przedstawia co odwalił projektant a druga przedstawia elementy przeszczepione z resztek pierwszej wycinanki Shermana III, którą niestety skopałem. Element wycinankowy wygląda jak wzięty z Shermana, który miał bliskie spotkanie z Tygrysem, ale był odrywany od modelu.



--

Post zmieniony (31-03-17 14:10)

 
17-04-17 12:13  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam świątecznie :-),
Korzystając, że mam trochę czasu to siadłem do modelu, a, że w środę przyszły od Beaty ryfle, za które jeszcze raz dziękuję, Dzisiejszy odcinek sponsorują elementy pokryte ryflami. Wszystkie elementy poza stanowiskiem kierowcy i płytę stanowiska radiooperatora zrobiłem z wycinanki. Jedyny problem to trochę za wysoki element nr.50, (mała prostokątna skrzynka z tyłu podestu), nie właziła pod nagrzewnice(?) na tylnej scianie. reszta ok. Stanowisko kierowcy wzięte z Firefly-ia od Hala, poniewaz wycinankowy element to kpina. Teraz biorę się za fotele, które biorę z wycinanki, oczywiście zostaną uplastycznione. Mam jeszcze pytanie do projektanta: do czego służy element nr.35? Jest to jakaś wajcha, niestety na planach nigdzie jej nie ma. Podejrzewam, że służy to do zrobienia stanowiska kierowcy.



Post zmieniony (25-09-18 08:24)

 
19-04-17 15:52  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć :-),
Mała aktualizacja postępów. Korzystając ze świąt i wolnego zrobiłem fotele, tablice przyrządów oraz radiostacje. Fotele wykorzystałem z wycinanki, ponieważ w miarę przypominały oryginał, co nie oznacza, ze nie obyło się bez przeróbek. Do mocowań foteli dorobiłem sprężyny, a fotele jako takie przerobiłem bardziej, ponieważ tego wymagały. Tablica przyrządów oraz radio to przeszczep od Halińskiego, ponieważ wycinankowe to kicha. Jednym ze zdjęć przedstawiam porównanie radiostacji Hala oraz wycinankowej ( ta po lewej). Żeby było śmieszniej dodam, ze w teorii oba radia przedstawiają ten sam typ... Na zdjęciu radiostacja od Hala jeszcze nie skończona. Niestety przez nieuwagę usunąłem zdjęcie z gotowym elementem. W następnej kolejności dojdzie jeszcze kilka przewodów i innych *******ek.



Post zmieniony (25-09-18 08:30)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024