FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
07-09-17 09:18  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

LuZaK nie aparat czyni dobrego fotografa ;-) Pudełkiem po zapałkach z dziurką można zrobić fenomenalne zdjęcia ;-) Musisz poeksperymentować. Ciężko mi coś doradzić bo musiał bym mieć ten model fizycznie w ręku. Ale zasady ogólne się nie zmieniają. Może zerknij do instrukcji obsługi?! Poszperam jeszcze w wolnej chwil w necie, to może znajdę jakiś przystępny poradnik online dla fotoamatorów. Może to pomoże.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-09-17 10:56  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Na pampersach był ciekawy wątek z przykładami autorstwa Lukee'go.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
07-09-17 15:36  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Niestety ale w tym modelu telefonu... To loteria. Albo będzie akceptowalnie albo nie.

 
08-09-17 20:26  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Pora na kolejną aktualizację. Tym razem dotyczy ona ukończenia kadłuba i u kładu jezdnego. Model dostał kolory bazowe, oraz został obwieszony ogniwami zgodnie ze zdjęciami.
Jako, że nie robiłem jeszcze aktualizacji kończącej kadłub to w tym wpisie będzie pare słów podsumowania:
1. Rysunków jest zdecydowanie za mało i sporo trzeba robić na czuja, poza tym jest spora niekonsekwencja w robieniu rysunków, bo np. jest rysunek do łopaty, która jest w miarę prosta, ale brak jest rysunków do bardziej złożonych detali jak lampy tylne i przednie .
1a. Jeżeli już jest rysunków ile jest przydałyby się numerki częsci na rysunku generalnym.
2 w modelu brakuje wielu detali, ale na to można przymknąć oko jeżeli model był projektowany z przeznaczeniem również dla mniej doświadczonych.
3 Problem sprawiają włazy, a szczególnie ich zawiasy, bo zeby spasować ze sobą obie częsci zawiasu trzeba sporo docinać i rzeźbić
Wizjery są totalnie z kosmosu, ponieważ mają kształt prostopadłościanu i nie mają nic wspólnego z oryginałem, dlatego zmieniłem je na elementy z Shermana Firefly Answer. Dodałem również drutologię oraz dodatkowy wizjer po stronie kierowcy, którego w wycinance nie było.
Wszystkie narzędzia na tył pojazdu wziąłem z modelu M4 Model-Kom
Kopułki wlewów paliwa to kombinacja elementów M4A2 WAK i Firefly Ic Answer
Mocowania ogniw zapasowych na osłonie dyferencjału również wzięte z FF Ic.












Już się boję opinii.

--

Post zmieniony (10-09-17 12:18)

 
09-09-17 08:43  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Więcej światła, jak nie masz mocniejszej lampki to rób do słońca. Więcej światła to krótszy czas migawki więc mniej rozmazany obraz. I jak robisz zdjęcia to staraj się jakoś podeprzeć aparat, zawsze to mniej drgań.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
10-09-17 12:19  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Fotki podmienione. Powinno być lepiej

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
12-09-17 13:04  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć, Powoli, ale do przodu. Wieża skończona i pomalowana obwieszona ogniwami zgodnie z oryginałem. Trochę o wieży napisałem już w jednej z poprzednich aktualizacji, teraz dopiszę tylko parę słów od nośnie zespołu działa. Generalnie jest ok, poza paroma elementami gdzie oklejka jest lekko za krótka. Od siebie zmniejszyłem trochę otwór na karabin, gdyż oryginalnie był trochę za duży i dodałem łukowate druciki które miały imitować podwyższenia w strukturze jarzma. Małą zagwozdką był karabin ponieważ w wycinance był oryginalnie z kolbą, jednak na żadnym rysunku całego zespołu tej kolby nie było, pojawiła się jedynie na rysunku montażowym karabinu. Ostatecznie z kolby zrezygnowałem gdyż przez nią karabin nie chciał wejść na miejsce. Pociski w wieży to elementy z Shermana FF od Hala.





--

Post zmieniony (12-09-17 17:26)

 
12-09-17 20:05  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Witam
Czy kadłub też jest już pomalowany ? Bo chyba tylna część jest niedomalowana .
Sam model prezentuje się efektownie.

--
PABLOS

 
12-09-17 20:15  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Model prezentuje się efektownie i zdjęcia o niebo lepsze.

--
serwusik

 
12-09-17 21:32  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pablos, cały model jest już pomalowany, tylna płyta również. Oświetlenie czasami robi psikusy :-)

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024