FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
03-04-17 08:12  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Juz mnie przeganiasz i właśnie ma wycięte te części dyszowe i chciałem wewn. owijkę dac paskiem na zewn. . A te garby planuję skleić razem z wylotami i dopiero klieć do kadłuba.

 
03-04-17 11:26  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Prezentuje się bardzo elegancko. Twoja relacja niewątpliwie bardzo zachęca do sklejenia tego modelu. Trzymam kciuki za dalszą budpwę.

 
03-04-17 17:56  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Dziś poza przyklejeniem dysz i pasa "zaślepki" między gondolami prawie same drobne "duperele": wlot na grzbiecie, wloty po bokach gondol oraz zawiasy hamulca aerodynamicznego o osłona pojemnika na spadachron. doszły także wzmocnienia pod stateczniki pionowe - odchylenie trochę 'na oko" ale powinno być OK. Przydał by się wzór/szablon rozchylenia stateczników. Taki naklejany na tekturę i potem do przyłożenia do modelu (chyba HALIŃSKI w F18 i jakiś z FLY MODEL).













Post zmieniony (01-07-17 13:23)

 
03-04-17 20:07  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten spód cz. 43 między silnikami to powienien być przy przedniej wnęce wypukły dlatego nie było dobrym pomysłem ścięcie wypełnienia wnęki do równa z kadłubem. Ale z dołu kto to widzi.

 
03-04-17 20:39  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@ABC - jest wypukły tylko może na zdjęciu aż tak tego nie widać - pasuje krzywizną do obrysu wcześniejszych segmentów. Płaski staje się w okolicach połowy gondoli

 
04-04-17 23:48  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

Dziś zdjęcia z budowy sterów kierunku

Jako, że cały przód sterów jest ukształtowany wzmocnieniem/profilem z tektury, zakończenie steru nie ma żadnego "oprofilowania" pomocniczego, które zapobiegło by powichrowaniu. W związku z tym od str. wew. zostały doklejone paski tektury, majce zapobiec zwichrowaniu zakończeń sterów.


Portrety na ogonach:






Kolejne etapy klejenia sterów:





Części pasują do siebie i wszystko składa się nawet bez większych problemów.

Post zmieniony (01-07-17 13:26)

 
05-04-17 08:24  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No stało się , już mnie przegoniłaś . Ale skorzystam z patentu z tą tekturką od wewn. .

 
05-04-17 08:58  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

walkiria gdybyś był kobietą to bym się chyba w tobie zakochał ;-) Tą relacją kusisz niemiłosiernie, żeby chociaż na półkę kupić to wydanie. A długopisy kompletnie mnie nie interesują ;-P Za to okolicznościowe malowania jak najbardziej :-) I tu mogę zrobić wyjątek ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-04-17 17:54  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Dziś czas na skrzydła

Szkielet (dodatkowe "listki" wykonane z tektury 0,5mm, by usztywnić wzdłuż całe żebro oraz by podczas klejenia nie wyszło na nim "krowie żebro" - pow. klejenia rozkłada się na pas ~5mm. Zmieniona także pozycja wklejenia "fabrycznego" usztywnienia poziomego - ze środka przeniesione zostało na równi z górną krawędzią i lekko wyprofilowane do obrysu żebra. Wzmacnia to niejako także górną pow. płata - szkielet nie odznacza się aż tak pod poszyciem.





Sam szkielet pasuje dobrze do "kieszeni" poszycia. Skrzydło wykonane metodą sklejenia poszycia w tzw. kopertę/kieszeń, w którą wklejono gotowy szkielet.






(wychodzi drobny babol graficzny - różnica w cieniowaniu na obu skrzydłach)

Trochę "gimnastyki" wymaga wykonanie świateł pozycyjnych. O ile z "obudową" (cz. środkową) nie ma najmniejszego problemu, o tyle gimnastyki wymaga wykonanie zakończeń, czyli tylnej zaślepki i samego światła. Najwygodniej chyba je zrobić z "materiałów zastępczych" ;).





Post zmieniony (01-07-17 13:30)

 
05-04-17 18:05  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na fotce od dołu tak jakby wychodziło żebro. A skrzydła mają mieć ujemny wznios więc tam powinno być wężej niż góra. I owijka jest ale żebro nie może wyjść za owijkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024