FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
23-08-17 22:56  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Messer nie ma niczego tajemniczego w pokazywaniu relacji z budowy sextona.
Po zmiana na imageschacku i photobuckecie zniszczpno tyle relacji, że póki co nie mam weny, a fb daje możliwość szybkiego pakowania zdjęć.
Nie widzę przeciwskazań ;-) jeśli masz ochotę udostepnić zdjęcia sextona.
Kompleksową relację założę jak znajdę chwilę.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
24-08-17 09:54  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Podziwiam za zapał. Takie kwiatki skutecznie zniechęcają. Coś o tym wiem...

 
24-08-17 23:26  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

LuZaK nie obraź się, ale na razie to ja widzę mocne niedomagania warsztatu. Więc nad opiniowaniem czy coś jest dobrze spasowane/opracowane, czy nie, to bym się głęboko zastanowił.
Obserwuję twoje poczynania z dużym zainteresowaniem, bo co z Shermanem związane to w to mi graj, ale wróże sukces co najwyżej połowiczny: będziesz miał model ciekawego pojazdu, zdobędziesz nowe doświadczenia, ale części ciała w której nogi ponętnej Maryny w plecy przechodzą, nie będzie urywał. Farba jeszcze wszystkie niedociągnięcia podkreśli i wyciągnie na wierzch. Pisze Ci to facet, który kilka modeli w życiu pomalował, z nadzieją, że to coś poprawi, a wyszło jeszcze gorzej. Robisz dokładnie takie same błędy jakie ja wtedy popełniałem.
Masz tu na forum kilka relacji mistrzów, z opisami krok po kroku jak i co zrobić. Na razie odnoszę wrażenie, że gnasz gdzieś na złamanie karku i na ilość. A w tym hobby chyba chodzi bardziej o jakość.
No nic. Kibicuję dalej. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Obym był złym prorokiem.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-08-17 08:38  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Chopin, a czy mógłbyś dokładnie napisać gdzie widzisz te niedomagania warsztatu? Wtedy łatwiej będzie mi to poprawić wiedząc co masz na myśli.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
25-08-17 18:36  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

LuZaK obserwuje twoje poczynania od dłuższego czasu, bo gro twojego modelarstwa opiera się o sprzęt amerykański z WWII. Akurat wybory malowania w twoim wykonaniu mniej mnie interesują, ale to rzecz gustu ;-) Wiec z grubsza znam przekrój twoich dokonań, a i na żywym organizmie mogłem je sprawdzić organoleptycznie ;-) Więc po kolei:
-> na pewno nie najmocniejszą twoją stroną jest wycinanie i formowanie. O ile na prostych bryłach jest jako tako OK, to na bardziej skomplikowanych już lekko kuleje. Szczególnie to rzuca się w oczy na wszelkiej maści obłościach, pierścieniach, kopułkach, ich łączeniach.
-> precyzja klejenia i i jakby ogólna: patrz wzmocnienia na wózkach, osłony reflektorów, błotniki, śruby (nawet te żywiczne zdążają się krzywo wklejone), dość niechlujnie zrobione magazyny amunicyjne, łączenia pancerzy ze sobą itp, itd...
-> malowanie, jak na razie tylko wnętrza ( i tu Piotrek powinien dostać po uszach, za namówienie Cie do malowania) jest bardzo słabiutkie, a ten pseudo brud, wyciągnął tylko wszystkie niedoskonałości warsztatowe. Wyraźnie widać każda krzywiznę i potkniecie. Popatrz jak StuG, który robi tylko podmalówki, wyprowadza każdy element przed malowaniem. Wiem. On jest mistrzem, ale warto się uczyć od najlepszych. Podpytuj QN-a, mario9... Oni na malowaniu zjedli już zęby. A widziałeś, żeby zamalowywali jakiś nieudany element?! Robią je aż do znudzenia i satysfakcjonującego efektu... i tym wygrywają. Coś nie wyszło? Wywal i zrób od nowa, lepiej. I tak będziesz malował.
-> mam wrażenie, że gnasz na ilość, mocno odpuszczając jakość. Sugerowały by to zakupy żywic. Nie odwiodę cie od tego i nawet nie mam zamiaru, ale zrób 3-4 modele prosto z wycinanki z całym dobrodziejstwem, w standardzie i na dzięcioła, żeby nabrać doświadczenia, wprawy i chociaż w 50% zbliżyć się do kolegów high level. Jak na razie odnoszę wrażenie, że idziesz na skróty z myślą:"jak dowalę, tonę żywicy i trzy kubły farby, to jakoś to będzie i nikt nie zauważy". Popatrz ile masz modeli na koncie, a powiem szczerze, progres jest niewielki. Jedne co muszę Ci zapisać na in +, to to, ze nie boisz się modeli trudnych i pracochłonnych. Tylko co z tego, jak twój Long Tom przy StuG-owym T-38 wygląda jak ubogi krewny mimo, że 20x większy...

Masz potencjał, zacięcie, możliwości, a jak na razie, wydaje mi się, że rozmieniasz to wszystko na drobne. Szkoda by to było zmarnować.
Nie piszę CI tego, żeby dowalić, tylko zmotywować do doskonalenia się.
Nawet najdroższy i najlepszy model, z wszystkimi dostępnymi dodatkami słabo sklejony, przegra z prościutkim ale precyzyjnie sklejonym. Przykłady znajdziesz nawet tu na forum, aż nazbyt dobitne. Może trzeba, mniej, wolniej, ale dokładniej? Przecież jeździsz na wystawy i konkursy, więc masz porównanie.

Żyję trochę dłużej od Ciebie i zasadniczo kleje też. Uwierz mi na słowo, im dłużej w tym siedzę, tym częściej się na tym łapię, że jak bym na jakiś element poświęcił więcej czasu i uwagi, treningu, testów..., to był by jeszcze doskonalszy. A nadal uważam się za modelarza, co najwyżej, "ze średniej-dolnej półki" (a to i tak za mocno, i zbyt ambitnie powiedziane).

Chyba tyle z mojej strony. Siadam cichutko w koncie i podglądam dalej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-08-17 19:15  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Chopin, Dziękuję za opinię. Uwierz mi, że przy każdym modelu staram się aby wszystko wyszło jak najlepiej, niestety nie jestem jeszcze aż tak doświadczony, zwłaszcza w walorce gdyż jest to dopiero mój trzeci model malowany. A skoro już wywołałeś do tablicy porównanie mojego M4 i Stugowego T-38 to nie jestem pewien czy te modele powinny być porównywane, ponieważ tak jak to napisałeś Stug jest mistrzem a ja tylko padawanem, który stara się najlepiej jak umie ;). Co do modeli z wycinanek jedynie z laserowymi gąskami to jest to mój ulubiony sposób klejenia i gdyby się dało pewnie Achilles też byłby robiony w standardzie. No nic pozostaje mi dociągnąć do końca tego ulepa i wziąć się za coś w standardzie.

--

Post zmieniony (25-08-17 19:58)

 
25-08-17 21:13  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

LuZaK tu nie chodzi o to, żebyś teraz załamywał ręce i się dołował. Jak poszperasz, to znajdziesz moje modele, które kleiłem po 20lat i więcej z okładem. Normalnie powinienem je wywalić na śmietnik. Ale kończyłem je, mimo widocznych różnic między początkowymi etapami a końcowymi. Właśnie przy takim kontraście widać dopiero progres i co trzeba jeszcze ewentualnie dopracować. Tak też zdobywa się doświadczenie.

Porównanie twojego "wypasionego" modelu do StuG-owego karalucha jest jak najbardziej trafne. Możesz go pobić, robiąc np. wolniej, a dokładniej, doskonaląc techniki, umiejętności. A wtedy ten maluch zniknie w cieniu lub/i blasku twojego wycyzelowanego w detalach olbrzyma.
Tak jak pisałem wcześniej: masz potencjał, rozwijaj go.

Jedyne co CI mogę doradzić, a nasunęło mi się tak na szybko: ja żeby rozruszać palce, przetestować, zdobyć nowa umiejętność, robię jakiś mały detal. Kiedyś zrobiłem skrzynki transportowe według wzoru brytyjskiego, CKM Maxim, Browning 1919, latarnie morskie 1:250, opony zapasowe do ciężarówek U.S. Najlepiej coś co kiedyś Ci się przyda w jakimś innym modelu, lub wiąże się z już posiadaną kolekcją. A zdobyte doświadczenie łatwo przeniesiesz na zasadniczy model, bez uszczerbku dla niego.

Dużo dają narzędzia którymi wykonujesz różne czynności lub detale. Ale nie tylko te kupne, a wykonane samodzielnie, stosownie do potrzeb. Przy nadążającej okazji pogadaj z QN-iem. Dla mnie to jest guru narzędzi handmade i ich skuteczności w praktyce (z kupnych, to ma chyba tylko skalpel chirurgiczny, który od lat ostrzy na osełce (sic!)).

Achillesa kończ spokojnie, bez stresu. Tylko stopniowo podnosząc poprzeczkę, ale małymi kroczkami. Przyjrzyj się co można poprawić jeszcze bez zdemolowania modelu, a co musi już zostać. I odpuść sobie przede wszystkim na razie badanie pisma świętego, a skup się na jak najlepszym wykonaniu tego co fabryka dała. Nikt Cie nie goni, nikt nie rozlicza z ilości wykonanych modeli. Pomału, ale do przodu. Paćkanie farbami i "błocenie" zostaw na później. To już jest zupełnie inna dziedzina sztuki. Naprawdę niełatwa, i nie jest to złoty środek na ukrywanie wpadek i niedoróbek. Przekonałem się o tym na własnej skórze.
(Oczywista teraz siłą rzeczy będziesz musiał go już pomalować, ale zdobędziesz jakieś doświadczenie na przyszłość.)

Walcz dalej, pytaj, podglądaj innych, przyglądaj się swoim starszym modelom, wyciągaj wnioski. To wszystko zaprocentuje, a ja będę mógł cieszyć oczy dobrymi modelami Shermanów i Shernmanopochodnych, czy innego sprzętu U.S. w twoim wykonaniu :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-09-17 21:03  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ta recenzja / reklama miał być już pare dni temu ale dopiero teraz zgrałem fotki. Tym razem chciałbym pokazać świetne koła napędowe do Shermana produkcji Panzer Hobby Art. O zestawie cięzko powiedzieć coś wiecej niż to, ze jest ŚWIETNY. Detal wyraźny, jakość materiału również bardzo dobra.

Link do sklepu: http://shop.1-25saf.com/





--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
06-09-17 15:28  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zdjęcia z Xpowera ehhh

 
06-09-17 16:38  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

No niestety już nie Nokia ehhh Mpixów może i więcej ale optyka do kitu...

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024