FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-03-17 12:09  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Mała aktualizacja na szybko. Znalazłem kolejnego porządnego babola. Jako, że nie bardzo pasowały mi boczne wręgi postanowiłem poskładać na próbę górną część kadłuba i dopasować do dolnej i okazało się, ze przednia płyta jest o około 2mm za wąska i nie pasuje. Poradziłem sobie z tym przyklejając po obu stronach odpowiedniej grubości tekture i wkleiłem to do modelu. Będę jeszcze szpachlował i szlifował, ale to jak gluta kupie.

Było:





Jest:




Post zmieniony (24-09-18 18:27)

 
28-03-17 12:22  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Żeby było wesoło, to tego babola widać też na surówce - czad!
Odnośnie osłony transmisji napiszę coś jeszcze wieczorem, jak będę miał dostęp do własnego archiwum.

--
http://messer.cba.pl

 
28-03-17 12:31  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Chyba nie przyjrzałem się na tyle dobrze surówce zeby zauważyć tego babola...A co do osłony to czekam na fachowy opis :-).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 13:50  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Andrzeju, idziesz jak burza. Ja nie mogę się z jednym uporać a Ty już w tym samym czasie chyba czwartego zaczynasz. Doba jest krótka, a może Ty w ogóle nie sypiasz po nocach. Oczywiście przyłączam się do widowni i będę śledził Twoje poczynania. Wszak Achilles też jest na mojej bardzo długiej liście modeli do zrobienia. Skoro go malujesz to mam nadzieję, że będzie to kolejny pojazd z "wiewiórką" lub przynajmniej II KP. Na koniec takie małe sprostowanie. Achilles mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda na czołg to był klasyfikowany był jako działo samobieżne lub działo pancerne. To taki amerykański patent na przekór wszelkim europejskim standardom. Zakładam, że wiedziałeś o tym i to był tylko taki skrót myślowy. No bo dlaczego Tobie nie wolno stosować takich skrótów myślowych skoro nasza pancerna generalicja sprowadziła Jacksona (młodszy brat Achillesa) z Iraku, który teraz udaje Shermana w Żaganiu. To też przecież taki skrót myślowy :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
28-03-17 13:54  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Endrju, nazwanie go czołgiem było oczywiście skrótem myślowym :-). Model będzie oczywiście w polskich barwach.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 13:56  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Super. No to już mnie nikt z widowni nie wygoni :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
28-03-17 14:12  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Co do płyty przedniej, zemściło się na mnie nie poprawienie tego elementu od razu, a potem zapomnienie. Nie doliczyłem do wymiaru grubości elementów. Gdy zauważyłem błąd model był w druku. Sugerowałem wydawcy wydrukowanie tego elementu i dodawanie go luzem do modelu.Ale podobno byłby kłopot z kolorem.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
28-03-17 14:17  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Wątpię, że problem z kolorem był realnym powodem, bo i tak każdy arkusz w tym modelu ma inny kolor. A co do przekładni, to faktycznie u Ciebie spasowanie jest ok, więc nie wiem dlaczego u mnie żadnym sposobem ni chciało to spasować. Może wydawnictwo mieszało w plikach i tak wyszło...

--

Post zmieniony (28-03-17 14:53)

 
28-03-17 19:41  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Czyli dla klejących w standardzie mogą pojawić się "interesujące" problemy do rozwiązania, szkoda.

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
28-03-17 20:48  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Madness, problemy są, jednak w modelu jest całkiem sporo rezerwy koloru, więc powinno dać radę.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024